Poprawa efektywności energetycznej budynku Zespołu Szkół Budowlano-Informatycznych w Żorach przy ul. Rybnickiej 5.
GMINA MIEJSKA ŻORY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00070070
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00070070/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-02-28 13:02
- Lokalizacja
- Żory, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cb80fdda-8355-11ec-beb3-a2bfa38226ab
- Identyfikator
- 6511706371
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00070070 z dnia 2022-02-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa efektywności energetycznej budynku Zespołu Szkół Budowlano-Informatycznych w Żorach przy ul. Rybnickiej 5.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIEJSKA ŻORY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255542
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Aleja Wojska Polskiego 25
1.5.2.) Miejscowość: Żory
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-240
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.zory.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.zory.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zory.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa efektywności energetycznej budynku Zespołu Szkół Budowlano-Informatycznych w Żorach przy ul. Rybnickiej 5.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cb80fdda-8355-11ec-beb3-a2bfa38226ab
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00070070
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-02-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00028788/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.16 Poprawa efektywności energetycznej budynku Zespołu Szkół Budowlano-Informatycznych w Żorach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Poprawa efektywności energetycznej budynku Zespołu Szkół Budowlano-Informatycznych w Żorach.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00045258/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.4.3.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na termomodernizacji budynku Zespołu Szkół Budowlano-Informatycznych w Żorach przy ul. Rybnickiej 5:
A. Branża budowlana –termomodernizacja elewacji i dachów w systemie ETICS w tym m.in.:
Elewacje:
• docieplenie elewacji (styropian gr.16 cm)
• docieplenie ościeży okiennych i drzwiowych,
• wymiana parapetów zewnętrznych na szersze ( o grubość ocieplenia),
• wymiana rur spustowych,
• roboty malarskie - malowanie elewacji segmentu nie objętego termomodernizacją,
• docieplenie i remont zadaszeń nad drzwiami wejściowymi,
• remont schodów wejściowych z wymianą balustrad (nie dotyczy schodów wejścia
głównego),
• demontaż i montaż klimatyzatorów, tablic i innych elementów elewacji,
• demontaż i ponowny montaż oraz malowanie krat okiennych,
• izolacja przeciwwodna ścian cokołów i ścian piwnicznych (przed izolacją cieplną),
z odprowadzeniem wody gruntowej do kanalizacji deszczowej.
• wykonanie nowej opaski z płytek chodnikowych,
• montaż budek lęgowych dla ptaków,
• roboty malarskie wewnętrzne i remont posadzek -po wymianie grzejników.
Dach:
• docieplenie dachów za pomocą styropapy o gr.20 i 19 cm (z przygotowaniem powierzchni i z pokryciem 2x papa termozgrzewalna),
• wymiana obróbek blacharskich, wymiana rynien, wymiana rur wentylacyjnych,
• podwyższenie kominów wraz z naprawą, dociepleniem styropianem i pokryciem tynkiem cienkowarstwowym,
• podwyższenie ścian attyki ogniowych wraz z otynkowaniem i wykonaniem izolacji.
B. Roboty elektryczne:
• wymiana instalacji odgromowej,
• wymiana lub przełożenie opraw oświetleniowych, kamer i innego osprzętu, zabudowanego na elewacji kolidującego z robotami ociepleniowymi.
C. Instalacje sanitarne :
• demontaż istniejącej instalacji c.o. wraz ze źródłem ciepła,
• wykonanie nowej instalacji c.o. wraz ze źródłem ciepła.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45312310-3 - Ochrona odgromowa
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45410000-4 - Tynkowanie
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45422000-1 - Roboty ciesielskie
45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg
45442100-8 - Roboty malarskie
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu oferta z najniższą ceną, tj. 2 896 491,70 zł brutto przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a zatem znacznie przekracza zamierzenia finansowe Zamawiającego na wykonanie przedmiotowego zamówienia. Zamawiający w chwili obecnej nie znajduje uzasadnienia (z punktu widzenia celowości i gospodarności wydatkowania środków) do pokrycia zobowiązania w ww. kwocie. W związku z powyższym zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy pzp unieważniono postępowanie o udzielenie zamówienia, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
| 2022-02-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |