Roboty związane z dostawą kruszywa łamanego, bieżącą konserwacją dróg gruntowych będących w zarządzie gminy Bytów w 2022 roku oraz niwelacją dróg gruntowych na osiedlu Przy Lesie w Bytowie
Gmina Bytów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00082407
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00082407/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-03-10 16:35
- Lokalizacja
- Bytów, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cc7d81b2-89ac-11ec-94c8-de8df8ed9da1
- Identyfikator
- 8421000639
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
KruszywoRoboty w zakresie konserwacji drógUsługi w zakresie transportu drogowego
Wykonawcy
1 przyznane
KAZIMIERZ LASKAKościerzyna, PL · lot 0
406 884 PLNOferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00082407 z dnia 2022-03-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty związane z dostawą kruszywa łamanego, bieżącą konserwacją dróg gruntowych będących w zarządzie gminy Bytów w 2022 roku oraz niwelacją dróg gruntowych na osiedlu Przy Lesie w Bytowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Bytów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979499
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 1 Maja 15
1.5.2.) Miejscowość: Bytów
1.5.3.) Kod pocztowy: 77-100
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski
1.5.7.) Numer telefonu: 598222011
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@bytow.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.bytow.com.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Roboty związane z dostawą kruszywa łamanego, bieżącą konserwacją dróg gruntowych będących w zarządzie gminy Bytów w 2022 roku oraz niwelacją dróg gruntowych na osiedlu Przy Lesie w Bytowie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cc7d81b2-89ac-11ec-94c8-de8df8ed9da1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00082407
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00025026/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Bieżąca konserwacja dróg gruntowych - transport, dostawa tłucznia, rozgarnięcie, równiarka
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00052246/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BRZ.271.4.2022.AZ
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 376400,81 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty związane z dostawą kruszywa łamanego 0-31,5 mm C50/30 do naprawy nawierzchni odcinków dróg gruntowych w ilości 3 000 ton wraz z rozgarnięciem, profilowaniem i zagęszczeniem walcem oraz bieżącą konserwacją dróg gruntowych będących w zarządzie gminy Bytów, wskazanych przez poszczególnych sołtysów lub pracownika Urzędu Miejskiego w Bytowie polegające na:- dostawie kruszywa łamanego 0-31,5 mm wraz z rozgarnięciem na odcinku drogi gruntowej równiarką wraz z profilowaniem i zagęszczeniem walcem samobieżnym, statycznym ogumionym;
- równaniu drogi gruntowej równiarką wraz z profilowaniem i zagęszczeniem walcem samobieżnym, statycznym ogumionym;
- pracy koparko – ładowarki zaopatrzonej w widły do załadunku i rozładunku materiałów (oczyszczenie rowów, wykonanie poszerzeń dróg, załadunek i rozładunek materiałów sypkich oraz materiałów składowanych na paletach);
- transporcie materiałów masowych w ilościach całopojazdowych (m.in. piasku, kruszywa kamiennego) do miejsca wskazanego przez Zamawiającego na terenie gminy Bytów;
Szacunkowa wielkość zamówienia wynosi:
- dostawa kruszywa łamanego 0-31,5 mm wraz z rozgarnięciem na odcinku drogi gruntowej, równiarką wraz z profilowaniem i zagęszczeniem walcem samobieżnym, statycznym ogumionym – 3 000 ton;
- równanie drogi równiarką, profilowanie drogi, zagęszczenie walcem samobieżnym, statycznym ogumionym – 270 000 m2;
- praca sprzętu tj. koparko – ładowarki wyposażonej również w widły do załadunku i rozładunku materiałów - 500 h;
- transport ładunku na odległość do 5 km - 2000 t.
W ofercie należy uwzględnić koszt zakupu, załadunku, ważenia, transportu i rozładunku kruszywa. Wykonawca zobowiązany jest dołączyć dokumenty potwierdzające spełnienie norm na każde żądanie Zamawiającego. Na każdy kurs dostarczonego kruszywa Wykonawca wystawi dowód dostawy, w którym określona będzie ilość kruszywa. Dokument powinien być potwierdzony przez pracownika Urzędu Miejskiego w Bytowie lub odpowiedniego sołtysa.
Ww. ilości ton, godzin i metrów zostały określone szacunkowo. Faktyczna ilość przedmiotu zamówienia w okresie obowiązywania umowy będzie uzależniona od bieżących potrzeb Zamawiającego. Zmniejszenie zakresu zamówienia nie będzie stanowić podstaw do roszczeń Wykonawcy z tego powodu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 14212200-2 - Kruszywo
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg
60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego
4.5.5.) Wartość części: 295100,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty związane z niwelacją dróg gruntowych na osiedlu Przy Lesie w Bytowe o szerokości 6 m i łącznej długości 1420 m polegające na:- profilowaniu (wyrównaniu) istniejącej nawierzchni z kruszbetu;
- wykonaniu nawierzchni z kruszywa łamanego 0-31,5 mm C50/30 stabilizowanego mechanicznie o grubości 8-10 cm;
- zagęszczenie walcem samobieżnym statycznym ogumionym.
W ofercie należy uwzględnić koszt zakupu, załadunku, transportu i rozładunku kruszywa. Wykonawca zobowiązany jest dołączyć dokumenty potwierdzające spełnienie norm na każde żądanie Zamawiającego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 14212200-2 - Kruszywo
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg
60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego
4.5.5.) Wartość części: 81300,81 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 406884,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 426441,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 406884,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Kazimierz Laska Zakład Robót Ziemnych, Transportowych i Elektromechanika Mirosława i Kazimierz Laska
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5911006866
7.3.3) Ulica: Wyspiańskiego
7.3.4) Miejscowość: Kościerzyna
7.3.5) Kod pocztowy: 83-400
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-03-09
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 406884,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2022-11-308.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 144618,48 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 289050,00 PLN
| 2022-03-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |