Dostosowanie budynku Urzędu Miejskiego w Gliwicach przy ulicy Zwycięstwa 21 do obowiązujących wymogów przeciwpożarowych (2)
Miasto Gliwice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00073412
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00073412/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-03-02 14:54
- Lokalizacja
- Gliwice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b3de0c06-7aac-11ec-beb3-a2bfa38226ab
- Identyfikator
- 6311006640
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00073412 z dnia 2022-03-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Dostosowanie budynku Urzędu Miejskiego w Gliwicach przy ulicy Zwycięstwa 21 do obowiązujących wymogów przeciwpożarowych (2)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Gliwice
1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Zamówień Publicznych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255335
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Zwycięstwa 21
1.5.2.) Miejscowość: Gliwice
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-100
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.7.) Numer telefonu: +48 32 238-55-30
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: za@um.gliwice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://gliwice.eu/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.gliwice.eu/zamowienia-publiczne/zamowienie/126241.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostosowanie budynku Urzędu Miejskiego w Gliwicach przy ulicy Zwycięstwa 21 do obowiązujących wymogów przeciwpożarowych (2)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b3de0c06-7aac-11ec-beb3-a2bfa38226ab
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00073412
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00020337/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.12 Dostosowanie budynku Urzędu Miejskiego w Gliwicach przy ul. Zwycięstwa 21 do obowiązujących wymogów przeciwpożarowych (2)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00036250/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZA.271.60.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 11146240,03
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych, elektrycznych i instalacyjnych w zakresie dostosowania budynku Urzędu Miejskiego w Gliwicach przy ulicy Zwycięstwa 21 do obowiązujących wymogów przeciwpożarowych, które obejmują odpowiednio (zgodnie z oznaczeniem w dokumentacji projektowej):
1) Etap I (klatka schodowa nr 1 i przyległe pomieszczenia parteru wraz z kompleksową modernizacją sufitów w salach obsługi wydziałów KM i USC),
2) Etap II (klatka schodowa nr 2),
3) Etap III (klatka schodowa nr 3),
4) Etap IV (klatka schodowa nr 4),
5) Etap V (klatka schodowa nr 5),
6) Etap VI (klatka schodowa nr 6),
7) Etap VII (klatka schodowa nr 7),
8) Etap VIII (klatka schodowa nr 8),
9) Etap IX obejmujący:
a) roboty branży budowlanej na kondygnacji piwnic (Etap IX.1.A),
b) roboty branży budowlanej na kondygnacji parteru (Etap IX.1.B),
c) roboty branży budowlanej na kondygnacji I piętra (Etap IX.1.C),
d) roboty branży budowlanej na kondygnacji II piętra (Etap IX.1.D),
e) roboty branży budowlanej na kondygnacji III piętra (Etap IX.1.E),
f) roboty branży budowlanej na kondygnacji IV piętra (Etap IX.1.F),
g) roboty branży budowlanej na kondygnacji V piętra (Etap IX.1.G),
h) roboty branży budowlanej na kondygnacji strychu (Etap IX.1.H),
i) roboty branży budowlanej określone w dokumentacji projektowej jako „piwnice-strych” (Etap IX.1.I),
j) roboty branży elektrycznej – niskoprądowe (Etap IX.2.J),
k) roboty branży elektrycznej (Etap IX.3.K) za wyjątkiem oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego,
l) roboty branży elektrycznej (Etap IX.3.L) w zakresie instalacji oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego
m) roboty branży sanitarnej (Etap IX.4.M) w zakresie instalacji hydrantowej,
n) roboty branży sanitarnej (Etap IX.4.N) w zakresie instalacji wentylacji.
UWAGA!
Zakres przedmiotu umowy nie obejmuje wykonania systemu kontroli dostępu, w tym dostawy i montażu urządzeń i okablowania oraz wymiany części drzwi wewnętrznych i zewnętrznych. Przygotowując ofertę cenową należy pominąć zakres zaprojektowanych prac, których szczegółowy wykaz zawarto w załączniku nr 1 do OPZ o treści załącznika nr 1 do umowy z zastrzeżeniem, że zaprojektowaną stolarkę należy wyposażyć zgodnie z opisem i zestawieniami części architektonicznej (w tym w okucia i zamki elektryczne oraz okablowanie niezbędne do ich działania).
Zakres przedmiotu umowy obejmuje natomiast włączenie do systemu alarmu pożarowego istniejących w budynku lokalnych systemów kontroli dostępu do pomieszczeń nr 018a, 040 (drzwi zewnętrzne) oraz 147.
Przygotowując ofertę cenową w zakresie wyposażenia budynku w gaśnice należy przyjąć (niezależnie od zapisów zawartych w poszczególnych projektach branżowych):
1) dostawę 45 szt. gaśnic proszkowych (proszek ABC) o wadze 6 kg i ich montaż w skrzynkach hydrantowych,
2) dostawę 3 szt. gaśnic na gaz FE-36 o wadze 2 kg dopuszczonych do gaszenia urządzeń pod napięciem i urządzeń elektronicznych (GH).
2. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca w okresie udzielonej gwarancji będzie wykonywał gwarancyjne przeglądy techniczne na warunkach określonych w kartach gwarancyjnych urządzeń wydanych przez producenta, nie rzadziej niż 2 razy w roku (w terminach do 30.05 i do 30.11 każdego roku kalendarzowego). Każdy gwarancyjny przegląd techniczny obejmie m.in. czyszczenie i sprawdzenie działania czujek przeciwpożarowych, sprawdzenie działania systemu sygnalizacji pożaru oraz systemów oddymiania a także inne czynności wymagane przez producenta zawarte w dokumentacji technicznej urządzeń. Koszty przeprowadzania czynności konserwacyjnych oraz przeglądów technicznych urządzeń zamontowanych przy realizacji zamówienia oraz koszty ewentualnych materiałów eksploatacyjnych wymienianych w okresie udzielonej gwarancji ponosi Wykonawca.
UWAGA!
Ze względu na złożoną strukturę konstrukcji oraz infrastrukturę teletechniczną w pomieszczeniach i na ciągach komunikacyjnych Wykonawca przed rozpoczęciem robót przeprowadzi wizję w terenie w celu weryfikacji możliwości wykonania zaprojektowanych przekuć i otworów w ścianach i sufitach. Przed przystąpieniem do prac Wykonawca ma obowiązek wykonania próbnych odwiertów i odkrywek, które pozwolą uniknąć kolizji z istniejącą infrastrukturą. Ewentualne problemy Wykonawcy wynikające z natrafienia na niezinwetaryzowane konstrukcje i instalacje nie stanowią podstawy roszczenia o zwiększenie wynagrodzenia Wykonawcy.
Wszelkie prace powodujące ingerencję w istniejące pokrycie dachowe Sikaplan 15 G należy wykonywać zgodnie z instrukcją montażu oraz poradnikiem producenta pokrycia.
3. Przedmiot zamówienia zostanie zrealizowany zgodnie z:
a) dokumentacją projektową,
b) specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót,
c) przedmiarami robót,
d) pozwoleniem na budowę nr 536/2020 z dnia 07.05.2020 r.
4. Realizując przedmiot zamówienia należy stosować materiały i urządzenia wskazane w dokumentach o których mowa w punkcie 3.
5. Zastosowane do realizacji przedmiotu zamówienia materiały i urządzenia, o których mowa w punkcie 4 muszą być fabrycznie nowe.
6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do akceptacji materiałów, urządzeń i elementów wyposażenia przed przystąpieniem Wykonawcy do prac z ich wykorzystaniem.
7. Zamawiający zastrzega sobie prawo do użytkowania każdej ze zmodernizowanych klatek schodowych po zakończeniu odbioru częściowego etapu robót, którym dana klatka schodowa jest objęta a przed dokonaniem odbioru końcowego przedmiotu umowy.
UWAGA!
Prace będą prowadzone na czynnym obiekcie. Zamawiający wymaga wykonania prac w sposób i w czasie nie zakłócającym funkcjonowania Urzędu, przy zachowaniu bezpiecznego korzystania z budynku przez pracowników i klientów Urzędu. Prace w pomieszczeniach będą mogły być prowadzone wyłącznie po godzinach pracy Urzędu oraz w dni wolne od pracy. Po zakończonych pracach w danym dniu, pomieszczenia, korytarze i klatki schodowe muszą zostać uprzątnięte i przygotowane do realizacji zadań przez pracowników Urzędu Miejskiego w kolejnym dniu.
Wykonawca ma obowiązek zapewnić bieżące utrzymanie czystości na ciągach komunikacyjnych wykorzystywanych do transportu materiałów oraz na terenie prowadzenia prac i wokół niego.
Zamawiający zezwoli na ustawienie kontenera na gruz budowlany w uzgodnionym miejscu pod warunkiem zapewnienia przez Wykonawcę szczelnego okrycia kontenera. Ze względu na odnowione elewacje budynku Urzędu Zamawiający nie dopuszcza stosowania zsypu na gruz budowlany.
W okresie realizacji przedmiotu umowy Zamawiający zastrzega sobie prawo okresowego wyłączania zasilania w energię całości lub części budynku, o czym będzie informował Wykonawcę z co najmniej 1-dniowym wyprzedzeniem. W celu wykonywania prac w czasie wyłączenia zasilania budynku Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia sobie alternatywnego zasilania w energię (np. z agregatu prądotwórczego).
Zamawiający zastrzega konieczność realizacji poszczególnych etapów przedmiotu umowy w kolejności i w terminach wskazanych we wzorze umowy o treści załącznika nr 7 do SWZ i harmonogramie terminowo-rzeczowo-finasowym o treści załącznika nr 14 do umowy.
UWAGA!
Jakiekolwiek inne wskazania lub wymagania w zakresie terminu gwarancji i rękojmi zawarte w załącznikach do SWZ a w szczególności w dokumentacjach projektowych i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiących część opisu przedmiotu zamówienia są nieobowiązujące i nie mają zastosowania.
Zadanie przewiduje wykonanie prac w zakresie poprawy bezpieczeństwa przeciwpożarowego użytkowników (pracowników i klientów) budynku Urzędu, w tym poprawę bezpieczeństwa osób niepełnosprawnych.
Powyższe wynika z załączonej dokumentacji projektowej, zgodnie z którą wysokość montażu oraz lokalizacje projektowanych elementów w ciągach komunikacyjnych i przestrzeniach ogólnodostępnych (przyciski zwalniania drzwi, czytniki kontroli dostępu itp.) należy dostosować do potrzeb osób niepełnosprawnych.
UWAGA!
1. W przypadku, gdy liczba pojazdów wykorzystywanych przez Wykonawcę przy realizacji przedmiotu umowy będzie większa niż 4 pojazdy, Wykonawca będzie zobowiązany dostarczyć Zamawiającemu oświadczenie potwierdzające, że udział pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym we flocie pojazdów samochodowych w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym wykorzystywanych przy wykonywaniu przedmiotu umowy wynosi co najmniej 10%, zgodnie z treścią art. 68 ust. 3 ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (w brzmieniu obowiązującym na dzień 24 grudnia 2021 r., tj. Dz. U. z 2021 r. poz. 110 ze zm.). Do oświadczenia Wykonawca dołączy wykaz wszystkich pojazdów, które będą używane przy realizacji przedmiotu umowy, zawierający marki i numery rejestracyjne pojazdów oraz oznaczenie pojazdów elektrycznych i/lub napędzanych gazem ziemnym.
2. W przypadku zmiany przepisów ustawy w zakresie, o którym mowa w pkt. 1, wymagania w zakresie elektromobilności określone w umowie stosuje się z uwzględnieniem zmian ustawy.
Wymagany okres gwarancji: minimum 36 miesięcy, maksimum 60 miesięcy licząc od daty dokonania odbioru końcowego przedmiotu umowy przez Zamawiającego bez zastrzeżeń (oferowany termin gwarancji musi być równy z oferowanym terminem rękojmi).
Wymagany okres rękojmi: minimum 36 miesięcy, maksimum 60 miesięcy licząc od daty dokonania odbioru końcowego przedmiotu umowy przez Zamawiającego bez zastrzeżeń (oferowany termin rękojmi musi być równy z oferowanym terminem gwarancji).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 2) ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych - ponieważ wszystkie złożone w postępowaniu oferty podlegają odrzuceniu.
Uzasadnienie faktyczne:
Do upływu terminu składania ofert tj. do dnia 10.02.2022 r. r. do godz. 10:00 wpłynęła 1 oferta.
Ponieważ cena zaoferowana przez Wykonawcę Kabe Systemy Alarmowe Sp. z o.o. za wykonanie części składowej zamówienia - etapu wskazanego w formularzu cenowym jako Etap I - Klatka schodowa nr 1 (wraz z kompleksową modernizacją sufitów podwieszanych w salach obsługi wydziałów KM i USC) jest niższa o ponad 30% od wartości tej części zamówienia powiększonej o należny podatek od towarów i usług, ustalonej przed wszczęciem postępowania i wydaje się rażąco niska, Zamawiający na podstawie art. 224 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych wezwał Wykonawcę do złożenia wyjaśnień, w tym złożenia dowodów dotyczących wyliczenia istotnych części składowych ceny w zakresie Etapu I. Wykonawca nie odpowiedział na wezwanie i nie złożył wyjaśnień w wyznaczonym terminie.
Obowiązek wykazania, że oferta nie zawiera rażąco niskiej ceny spoczywa na wykonawcy. Odrzuceniu jako oferta z rażąco niską ceną podlega oferta wykonawcy, który nie udzielił wyjaśnień w wyznaczonym terminie.
W związku z powyższym Zamawiający odrzuca ofertę Wykonawcy na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 8) w związku z art. 224 ust. 5 i ust. 6 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, ponieważ oferta zawiera rażąco niską cenę.
Zamawiający unieważnia postępowanie, ponieważ jedyna złożona oferta podlega odrzuceniu.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
| 2022-03-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |