Przebudowa drogi gminnej – ul. Słowackiego w miejscowości Długołęka
Gmina Długołęka
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00071186
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00071186/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-03-01 11:57
- Lokalizacja
- Długołęka, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-fcf59c85-24e8-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 9111102754
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00071186 z dnia 2022-03-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej – ul. Słowackiego w miejscowości Długołęka
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Długołęka
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931935017
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Robotnicza 12
1.5.2.) Miejscowość: Długołęka
1.5.3.) Kod pocztowy: 55-095
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@gmina.dlugoleka.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://dlugoleka.bip.net.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://dlugoleka.bip.net.pl/?c=8351.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi gminnej – ul. Słowackiego w miejscowości Długołęka2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fcf59c85-24e8-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00071186
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003118/17/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.18 Przebudowa drogi gminnej ul. Słowackiego w m. Długołęka
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00255057/07
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.47.2021.KM
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie ul Słowackiego (dz. nr ew. 458 obręb Długołęka) o nawierzchni bitumicznej wraz z chodnikiem szerokości 2.0m i zjazdami na odcinku od km: 0+000.00 do km: 0+214.55 (w kierunku od początku projektowanej jezdni, którym jest włączenie ul Słowackiego w istniejący układ drogowy tj. ul. Wrocławską, w kierunku ulicy Brzozowej w miejscowości Domaszczyn), w szczególności:
1) wykonanie robót przygotowawczych, rozbiórkowych i ziemnych,
2) wykonanie i zagęszczenie mechaniczne warstwy gruntu stabilizowanego cementem,
3) wykonanie ław pod krawężniki i krawężników betonowych,
4) wykonanie ławy pod obrzeża betonowe i obrzeży betonowych,
5) wykonanie chodnika szerokości 2m,
6) wykonanie konstrukcji podbudowy dróg i zjazdów
7) wykonanie nawierzchni dróg z mieszanki mineralno-asfaltowej,
8) wykonanie pobocza z kruszywa łamanego,
9) wykonanie regulacji pionowych studzienek dla włazów kanałowych,
10) wykonanie kanalizacji deszczowej z wpustami ulicznymi,
11) wykonanie oznakowania drogowego pionowego (montaż i demontaż oznakowania zastępczego na czas prowadzonych robót),
12) Wykonanie oznakowania drogowego docelowej organizacji ruchu.
13) budowa oświetlenia ulicy Słowackiego (dz. nr 458 obręb Długołęka) oraz ulicy Wierzbowej (dz. nr 249 obręb Domaszczyn) na całym odcinku od km: 0+000.00 do km: 0+694,64 (w kierunku od początku projektowanej jezdni, którym jest włączenie ul Słowackiego w istniejący układ drogowy tj. ul. Wrocławską, w kierunku ulicy Brzozowej w miejscowości Domaszczyn).
4. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia opisany jest w niniejszej SWZ, w tym w Projekcie umowy (Załącznik nr 1 do SWZ) oraz:
1) Dokumentacji projektowej i Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych (STWIORB) (Załącznik nr 7 do SWZ),
2) Przedmiarach robót (Załącznik nr 8 do SWZ)
Uwaga: Ze względu na brak wersji elektronicznej projektu Zamawiający załącza do SWZ skan projektu budowlano-wykonawczego ul Słowackiego w Długołęce obejmujący również ul Wierzbową w Domaszczynie będącej poza zakresem niniejszego zamówienia publicznego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Oferta z najniższą ceną tj. 1 857 300,00 zł brutto złożona przez AN-GREG Grzegorz Stiller z/s przy ul. Gimnazjalnej 18, 55-220 Jelcz-Laskowice przewyższa środki jakie Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie niniejszego zamówienia, tj. kwotę w wysokości 1 045 500,00 zł brutto. Zamawiający nie zdecydował się też na zwiększenie tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Wobec powyższego, Zamawiający postąpił jak w sentencji.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1857300,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3141670,51 PLN
| 2022-03-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |