Budowa Przedszkola Miejskiego w Bierutowie – ETAP II
Miasto i Gmina Bierutów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00077753
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00077753/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-03-07 14:25
- Lokalizacja
- Bierutów, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ab770006-9087-11ec-9bc1-c2db95d08897
- Identyfikator
- 9111777417
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00077753 z dnia 2022-03-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa Przedszkola Miejskiego w Bierutowie – ETAP II
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto i Gmina Bierutów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934756
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Moniuszki 12
1.5.2.) Miejscowość: Bierutów
1.5.3.) Kod pocztowy: 56-420
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: joanna.plociennik@bierutow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bierutow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/um_bierutow1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa Przedszkola Miejskiego w Bierutowie – ETAP II2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ab770006-9087-11ec-9bc1-c2db95d08897
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00077753
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00022196/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Budowa Przedszkola Miejskiego w Bierutowie - ETAP II
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00061271/03
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IR.2710.3.2022.JP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest Budowa Przedszkola Miejskiego w Bierutowie – ETAP II, obejmujący wykończenie wewnętrzne budynku wraz z wyposażeniem oraz zagospodarowanie terenu wokół budynku wraz z budową placu zabaw.
2.Zakres przedmiotu zamówienia ETAPU II budowy przedszkola obejmuje wykonanie prac od stanu surowego zamkniętego do oddania inwestycji do użytkowania, w zakresie budowy instalacji wody, kanalizacji, wentylacji, klimatyzacji, c.o., c.t. gazu, IE i IEN oraz kotłowni; prac wykończeniowych – m.in.: warstwy podposadzkowej i obudowy k-g, sufitów podwieszanych, technologii kuchni, płytek podłogowych i ściennych, posadzek, montażu grzejników, kurtyny powietrznej, oświetlenia wew. i zew., malowania, stolarki drzwiowej; wyposażenia – m.in.: biały montaż, winda, meble; zagospodarowania terenu – m.in.: ogrodzenie, zieleń, place zabaw.
3.Zamawiający informuje, że w roku 2022 zostanie zrealizowany etap I budowy Przedszkola Miejskiego obejmujący wykonanie budynku przedszkola w stanie surowym zamkniętym (stolarka okienna, drzwiowa, dach) wraz z elewacją budynku. Planowany termin zakończenia robót z etapu I określa się do dnia 04.06.2022 r., a planowany termin odbioru do dnia 11.06.2022 r.
4.Efektem zrealizowania etapu II budowy przedszkola będzie budynek Przedszkola Miejskiego „pod klucz” wraz z zagospodarowaniem terenu.
5.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z warunkami technicznymi wykonania robót określony jest w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik Nr 10 do niniejszej specyfikacji.
6.Kompletny projekt budowlany został opracowany przez SIERGIEJ STUDIO ARCHITEKTURY Grzegorz Siergiej, ul. Puszczykowska 11/1, 50-559 Wrocław.
7.Przedmiot zamówienia należy wykonać z materiałów własnych.
8.Plac budowy urządza Wykonawca własnym kosztem i staraniem.
9.Uwagi:
1)Zadanie inwestycyjne dofinansowane jest ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Regulamin naboru wniosków o dofinansowanie edycja 1 w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz uchwała nr 84/2021 Rady Ministrów z 1 lipca 2021 r. w sprawie ustanowienia Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych dostępne są na stronie internetowej https://www.bgk.pl/polski-lad/edycja-pierwsza/#c21554. Wykonawca zobowiązany będzie do finansowania inwestycji w części niepokrytej udziałem własnym Zamawiającego, na czas poprzedzający wypłatę środków z promesy, na zasadach określonych we wzorze umowy stanowiącej załącznik nr 5 do SWZ.
2)Całość robót należy wykonać zgodnie z przepisami ustawy – Prawo budowlane (Dz. U. z 2021 r., poz. 2351 ze zm.), dokumentacją projektową, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót, przedmiarami robót, przepisami BHP oraz warunkami Umowy na roboty budowlane.
3)Materiały użyte do wykonania zadania muszą posiadać deklarację zgodności lub certyfikat zgodności z Polską Normą lub aprobatą techniczną w przypadku braku Polskich Norm przenoszących europejskie normy zharmonizowane. Wykonawca wyłoniony w drodze postępowania zobowiązany będzie dostarczyć w/w dokumenty przed ich zastosowaniem.
4)Wykonawca wykona na własny koszt tymczasowe doprowadzenie wody i energii elektrycznej dla potrzeb budowy, zamontuje liczniki zużycia wody i energii oraz będzie ponosił koszty zużycia wody i energii w okresie realizacji robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45214100-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
34928200-0 - Ogrodzenia
34992200-9 - Znaki drogowe
44112310-4 - Ścianki działowe
44400000-4 - Różne produkty gotowe i elementy z nimi związane
45000000-7 - Roboty budowlane
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw
45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45233140-2 - Roboty drogowe
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych
45262210-6 - Fundamentowanie
45262520-2 - Roboty murowe
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien
45421131-1 - Instalowanie drzwi
45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych
45431200-9 - Kładzenie glazury
45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg
45442110-1 - Malowanie budynków
71421000-5 - Usługi wkomponowywania ogrodów w krajobraz
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający – Miasto i Gmina Bierutów, działając na podstawie art. 260 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1129 ze zm.) zawiadamia o unieważnieniu postępowania o udzielenia zamówienia publicznego pn. Budowa Przedszkola Miejskiego w Bierutowie – ETAP II.Uzasadnienie prawne:
Działając na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1129 ze zm.), Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Uzasadnienie faktyczne:
W przedmiotowym postępowaniu występuje niemożliwa do usunięcia wada, która uniemożliwia zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
1) Fakt wystąpienia wady postępowania
W dniu 18.02.2022 r. Zamawiający zamieścił ogłoszenie o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem 2022/BZP 00061271/01 na przedmiotowe zadanie, od tego terminu został liczony termin składania ofert, który został pierwotnie wyznaczony na dzień 07.03.2022 r.
W dniu 23.02.2022 r. wpłynęło do Zamawiającego zapytanie, w ślad za którym zgodnie z art. 286 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1129 ze zm.), Zamawiający zmienił treść SWZ w zakresie terminu składania i otwarcia ofert. W związku z obszernością zadanego zapytania i potrzebą uzyskania dodatkowego czasu na przygotowanie odpowiedzi Zamawiający przedłużył termin składania i otwarcia ofert na dzień 14.03.2022 r.
W dniu 01.03.2022 r. Zamawiający zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania komunikat publiczny informujący o zmianie terminu składania i otwarcia ofert na dzień 14.03.2022 r. Niestety Zamawiający nie zmienił tego terminu w kreatorze postępowania na platformie zakupowej
i w dniu 07.03.2022 r, upłynął termin składania i otwarcia ofert. W związku z powyższym procedura składania ofert została zakończona.
2) Niemożność usunięcia wady
Występującą w postępowaniu wadę można by było usunąć poprzez zmianę terminu składania i otwarcia ofert przed upływem terminu przypadającego na dzień 07.03.2022 r. Jednakże, przedmiotowe postępowanie jest na etapie, kiedy upłynął już termin składania ofert w systemie platformy zakupowej, zatem nie ma możliwości dokonania zmian.
Wada ta jest nieusuwalna i ma charakter istotny, z uwagi na niekompatybilność daty wskazanej w dokumentacji z postępowania, a datą w kreatorze postępowania na platformie zakupowej. Zatem dla przywrócenia prawidłowości postępowania, konieczne jest jego unieważnienie i ogłoszenie go ponownie z zachowaniem zasad wyrażonych w przepisach ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1129 ze zm.).
| 2022-03-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |