Przebudowa drogi powiatowej nr 1320G od DK 6 (m. Pogorzelice) do m. Unieszyno - DP 1320G od km 0+000 do km 5+800

Zarząd Dróg Powiatowych

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00075623
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00075623/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-03-04 10:45
Lokalizacja
Lębork, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-bcab4b44-79d5-11ec-beb3-a2bfa38226ab
Identyfikator
8411609072
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogowe

Wykonawcy

1 przyznane

"DROGOMEX" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPruszków, PL · lot 0
6 677 777,77 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00075623 z dnia 2022-03-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej nr 1320G od DK 6 (m. Pogorzelice) do m. Unieszyno - DP 1320G od km 0+000 do km 5+800

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770983271

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Czołgistów, 5A

1.5.2.) Miejscowość: Lębork

1.5.3.) Kod pocztowy: 84-300

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski

1.5.7.) Numer telefonu: 59 8623 987

1.5.8.) Numer faksu: 59 8623 944

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdplebork.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdplebork.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.zdplebork.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


administrowanie drogami publicznymi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi powiatowej nr 1320G od DK 6 (m. Pogorzelice) do m. Unieszyno - DP 1320G od km 0+000 do km 5+800

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bcab4b44-79d5-11ec-beb3-a2bfa38226ab

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00075623

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00006693/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Przebudowa drogi powiatowej nr 1320G od DK 6 (m. Pogorzelice) do m. Unieszyno - DP 1320G od km 0+000 do km 5+800

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00029450/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: zdp-zp.333.3.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przebudowa obejmuje drogę powiatową nr 1320G na dług. 5,8 km klasy Z, KR 3-4.
Zakres robót obejmuje: roboty drogowe i odwodnienie drogi.
Ze względu na finansowanie inwestycji zadanie podzielono na etapy:
- Etap I od km 1+ 800 do km 5+ 800, realizacja do 31.10.2022 r., płatność w dwóch ratach 5% i 45% wartości robót,
- Etap II od km 0+ 000 do km 1+ 800, realizacja do 31.05.2023 r., płatność końcowa.
Przed złożeniem oferty i ustaleniem wartości prac należy dokładnie przeanalizować opis przedmiotu zamówienia z załączonymi materiałami. Wykonawca dokona dokładnego rozpoznania, co do ryzyka, trudności i wszelkich innych okoliczności jakie mogą wpłynąć na wykonanie zamówienia.
Szczegółowe ilości i zakres opisuje załączona dokumentacja projektowa:
1) Przebudowa drogi powiatowej nr 1320G od DK 6 (Pogorzelice) do m. Unieszyno DP1320G od km 0+000 do 5+800”– branża drogowa projekt budowlany i techniczny,
2) Przebudowa drogi powiatowej nr 1320G od DK 6 (Pogorzelice) do m. Unieszyno DP 1320G od km 0+000 do 5+800”– branża sanitarna projekt budowlany
3) Przebudowa drogi powiatowej nr 1320G od DK 6 (Pogorzelice) do m. Unieszyno DP 1320G od km 0+000 do 5+800”– projekt stałej organizacji ruchu
4) uzgodnienia branżowe i decyzje administracyjne.
z uwagami:
1) Wykonawca wykarczuje wszystkie istniejące karpiny i krzaki z całej szerokości pasa drogowego,
2) na całym odcinku drogi Wykonawca wykona ścinkę pobocza do istniejących rowów, oraz humusowanie i obsiane trawą.
Załączone przedmiary robót są materiałem pomocniczym do opisu przedmiotu zamówienia.
Wykonawca bierze na siebie pełną odpowiedzialność za właściwe wykonanie robót zgodnie z załączonymi SST.
Wykonawca zobowiązuje się przedstawić do zaakceptowania Zamawiającemu atesty oraz recepty wbudowywanych materiałów, a następnie wbudować materiały zgodnie z obowiązującymi normami.
W ramach zadania Wykonawca robót zobowiązany będzie do prowadzenia robót w taki sposób aby utrzymać przejezdność odcinka drogi nr 1320G przewidzianego do przebudowy przez cały okres realizacji prac. Dopuszczalne będzie wyłączenie dla ruchu samochodowego odcinka drogi w przypadku gdy przyjęta technologia wykonywania robót bitumicznych obejmować będzie wykonywanie robót całą szerokością jezdni bez złącza w osi jezdni. W takim przypadku Wykonawca wyznaczy objazd odcinków wyłączonych z ruchu i zapewni dojazd dzieci do szkół.
Wykonawca zobowiązuje się:
1) prowadzić roboty tak, aby możliwy był ruch kołowy i pieszy przez cały okres ich trwania,
2) oznakować miejsca robót, pracującego sprzętu oraz zabezpieczenia pracowników, zgodnie z „Instrukcją oznakowania robót prowadzonych w pasie drogowym” i innymi przepisami w tym zakresie. Wykonawca robót odpowiada również za wszelkie skutki wynikające z pracy pod ruchem. Oznakowanie i zabezpieczenie robót musi być zgodne z zaakceptowanym przez Zamawiającego projektem organizacji ruchu. Projekt organizacji
ruchu na czas wykonywania robót winien być sporządzony przez Wykonawcę i zatwierdzony przez organ zarządzający ruchem.
Wykonawca zobowiązany jest na swój koszt m.in.:
1) zapewnić kompletne kierownictwo, siłę roboczą, materiały, sprzęt i inne urządzenia niezbędne do wykonania robót oraz usunięcia wad,
2) wykonać projekt i zabezpieczenie organizacji ruchu na czas trwania robót budowlanych,
3) zapewnić ciągły nadzór nad pracownikami wykonującymi roboty,
4) ponosić odpowiedzialności za wykonanie robót, tj. zapewnienie warunków bezpieczeństwa osób przebywających na placu budowy i mienia oraz za metody organizacyjno – techniczne stosowane na placu budowy,
5) uczestniczyć w konsultacjach, naradach koordynacyjnych i odbiorach organizowanych przez Zamawiającego w jego siedzibie,
6) zrealizować prace zawarte w uzgodnieniach branżowych,
7) usuwać wszelkie kolizje i prace niewymienione w dokumentacji technicznej, które można było przewidzieć po szczegółowym zapoznaniu się z zakresem robót i dokumentacją,
8) wykonać odcinki próbne z każdej warstwy po 500 m2 (w. ścieralna gr. 4 cm, w. wiążąca gr. 4 cm ) na DP 1321G w miejscu wskazanym przez Zamawiającego w odległości do 5 km od miejsca budowy,
9) wykonać niezbędne pomiary, próby i sprawdzenie prawidłowości realizowanych robót wynikających z obowiązujących przepisów dotyczących wykonania i odbioru robót budowlanych,
10) w przypadku zniszczenia lub uszkodzenia robót, ich części bądź urządzeń w toku realizacji przedmiotu zamówienia – naprawić je i doprowadzić do stanu poprzedniego, 11) wszelkie rozbiórki należy dokonać w taki sposób, aby odzyskany materiał mógł być w jak największy zakresie możliwy do ponownego wykorzystania. Przed rozbiórką materiałów komisja składająca się z przedstawicieli Zamawiającego, Wykonawcy i Inspektora Nadzoru
dokona oceny ilości i jakości materiałów które wykonawca będzie zobowiązany odzyskać.
Odzyskany materiał Wykonawca przewiezie do miejsca wskazanego przez Zamawiającego (do 15 km). Wszystkie pozostałe materiały nie nadające się do ponownego wykorzystania Wykonawca wywiezie i zutylizuje we własnym zakresie i na własny koszt,
12) usuwać wszelkie urządzenia pomocnicze i zbędne materiały, odpady i śmieci zgodnie z obowiązującymi przepisami,
13) doprowadzić teren przyległy (do placu budowy) do stanu pierwotnego po zakończeniu realizacji robót budowlanych (np. przywrócenia do stanu pierwotnego pobocza i terenów zielonych),
14) zorganizować, zabezpieczyć, utrzymać i zlikwidować plac budowy,
15) dokonać odbioru wykonanych robót wraz z wykonaniem wymaganych prób i badań,
16) zapewnić pełną obsługę geodezyjną oraz wykonanie dokumentacji powykonawczej,
17) wykonywać wszelkie inne obowiązki, zgodnie z zapisami SWZ i SST
18) wprowadzić docelową organizację ruchu łącznie z powiadomieniem zarządzającego ruchem,
19) wykonać powykonawczą inwentaryzację geodezyjną. i dokumentacje odbiorową.
Zaleca się przeprowadzenie szczegółowej wizji lokalnej w terenie celem uzyskania wszystkich informacji koniecznych do przygotowania oferty i zawarcia umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6677777,77 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9277243,92 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 6677777,77 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: "Drogomex" Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5840201424

7.3.3) Ulica: Stefana Bryły 4

7.3.4) Miejscowość: Pruszków

7.3.5) Kod pocztowy: 05-800

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-03-04

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 6677777,77 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2023-05-15
2022-03-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane