Kompleksowa termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłodzku, ul. Zawiszy Czarnego 1 - 3.

Gmina Miejska Kłodzko

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00080595
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00080595/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-03-09 14:10
Lokalizacja
Kłodzko, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f97b5fe3-909d-11ec-94c8-de8df8ed9da1
Identyfikator
8831679027
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie usuwania gruzuRoboty instalacyjne elektryczneIzolacja cieplnaInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówRoboty malarskie

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00080595 z dnia 2022-03-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Kompleksowa termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłodzku, ul. Zawiszy Czarnego 1 - 3.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Kłodzko

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890717912

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: plac Bolesława Chrobrego 1

1.5.2.) Miejscowość: Kłodzko

1.5.3.) Kod pocztowy: 57-300

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.) Numer telefonu: 74 865 46 82

1.5.8.) Numer faksu: 74 867 40 62

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.pub@um.klodzko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.bip.klodzko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://um-klodzko.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kompleksowa termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłodzku, ul. Zawiszy Czarnego 1 - 3.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f97b5fe3-909d-11ec-94c8-de8df8ed9da1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00080595

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00030005/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Kompleksowa termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej Nr 1 ul. Zawiszy Czarnego 1-3 w Kłodzku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt„KOMPLEKSOWA TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW EDUKACYJ. W GMINACH ZIEMI KŁODZKIEJ”w ramach RPOWD2014–2020r.Nr projektu:RPDS.12.02.00-02-0037/21 Nr naboru: RPDS.12.02.00-IZ.00-02-414/20 Nr rundy: Runda II Oś prior.12: REACT-EU/(EFRR) Wspieranie kryzysowych działań naprawczych w kontekście pandemii COVID-19 i przygotowanie do ekolog.cyfrowej odbudowy gospodarki

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00061815/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.3.2022.MG

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotowe zamówienie jest elementem projektu „KOMPLEKSOWA TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW EDUKACYJNYCH W GMINACH OBSZARU ZIEMI KŁODZKIEJ”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020 r.
Projekt pn. „KOMPLEKSOWA TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW EDUKACYJNYCH W GMINACH OBSZARU ZIEMI KŁODZKIEJ”

Nr projektu: : RPDS.12.02.00-02-0037/21
Nr naboru: RPDS.12.02.00-IZ.00-02-414/20
Nr rundy: Runda II
Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.
Oś priorytetowa 12: REACT-EU/(EFRR) Wspieranie kryzysowych działań naprawczych w kontekście pandemii COVID-19 i przygotowanie do ekologicznej i cyfrowej odbudowy gospodarki zwiększającej jej odporność. Działanie: 12.2: Inwestycje przyczyniające się do ograniczania niskiej emisji.

Przedmiot zamówienia szczegółowo opisuje projekt techniczny, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (projekt techniczny Załącznik nr 7 do SWZ; Przedmiar robót Załącznik nr 8 do SWZ; STWiOR Załącznik nr 9 do SWZ; Decyzje i inne dokumenty Załącznik nr 10 do SWZ).

Zakres planowanych do wykonania robót obejmuje prace budowlane w ramach termomodernizacji budynku w szczególności takie jak: docieplenie połaci dachowych, docieplenie fragmentu elewacji, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana oświetlenia, wymiana źródła ciepła, montaż zaworów termostatycznych, montaż paneli fotowoltaicznych oraz montaż wewnętrznych urządzeń dźwigowych – winda schodowa.

Wszelkie nazwy własne produktów i materiałów oraz normy jakości przywołane w dokumentacji projektowej i przedmiarze robót służą określeniu pożądanego standardu wykonania i określeniu właściwości i wymogów technicznych założonych do dokumentacji technicznej dla danych rozwiązań. Dopuszcza się rozwiązania równoważne (w oparciu na produktach innych producentów) pod warunkiem spełniania tych samych właściwości technicznych zgodnie z odpowiednimi zapisami Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót. Wykonanie i odbiór robót oraz użyte materiały muszą spełniać obowiązujące PN (EN-PN), odpowiednie normy krajów UE lub normy jakości równoważne.


UWAGI DODATKOWE DO REALIZACJI PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

1. Wykonawca robót będzie zobowiązany do uzgodnienia kolorystyki obiektu na podstawie próbnych wymalowań (dotyczy docieplanej przybudówki) oraz przedłożenia do akceptacji rysunków wykonawczych stolarki zewnętrznej przez Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

2. Zamawiający wymaga realizacji części robót budowlanych w następujących terminach:
1) Zamawiający wymaga wykonania docieplenia sanitariatów (współczesna przybudówka) w zakresie ściany szczytowej w terminie do 3 tygodni licząc od daty wprowadzenia na budowę.
2) Zamawiający wymaga wykonania wymiany stolarki okiennej i drzwiowej w okresie wakacyjnym tj. w terminie od 1 lipca 2022 r. do 31 sierpnia 2022 r.
3) Zamawiający wymaga wykonania robót elektrycznych w pomieszczeniach klas lekcyjnych w okresie wakacyjnym tj. w terminie od 1 lipca 2022 r. do 31 sierpnia 2022 r.

3. Po stronie Wykonawcy będzie dopełnienie wszelkich formalności związanych z wydaniem pierwszej decyzji zezwalającej na eksploatację urządzeń podlegających Urzędowi Dozoru Technicznego (w zakresie przygotowania i złożenia wniosku, opłatę na rzecz Urzędu Dozoru Technicznego poniesie Zamawiający). Dotyczy urządzeń będących przedmiotem niniejszego zamówienia (np. piece gazowe centralnego ogrzewania, windy schodowe).

4. Wykonawca dokona rozruchu całego obiektu (wszystkich zabudowanych urządzeń), dostarczy instrukcje obsługi wraz z odpowiednim przeszkoleniem osób wskazanych przez Zamawiającego, poniesie wszystkie koszty ww. czynności. Szkolenie obejmować będzie również osoby stale korzystające z budynku w ramach codziennych zajęć z obsługi urządzeń / systemów oraz w zakresie zasad wietrzenia, używania zaworów termostatycznych.

5. Wykonawca wykona dokumentację projekt wykonawczy instalacji fotowoltaicznej w oparciu o zastosowane urządzenia, uzgodni ten projekt z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń pożarowych oraz dokona odbioru / zgłoszenia wybudowanej instalacji przez Państwową Straż Pożarną.

6. Dostarczone i zamontowane urządzenia do ogrzewania (piece kondensacyjne) muszą charakteryzować się minimalnym poziomem efektywności energetycznej i normami emisji zanieczyszczeń, które zostały określone w środkach wykonawczych do dyrektywy 2009/125/WE z dnia 21 października 2009 r. ustanawiającej ogólne zasady ustalania wymogów dotyczących ekoprojektu dla produktów związanych z energią.

7. Wykonawca dostarczy i uruchomi system zarządzania i monitoringu energią cieplną wraz z oprogramowaniem.

Zainstalowany system musi pozwalać na bieżący pomiar zużycia ciepła, kontrolę i sterowanie pracą instalacji centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. Celem systemu będzie utrzymanie optymalnych parametrów pracy instalacji przy zachowaniu komfortu cieplnego w czasie użytkowania obiektu.
Zainstalowany system musi obsługiwać liczniki mediów oraz urządzenia automatyki różnych producentów.
Odczyt danych powinien obejmować następujące media budynku, tzn. energię cieplną na potrzeby instalacji centralnego ogrzewania oraz energię cieplną na potrzeby instalacji ciepłej wody użytkowej z zamontowanych liczników ciepła.
System powinien zapewnić 24 godzinny monitoring parametrów charakterystycznych dla nośnika energii cieplnej.

8. Wykonanie innych robót takich jak:
- usunięcie i utylizacja pustych zbiorników wykonanych z tworzywa sztucznego wykorzystywanych w przeszłości na olej opałowy, w ilości 10 szt. o wymiarach 1 x 1,5 x 2,5 [m] każdy oraz wlewy oleju opałowego zamontowane na elewacji. Powyższe zbiorniki znajdują się w pomieszczeniu sąsiadującym z kotłownią.

9. Odtworzenie tynków i powłok malarskich – miejscowe tj. w miejscach, w których wykonywane były roboty (wymiana okien, drzwi, lamp, prowadzenie instalacji elektrycznej).

10. Obiekt winien być przekazany Zamawiającemu w stanie nadającym się do użytkowania, winien być wysprzątany.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45442100-8 - Roboty malarskie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt 1) ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty. W postępowaniu nie złożono żadnej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0

2022-03-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane