Przebudowa drogi powiatowej nr 2333C Rogówko – Wiktorowo w miejscowości Rogowo ul. Gnieźnieńska

Zarząd Dróg Powiatowych w Żninie z siedzibą w Podgórzynie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00082070
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00082070/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-03-10 14:03
Lokalizacja
Żnin, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-efde5f1f-74f5-11ec-beb3-a2bfa38226ab
Identyfikator
5621538164
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneOznakowanie drogowePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabliRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowejRoboty budowlane w zakresie linii telefonicznychRoboty budowlane w zakresie kanałów ściekowychRoboty w zakresie budowy drógRoboty drogoweRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

Wykonawcy

1 przyznane

KOWALSKI BUDOWNICTWO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŻnin, PL · lot 0
4 613 114,86 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00082070 z dnia 2022-03-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej nr 2333C Rogówko – Wiktorowo w miejscowości Rogowo ul. Gnieźnieńska

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych w Żninie z siedzibą w Podgórzynie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092366502

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Podgórzyn 62a

1.5.2.) Miejscowość: Żnin

1.5.3.) Kod pocztowy: 88-400

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 523020668

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zdp@znin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.zdp.powiatzninski.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zdp_znin

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Pełnienie funkcji zarządcy drogi w rozumieniu przepisów ustawy o drogach publicznych w odniesieniu do dróg powiatowych

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi powiatowej nr 2333C Rogówko – Wiktorowo w miejscowości Rogowo ul. Gnieźnieńska

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-efde5f1f-74f5-11ec-beb3-a2bfa38226ab

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00082070

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00334693/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Przebudowa drogi powiatowej nr 2333C Rogówko - Wiktorowo w miejscowości Rogowo ul. Gnieźnieńska

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00018129/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DT 2410.05.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
„Przebudowa drogi powiatowej nr 2333C Rogówko – Wiktorowo
w miejscowości Rogowo ul. Gnieźnieńska”

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:

STAN PROJEKTOWANY
W ramach przebudowy przewiduje się wykonanie remontu nawierzchni z kostki kamiennej w obrębie skrzyżowania ul. Gnieźnieńskiej z Kościelną i Powstańców Wielkopolskich do km 0+037 poprzez wymianę kostki kamiennej 8x11 na kostkę kamienną 15x17 wraz z poszerzeniem łuku ul. Gnieźnieńskiej i Kościelnej poprzez zastosowanie krzywej koszowej 2:1: o promieniach 16:8:16. Dalej przewiduje się rozebranie istniejącej nawierzchni z kostki kamiennej i wykonanie nawierzchni bitumicznej z pozostawieniem pasa szerokości 2,5 m do skrzyżowania z ul. Składową, jako parking o nawierzchni z kostki kamiennej 8x11 z rozbiórki. Na początku parkingu i na końcu projektuje się wykonanie wyspy o długości 10 m wyniesionej ponad poziom jezdni o 4 cm w celu fizycznego wydzielenia parkingu z jezdni. Na wydzieleniu wysp projektuje się krawężnik trapezowy kamienny, a wypełnienie wysp z kostki kamiennej 8x11 z rozbiórki.
Od km 0+000 do km 0+243 istniejące chodniki i krawężniki pozostają bez zmian z wykonaniem lokalnych remontów i przebudowy krawężnika wraz z chodnikiem na przejściach dla pieszych w km 0+120,40. Od km 0+212 do km 0+590 po stronie prawej.
Od km 0+236,4 projektuje zakłada jezdnię bitumiczną o szerokości 6,0 m o wzmocnionej konstrukcji istniejącej nawierzchni.
Od km 0+263 do km 0+306 strona lewa zlokalizowany jest parking, na którym przewiduje się zastąpienie istniejącej nawierzchni bitumicznej nową nawierzchnią z kostki betonowej. Nawierzchnię z kostki betonową na istniejącym parkingu od km 0+306 do km 0+390 strona lewa przewiduje się do regulacji wysokościowej z wykorzystaniem istniejącej kostki i dołożeniem nowej według potrzeb.
Od km 0+243,5 do km 0+554,50 strona lewa, zakłada się wykonanie nowego krawężnika najazdowego wystającego 4 cm ponad jezdnię. Na odcinku tym wjazdy i istniejący parking zakłada się do regulacji wysokościowej z wykorzystaniem istniejącej nawierzchni.
Istniejący chodnik pozostaje bez zmian z remontem cząstkowym lokalnych zaniżeń nawierzchni. Na odcinku od km 0+554,50 do km 0+667,15 istniejący chodnik po lewej stronie zakłada się do regulacji wysokościowej dostosowując go do nowej niwelety jezdni z zastosowaniem nowego krawężnika i obrzeża.
Chodnik od km 0+662,90 strona lewa do km 0+850 strona prawa pozostaje bez zmian z wykonaniem remontu cząstkowego lokalnych zaniżeń.
Istniejącą nawierzchnię zatoki autobusowej od km 0+845 do km 0+889 przewiduje się do regulacji wysokościowej.
Zjazdy do posesji i na działki przyległe zlokalizowane do km 0+795 zakłada się, jako zjazdy z kostki betonowej obramowane opornikiem drogowym o szerokości 5,0 m, krawędź łącząca zjazd z jezdnią zostanie wyłagodzona skosem 1,5: 1,5 m. Dalej gdzie nie występuje chodnik i krawężnik, zjazdy na działki przyległe zostaną wykonane o nawierzchni bitumicznej o szerokości 5,0 m z wyokrągleniem łukami o promieniu 3,0 m.
Na odcinku za projektowanym krawężnikiem najazdowym zakłada się wykonanie pobocza umocnionego kruszywem łamanym na szerokości 0,75 m.
Na pozostałym odcinku gdzie nie występuje krawężnik pobocza należy wykonać kruszywem łamanym na szerokości 0,75 m i gruntem na szerokości 0,25 m.
Droga powiatowa objęta przebudową w ramach niniejszego postepowania składa się z odcinków prostych z załamaniami nieprzekraczającymi 3° w km 0+236,52; 0+306,51; 0+397,70; 0+581,44; 0+667,15; 1+311,89; 1+555,84 oraz w km 0+008,38 o kącie załamania trasy 9,4726g i promieniu łuku 100,0m, w km 0+160,28 o kącie załamania trasy 31,6511g i promieniu łuku 120 m, w km 0+996,87 o kącie załamania trasy 53,8153g i promieniu 250 m.
Projektuje się także wykonanie kanalizacji deszczowej na odcinku od km 0+000 do km 0+622 w celu zapewnienia odprowadzenia wody z pasa drogowego, wg projektu branżowego Kanalizacja deszczowa.
Ponadto w ramach niniejszej przebudowy zostanie wybudowany kanał technologiczny oraz kanalizacja deszczowa wraz z przyłączami do wpustów ulicznych. Woda opadowa zebrana z wybudowanego układu sieci odprowadzona będzie do rowu melioracyjnego nr R-U wylotem prefabrykowanym

ZAKRES ROBÓT OBEJMUJE MIĘDZY INNYMI WYKONANIE:
-rozbiórki nawierzchni brukowej z kostki kamiennej i bitumicznej pod
wymianę nawierzchni oraz pod projektowane wpusty, i przykanaliki;
- robót ziemnych (zdjęcie humusu, koryto, skarpy nasypów, rowów
i pobocza, pod wpusty uliczne, studnie rewizyjne, przepusty);
- warstwy z gruntu stabilizowanego cementem na poszerzeniach,
- podbudowy pomocnicza gr. 20cm z kruszywa łamanego frakcji 0/31,5mm -
poszerzenie nawierzchni;
- ustawienia krawężnika 15x30cm i 15x22cm na ławie betonowej z oporem
C 12/15;
- ustawienia obrzeża betonowego 8x30cm na ławie betonowej z oporem
C 12/15;
- nawierzchni jezdni i parkingów z kostki kamiennej ma podsypce betonowej
- przebudowę chodników z kostki betonowej gr. 6 cm na podsypce
cem. - piask. gr.4cm i warstwie podbudowy gr.10cm z gruntu stabilizowanego
cementem o Rm= 2,5 MPa;
- frezowania nawierzchni bitumicznej gr. 6cm;
- oczyszczenia i skropienia emulsją asfaltową w ilości 0,5 kg/m2, pod warstwę
podbudowy bitumicznej, wiążącą i ścieralną;
- warstwy podbudowy bitumicznej gr. 10 cm z BA AC22P dla ruchu KR4;
- warstwy wyrównawcza z BA AC16W dla ruchu KR4;
- warstwy wiążącej gr. 6 cm z BA AC16W dla ruchu KR4;
- warstwy ścieralna gr. 4cm z SMA 11 dla KR4;
- warstwy z gruntu stabilizowanego cementem na zjazdach;
- podbudowy na zjazdach gr. 20cm z kruszywa łamanego frakcji 0/31,5mm;
- nawierzchni na zjazdach z kostki betonowej czerwonej gr. 8 cm lub warstwa
wiążąca z BA AC16W gr. 6 cm i warstwa ścieralna z BA AC11S gr. 4 cm;
- kanalizacji deszczowa wg projektu branżowego;
- kanału technologicznego wg projektu branżowego;
- budowy przepustów pod zjazdami;
- oznakowania pionowego i poziomego.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych oraz kosztorys ofertowy.
Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp w sytuacji, gdyby w Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót (dalej STWiORB), dokumentacji projektowej, a więc w dokumencie opisującym przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Zgodnie z art. 101 ust. 5 Pzp wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym w tych dokumentach, jest obowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34922100-7 - Oznakowanie drogowe

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45232310-8 - Roboty budowlane w zakresie linii telefonicznych

45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4613114,86 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5154000,58 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4823364,60 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: KOWALSKI BUDOWNICTWO Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5621804660

7.3.3) Ulica: Dworcowa 12

7.3.4) Miejscowość: Żnin

7.3.5) Kod pocztowy: 88-400

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-02-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4613114,86 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2022-03-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane