zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr K 1782 Kalwaria-Brzeźnica w miejscowości Zebrzydowice Bieńkowice

Gmina Kalwaria Zebrzydowska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00142927
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00142927/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-03-12 13:24
Lokalizacja
Kalwaria Zebrzydowska, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-701881a8-d221-4590-b84b-4f25e7ed0faa
Identyfikator
5511158182
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty odwadniające i nawierzchniowe

Wykonawcy

1 przyznane

BRONISŁAW MERAKKlecza Górna, PL · lot 0
147 690,45 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00142927 z dnia 2025-03-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr K 1782 Kalwaria-Brzeźnica w miejscowości Zebrzydowice Bieńkowice

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kalwaria Zebrzydowska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182060

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 7

1.5.2.) Miejscowość: Kalwaria Zebrzydowska

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-130

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.7.) Numer telefonu: 338766218

1.5.8.) Numer faksu: 338766301

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@kalwaria-zebrzydowska.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kalwaria-zebrzydowska.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-701881a8-d221-4590-b84b-4f25e7ed0faa

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr K 1782 Kalwaria-Brzeźnica w miejscowości Zebrzydowice Bieńkowice

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-701881a8-d221-4590-b84b-4f25e7ed0faa

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00142927

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-03-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00027347/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Kontynuacja budowy chodnika w ciągu drogi powiatowej nr 1782K Kalwaria - Brzeźnica w sołectwie Zebrzydowice Bieńkowice

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Według dyspozycji art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320) Zamawiający w specyfikacji warunków zamówienia oraz w ogłoszeniu o zamówieniu na zamówienie podstawowe pn. Zadanie nr 2: Budowa chodników w ciągach dróg powiatowych na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska w Biuletynie zamówień publicznych nr 2024/BZP 00285748 w dniu 15.04.2024 r. przewidział możliwość udzielenia Wykonawcy zamówień zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.5.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 120073,54 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego udzielonego umową z dnia 20.06.2024 r. nr ZP.272.9.2024 pn. „Budowa chodników w ciągach dróg powiatowych na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska” Budowa chodnika w ciągu drogi powiatowej nr K 1782 Kalwaria-Brzeźnica w miejscowości Zebrzydowice Bieńkowice

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 147690,45 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Wykonawczy „KOMMEL” mgr inż. Bronisław Merak

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5510003589

7.3.3) Ulica: Barwałd Średni 230

7.3.4) Miejscowość: Klecza Górna

7.3.5) Kod pocztowy: 34-124

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-03-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 147690,45 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-04-17

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Uzasadnienie wyboru trybu zamówienia w trybie z wolnej ręki (pełne brzmienie):
Według dyspozycji art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320) Zamawiający w specyfikacji warunków zamówienia oraz w ogłoszeniu o zamówieniu na zamówienie podstawowe pn. Zadanie nr 2: Budowa chodników w ciągach dróg powiatowych na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska w Biuletynie zamówień publicznych nr 2024/BZP 00285748 w dniu 15.04.2024 r. przewidział możliwość udzielenia Wykonawcy zamówień zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp.
Zgodnie z pkt 32 specyfikacji warunków zamówienia Zamawiający zawarł zapis, że przewiduje udzielenie Wykonawcy zamówień zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych w wysokości do 50% wartości zamówienia podstawowego, w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług lub robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych lub usług, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości. Roboty budowlane będą polegały na powtórzeniu podobnych robót budowlanych polegających na budowie chodnika o nawierzchni z kostki brukowej wraz z poszerzeniem jezdni, budową kanalizacji deszczowej, remontem zjazdów w ciągach dróg powiatowych na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska. Zamówienie zostanie udzielone na podstawie odrębnej umowy z wykonawcą.
Przy ustalaniu wartości szacunkowej zamówienia podstawowego uwzględniono wartość ewentualnych zamówień zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych.
W związku z powyższym wypełnione zostały przesłanki do zastosowania art. 305 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320) i udzielenia wykonawcy, który realizował zamówienie podstawowe tj. Panu Bronisławowi Merak prowadzącemu działalność gospodarczą pn. Zakład Wykonawczy „KOMMEL” mgr inż. Bronisław Merak Barwałd Średni 230, 34-124 Klecza Górna zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych.
2025-03-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane