Modernizacja oczyszczalni ścieków na terenie gminy Opatów
Gmina Opatów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00091067
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00091067/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-03-18 12:45
- Lokalizacja
- Opatów, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b2f36c3d-6881-11ec-ae77-fe331fedffdc
- Identyfikator
- 8631538233
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00091067 z dnia 2022-03-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja oczyszczalni ścieków na terenie gminy Opatów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Opatów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409844
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Obrońców Pokoju 34
1.5.2.) Miejscowość: Opatów
1.5.3.) Kod pocztowy: 27-500
1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski
1.5.7.) Numer telefonu: 15 868 13 00
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: opatow@umopatow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.umopatow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://umopatow.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja oczyszczalni ścieków na terenie gminy Opatów2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b2f36c3d-6881-11ec-ae77-fe331fedffdc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00091067
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00056098/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Modernizacja oczyszczalni ścieków na terenie gminy Opatów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zadanie współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 4.3 „Gospodarka wodno – ściekowa” Osi 4 „Dziedzictwo naturalne i kulturowe” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-20202.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00335240/04
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IMK.III.271.12.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 14630081,30 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z rozbudową i przebudową oczyszczalni ścieków w Opatowie zlokalizowanej na działkach nr 648/1, 649/2, 649/3, 649/4, 650, 682/1 682/5, 2049, 654 – obręb 0001 Opatów – zgodnie z dokumentacja określoną w punkcie 1.3. Inwestycja nie zmienia istniejącej technologii i zasad pracy istniejących obiektów. Obecnie funkcjonująca oczyszczalnia jest oczyszczalnią mechaniczno-biologiczną o przepustowości projektowej 1200 m3/d, w której proces biologicznego oczyszczania oparto na reaktorze biologicznym. Zaprojektowane obciążenie oczyszczalni wyrażone Równoważną Liczbą Mieszkańców wynosi RLM= 9980
2. Do obiektów, które są objęte przedmiotową inwestycją należą:
a) Ob. nr 1 - Pompownia główna – budynek techniczny do rozbiórki i wykonanie nowej części nadziemnej, część podziemna do remontu/przebudowy
b) Ob. nr 2 – Punkt zlewny ścieków dowożonych – nowo budowany
c) Ob. nr 3 – Przepompowani ścieków surowych – remont
d) Ob. nr 4 – Budynek oczyszczania mechanicznego – nowo budowany
e) Ob. nr 5 – Zbiornik retencyjny uśredniający – remont
f) Ob. nr 6 – Reaktor biologiczny, ob. nr 7.1 i 7.2 – komory rozdziału - nowo budowany
g) Ob. nr 8.1 i 8.2 – osadniki wtórne – nowo budowane
h) Ob. nr 9 – Komora pomiarowa ścieków oczyszczonych – nowo budowana
i) Ob. nr 10 – Pompownia ścieków wyflotowanych – nowo budowana
j) Ob. nr 11 – Przepompownia osadów – nowo budowana
k) Ob. nr 12 – Stacja dmuchaw, pomieszczenie agregatu, pomieszczenie rozdzielni – remont
l) Ob. nr 13 - KTSO Komora tlenowej stabilizacji osadów – remont
m) Ob. nr 14 - stacja odwadniania i higienizacji osadów – remont
n) Ob. nr 15 – Magazyn osadu odwodnionego – nowo budowany
o) Ob. nr 17 – Pompownia wody technologicznej – nowo budowana
p) Ob. nr 18 – Budynek warsztatowy – remont
q) Ob. nr 19 – Budynek socjalny – remont
r) Ob. nr 20 – Silos wapna – nowo budowany
s) Ob. nr 21 – OKF – remont – wyłączenie z eksploatacji
t) Ob. nr 22 – Piaskownik, ob. nr 23 – Krata umieszczona w budynku – rozbiórka
u) Ob. nr 24 – Osadniki wtórne – rozbiórka
v) Ob. nr 25 – Poletka osadu odwodnionego – rozbiórka
Prace prowadzone będą na czynnym obiekcie i Wykonawca winien zapewnić możliwość pracy istniejącej oczyszczalni bez zakłóceń spowodowanych prowadzonymi robotami.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45252127-4 - Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45252200-0 - Wyposażenie oczyszczalni ścieków
45262300-4 - Betonowanie
45262311-4 - Betonowanie konstrukcji
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający wypełniając zobowiązania wynikające z postanowień art. 255 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2021. poz. 1129 ze zm.) informuje, iż cena oferty najkorzystniejszej przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, dlatego też stosownie do zapisów art. 255 ust. 1 pkt 3 ustawy postępowanie unieważniono.| 2022-03-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |