Przebudowa chodników wewnątrzosiedlowych pomiędzy al. Słowackiego oraz ulicami Wróblewskiego i Mieszka I

MIASTO OŚWIĘCIM

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00089357
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00089357/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-03-17 12:11
Lokalizacja
Oświęcim, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d09911a8-8f2f-11ec-9bc1-c2db95d08897
Identyfikator
5492197458
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty rozbiórkoweOznakowanie drogoweRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie kształtowania placów zabawRoboty budowlane w zakresie dróg pieszychUsługi wycinania drzewSadzenie drzewUsługi w zakresie trawników

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00089357 z dnia 2022-03-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa chodników wewnątrzosiedlowych pomiędzy al. Słowackiego oraz ulicami Wróblewskiego i Mieszka I

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO OŚWIĘCIM

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181787

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Zaborska 2

1.5.2.) Miejscowość: Oświęcim

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-600

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.7.) Numer telefonu: +48338429311

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.oswiecim.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.oswiecim.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa chodników wewnątrzosiedlowych pomiędzy al. Słowackiego oraz ulicami Wróblewskiego i Mieszka I

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d09911a8-8f2f-11ec-9bc1-c2db95d08897

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00089357

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00023284/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Przebudowa chodników wewnątrzosiedlowych pomiędzy Al. Słowackiego oraz ulicami Wróblewskiego i Mieszka I

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00060406/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.5.2022.II

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa chodników wewnątrzosiedlowych pomiędzy al. Słowackiego oraz ulicami Wróblewskiego i Mieszka I.
2. Inwestycja zlokalizowana jest na działkach 2006/1195, 2006/823 oraz 2006/824 w Oświęcimiu pomiędzy al. Słowackiego oraz ulicami Wróblewskiego i Mieszka I.
3. W ramach zamówienia należy wykonać rozbiórkę istniejących chodników, opasek i placów, karczowanie pni wyciętych drzew, remont chodników i opasek wokół budynków, budowę chodników, utwardzenie terenu, zabezpieczenie istniejących sieci uzbrojenia terenu, nasadzenie zieleni, wykonanie i montaż altany śmietnikowej, montaż elementów małej architektury.
4. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) karczowanie pni drzew oraz wycinka krzewów z wywozem karpiny i gałęzi,
2) rozebranie nawierzchni opasek wokół budynków, chodników i placów z kostki betonowej, płytek betonowych chodnikowych i mieszanki mineralno‑bitumicznej z wywozem materiałów z rozbiórki,
3) rozebranie istniejących warstw podbudowy, obrzeży, krawężników, ław krawężnikowych z wywozem materiałów z rozbiórki,
4) demontaż elementów studni kanalizacyjnych i teletechnicznych oraz ścieków betonowych,
5) demontaż trzepaków, ławek, stojaków na rowery, piaskownic, koszy na śmieci,
6) korytowanie pod warstwy konstrukcyjne chodników, opasek wokół budynków, placu pod piaskownicę i utwardzeń terenu wraz z odwiezieniem nadmiaru gruntu,
7) profilowanie i zagęszczenie podłoża,
8) wykonanie warstw konstrukcyjnych pod chodniki, opasek wokół budynków, placu pod piaskownicę i utwardzenia terenu,
9) wykonanie ław betonowych, zabudowa obrzeży i krawężników betonowych oraz korytek betonowych typu „mulda”,
10) wykonanie nawierzchni chodników i utwardzeń terenu z betonowej kostki brukowej grubość 8 cm,
11) wykonanie opaski wokół budynków z płytek betonowych 50x50x7cm,
12) wykonanie wokół piaskownicy nawierzchni bezpiecznej syntetycznej z płytek poliuretanowych 50x50x4cm,
13) budowę wiaty śmietnikowej o konstrukcji stalowej ocynkowanej posadowionej na stopach fundamentowych, z pokryciem z blachy trapezowej, wypełnieniem ścian z kraty pomostowej, z drzwiami zamykanymi na zamek (bez wkładki) z antabą oraz odbojnikiem (kraty pomostowe stanowiące wypełnienie ścian i furtki wiaty powinny być montowane w następujący sposób: płaskowniki kraty w pionie, pręty kraty w poziomie),
14) wykonanie regulacji wysokościowej istniejących studzienek kanalizacyjnych,
15) zabezpieczenie istniejących sieci kablowych nN oraz teletechnicznych rurami osłonowymi,
16) regulację wysokościową istniejących studzienek teletechnicznych z wymianą ram i pokryw,
17) regulację wysokościową istniejących zaworów wodociągowych i gazowych,
18) wykonanie robót w postaci plantowania terenu, humusowania z obsianiem trawą oraz nasadzeń drzew wraz z pielęgnacją wszystkich nasadzeń przez okres 2 lat od daty odbioru,
19) dostawę i montaż trzepaków osiedlowych, ławek, koszy na odpady, piaskownic i stojaków rowerowych (wzory wyżej wymienionych elementów stanowią załączniki do SWZ),
20) prace, czynności i procedury nieokreślone lub niewymienione wprost w SWZ lub w dokumentach do niej dołączonych, a niezbędne dla właściwego i należytego wykonania zamówienia, takie jak między innymi:
a) opracowanie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia BIOZ,
b) oznakowanie budowy na czas robót,
c) opracowanie i zatwierdzenie projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót (w razie konieczności),
d) organizacja zaplecza budowy (miejsce, pobór energii, wody, dozorowanie itd.),
e) wytyczenie geodezyjne,
f) zajęcie pasa drogowego i opłaty z tym związane (w razie konieczności),
g) organizacja dojść do budynków wielorodzinnych w trakcie prowadzenia robót,
h) wyłączenia i załączenia energii elektrycznej,
i) nadzory specjalistyczne zarządców sieci wynikające z uzgodnień i warunków technicznych,
j) inwentaryzacja geodezyjna bieżąca (roboty zanikowe) i końcowa powykonawcza,
k) sporządzenie dokumentacji powykonawczej z naniesionymi zmianami dokonanymi w trakcie robót w 2 egzemplarzach,
l) badania zagęszczenia i nośności warstw konstrukcyjnych podbudowy,
m) sporządzenie kompletnej dokumentacji powykonawczej zabezpieczeń istniejących sieci zgodnie z wymaganiami ich właścicieli lub zarządców oraz pisemne zgłoszenie w imieniu Zamawiającego faktu zakończenia prac wraz ze złożeniem wyżej wymienionej dokumentacji i uzyskaniem odpowiednich protokołów odbioru,
n) wywóz materiałów nieużytecznych z terenu budowy na składowisko odpadów i koszty składowania oraz utylizacji,
o) pielęgnację wszystkich nasadzeń przez okres 2 lat od daty odbioru,
p) ubezpieczenie budowy na czas jej realizacji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34922100-7 - Oznakowanie drogowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

77211400-6 - Usługi wycinania drzew

77211600-8 - Sadzenie drzew

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający informuje, że działając na podstawie przepisu art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, unieważnił postępowanie, którego przedmiotem jest przebudowa chodników wewnątrzosiedlowych pomiędzy al. Słowackiego oraz ulicami Wróblewskiego i Mieszka I, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty (1389314,75 zł brutto) przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (795000,00 zł brutto), a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1389314,75 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1680301,98 PLN

2022-03-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane