Dostosowanie obiektów szkolnych SP nr 3 i ZS nr 3 do przepisów przeciwpożarowych w ramach zadania pn. "Program dostosowania do przepisów przeciwpożarowych" - z podziałem na 2 zadania.
GMINA MIASTO WŁOCŁAWEK - Urząd Miasta Włocławek
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00088094
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00088094/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-03-16 13:29
- Lokalizacja
- Włocławek, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-fa2ba011-9863-11ec-baa2-b6d934483bfb
- Identyfikator
- 8883031255
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00088094 z dnia 2022-03-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Dostosowanie obiektów szkolnych SP nr 3 i ZS nr 3 do przepisów przeciwpożarowych w ramach zadania pn. "Program dostosowania do przepisów przeciwpożarowych" - z podziałem na 2 zadania.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTO WŁOCŁAWEK
1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Miasta Włocławek
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866910
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Zielony Rynek 11/13
1.5.2.) Miejscowość: Włocławek
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-800
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@um.wloclawek.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wloclawek.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://umwloclawek.logintrade.net/zapytania_email,76198,bfb3162f43a9f0ad2828baa004084956.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostosowanie obiektów szkolnych SP nr 3 i ZS nr 3 do przepisów przeciwpożarowych w ramach zadania pn. "Program dostosowania do przepisów przeciwpożarowych" - z podziałem na 2 zadania.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fa2ba011-9863-11ec-baa2-b6d934483bfb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00088094
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00035423/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Program dostosowania do przepisów ppoż.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00069474/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.7.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 376850,48 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie 1 – Szkoła Podstawowa nr 3Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie przebudowy dwóch pomieszczeń szkolnych na odziały przed-szkolne zlokalizowane w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Cyganka 6/10 we Włocławku – działka nr 118/12 obręb ew. Włocławek KM 46, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 sierpnia 2017 r., w sprawie wymagań przeciwpożarowych dla oddziałów przedszkolnych oraz wymagań wska-zanych w postanowieniu Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, znak:WZ.5595.181.2020.EP z dnia 03.04.2020 r.
Zakres prac budowlanych:
1) wykonanie ściany wewnętrznej o klasie odporności REI30 oddzielające pomieszczenie komunikacji od pomieszczeń szkoły
2) wykonanie dodatkowych drzwi z pomieszczenia 16 do pomieszczenia 15 (montaż nadproża)
3) demontaż drzwi wejściowych do pomieszczenia nr 15
4) demontaż okien o wym.240x215xm w pomieszczeniach 15,16
5) montaż okien z drzwiami w ścianach zewnętrznych pomieszczenia 15,16
6) wykonanie podestu i schodów przy projektowanych wyjściach
Uwaga:
- Roboty budowlane na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 we Włocławku w oddziale przedszkolnym będą wykonywane na obiekcie czynnym i mogą być prowadzone odpowiednio przez okres wakacyjny od 24 czerwca 2022r., od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00, w soboty placówka jest nieczynna.
Wymagania dodatkowe:
- drzwi oddzieleń przeciwpożarowych muszą być wyposażone w samozamykacze,
- drzwi nie mogą posiadać progów,
- na zastosowane urządzenia automatyki zamykające drzwi, oddzielenia i drzwi p.poż. należy przedstawić aktualne certyfikaty i aprobaty techniczne potwierdzające ich zgodność z przepisami przeciwpożarowymi.
- Wykonawca, w przypadku wystąpienia takiej potrzeby i na pisemny wniosek Zamawiającego będzie prowadził roboty w systemie wielozmianowym oraz w dniach wolnych od pracy. Koszt ewentualnego prowadzenia robót budowlanych, stanowiących przedmiot zamówienia, w systemie wielozmianowym oraz w dniach wolnych od pracy należy uwzględnić w cenie oferty.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45442100-8 - Roboty malarskie
4.5.5.) Wartość części: 140664,24 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie nr 2 – Zespół Szkół nr 3Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przebudowy budynku głównego Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Nowomiejskiej 21 we Włocławku w zakresie dostosowania istniejącego budynku do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych – działka nr 3/2, 2/2 obręb ew. Włocławek KM 80 w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego w sposób zamienny do wymagań technicznych na podstawie opracowanej ekspertyzy technicznej stanu ochrony przeciwpożarowej oraz rozwiązań zastępczych wskazanych w postanowieniu Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, znak WZ.5595.147.2020 z dnia 18.03.2020 r.
Branża budowlana
Piwnice:
- wykucie okna, zamurowanie części ścian i zamontowanie nowego okna 80x130cm,
- zdemontowanie istniejącej studzienki doświetlającej i wykonanie nowej.
Parter:
- wykucie z muru okna, zamurowanie części ścian, zamontowanie okna 150x200cm,
- montaż kraty stalowej o wym. 1,5x2,45m,
- zamontowanie 2 szt. samozamykacz,
- wymiana drzwi drewnianych z budynku głównego do sali gimnastycznej na drzwi w klasie EI60S.
I piętro:
- wykucie z muru okna, zamurowanie części ścian i zamontowanie okna o wym. 15x200 cm,
- demontaż kraty stalowej o wym. 1,5 x 2,45m,
- wymiana okna z PCV otwieralnego na okno nieotwieralne naświetle o wym.320x80cm
w pomieszczeniu nr 24
II piętro:
- wykucie z muru okna, zamurowanie części ścian i zamontowanie okna o wym. 15x200 cm
- demontaż kraty stalowej o wym. 1,5 x 2,45m
- zamontowanie 1 szt. samozamykacza w drzwiach, które zawężają drogę ewakuacyjną na korytarzu
- wykonanie otworu w istniejącym stropie pod klapę dymową w klatce szczytowej.
Dach:
- wykonanie otworu w istniejących płytach korytowych, pod klapę dymowa w klatce szczytowej.
Branża elektryczna
W budynku projektuje się oświetlenie awaryjne w tym:
- oświetlenie awaryjne,
- oświetlenie ewakuacyjne kierunkowe –montaż podświetlanych znaków bezpieczeństwa.
Instalacja hydrantowa przeciwpożarowa
Segment główny
- demontaż istniejących szaf hydratowych,
- demontaż w segmencie głównym podejść pod hydranty,
- wykonanie nowej instalacji przeciwpożarowej wraz z podejściami i szafami hydrantowymi,
- włączenie projektowanej instalacji hydrantowej do instalacji wewnętrznej,
- montaż zaworu antyskażeniowego,
- montaż zaworu elektromagnetycznego.
Segment żywieniowy
- przepięcie istniejącego odejścia instalacji wodociągowej,
- montaż zaworu antyskażeniowego,
- montaż na przewodzie zasilającym instalację użytkową zaworu elektromagnetycznego.
Uwaga:
- Roboty budowlane na terenie Zespołu Szkół nr 3 we Włocławku będą wykonywane na obiekcie, w którym nie będą odbywały się zajęcia z udziałem dzieci i mogą być prowadzone odpowiednio przez okres wakacyjny od 24 czerwca 2022r. od poniedziałku do piątku godzinach od 6.00. do 19.00, w soboty od 6.00 do 14.00.
Wymagania dodatkowe:
- drzwi oddzieleń przeciwpożarowych muszą być wyposażone w samozamykacze,
- drzwi nie mogą posiadać progów,
- na zastosowane urządzenia automatyki zamykające drzwi, oddzielenia i drzwi p.poż. należy przedstawić aktualne certyfikaty i aprobaty techniczne potwierdzające ich zgodność z przepisami przeciwpożarowymi
- Wykonawca, w przypadku wystąpienia takiej potrzeby i na pisemny wniosek Zamawiającego będzie prowadził roboty w systemie wielozmianowym oraz w dniach wolnych od pracy. Koszt ewentualnego prowadzenia robót budowlanych, stanowiących przedmiot zamówienia, w systemie wielozmianowym oraz w dniach wolnych od pracy należy uwzględnić w cenie oferty.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych
45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe
4.5.5.) Wartość części: 236186,24 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie podstawowym bez negocjacji pod nazwą Dostosowywanie obiektów szkolnych SP nr 3 i ZS nr 3 do przepisów przeciwpożarowych w ramach zadania pn. „Program dostosowania do przepisów ppoż.”- z podziałem na 2 zadania, w terminie określonym w rozdziale XV SWZ, w terminie składania ofert, tj. do dnia 15 marca 2022 r. do godz. 10:00, do Zamawiającego nie wpłynęła żadna oferta. W odniesieniu do prowadzonego postępowania wypełniona została zatem przesłanka unieważnienia określona w art. 255 pkt 1 powyżej powołanej ustawy.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie podstawowym bez negocjacji pod nazwą Dostosowywanie obiektów szkolnych SP nr 3 i ZS nr 3 do przepisów przeciwpożarowych w ramach zadania pn. „Program dostosowania do przepisów ppoż.”- z podziałem na 2 zadania, w terminie określonym w rozdziale XV SWZ, w terminie składania ofert, tj. do dnia 15 marca 2022 r. do godz. 10:00, do Zamawiającego nie wpłynęła żadna oferta. W odniesieniu do prowadzonego postępowania wypełniona została zatem przesłanka unieważnienia określona w art. 255 pkt 1 powyżej powołanej ustawy.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2022-03-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |