„Przebudowa ulicy Wodnej i Sosnowej w Zagórowie oraz remont dróg gminnych na odcinku Osiny - Łazy i na odcinku Łomów - Stawisko"

GMINA ZAGÓRÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00091938
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00091938/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-03-21 09:06
Lokalizacja
Zagórów, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d0af1f9a-9615-11ec-94c8-de8df8ed9da1
Identyfikator
6671688676
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00091938 z dnia 2022-03-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa ulicy Wodnej i Sosnowej w Zagórowie oraz remont dróg gminnych na odcinku Osiny - Łazy i na odcinku Łomów - Stawisko"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ZAGÓRÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311019496

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kościelna 4

1.5.2.) Miejscowość: Zagórów

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-410

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: umg@zagorow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zagorow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa ulicy Wodnej i Sosnowej w Zagórowie oraz remont dróg gminnych na odcinku Osiny - Łazy i na odcinku Łomów - Stawisko"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d0af1f9a-9615-11ec-94c8-de8df8ed9da1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00091938

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00334605/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa ulicy Wodnej i Sosnowej w Zagórowie oraz remont dróg gminnych na odcinku Osiny - Łazy i na odcinku Łomów - Stawisko

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00068149/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IKZP.271.3.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 3927100,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Remont drogi gminnej nr 439010P Łomów - Stawisko.
1.1. Przedmiot opracowania obejmuje remont drogi gminnej nr 439010P Łomów - Stawisko w km 0+000,00 - km 3+460,00. Droga obsługuje ruch kołowy i pieszy (pobocza); stanowi dojazd do posesji zlokalizowanych na tym terenie. Na istniejącym odcinku generalnie występują deformacje spowodowane siłami ścinającymi w nawierzchni oraz lokalnie spowodowane osiadaniem podłoża nawierzchni. W tych miejscach projektuje się kompleksowy remont nawierzchni i podbudowy tj. rozebranie warstwy bitumicznej i podbudowy z kruszywa, formowanie mas ziemnych, odtworzenie warstwy odsączającej, ułożenie podbudowy z kruszywa; ułożenie warstw bitumicznych w odniesieniu do pierwotnej niwelety drogi. Ponadto wykonany będzie się remont przepustu w km 1+247,91, remont wpustu i przykanalika w km 2+635,61, odtworzenie umocnienia poboczy kruszywem i remont (wymiana) oznakowania pionowego) oraz drobne roboty towarzyszące.
1.2. Projektowane parametry techniczne drogi: Kategoria drogi - gminna nr 439010P Klasa drogi - " D " Kategoria obciążenia ruchem - KR1 Prędkość projektowa - Vp =30 km/h Szerokość jezdni, przekrój poprzeczny - 4,50m - daszkowy 2% lokalnie jednostronny Szerokość umocnionego kruszywem łamanym pobocza, przekrój poprzeczny - 0,75m, i - 8% Wysokość skrajni drogi - 4,50 m Grupa nośności podłoża - G1, lokalnie G2 Dostępność - ogólnodostępna Dopuszczalny nacisk pojedynczej osi napędowej pojazdu na nawierzchnię jezdni - 100kN Projektowany okres eksploatacji (stan graniczny nośności i przydatności do użytkowania) - 20 lat do następnej modernizacji.

2. Remont drogi gminnej nr 439024P Łazy - Osiny.
2.1. Przedmiot opracowania obejmuje Remont drogi gminnej nr 439024P Łazy - Osiny w km 0+000,00 - km 1+097,00. Droga obsługuje ruch kołowy i pieszy (pobocza); stanowi dojazd do posesji zlokalizowanych na tym terenie. Na istniejącym odcinku lokalnie występują deformacje spowodowane siłami ścinającymi w nawierzchni oraz lokalnie spowodowane osiadaniem podłoża nawierzchni. W tych miejscach projektuje się kompleksowy remont nawierzchni i podbudowy tj. rozebranie warstwy bitumicznej i podbudowy z kruszywa, formowanie mas ziemnych, odtworzenie warstwy odsączającej, ułożenie podbudowy z kruszywa; ułożenie warstw bitumicznych w odniesieniu do pierwotnej niwelety drogi. Analogicznie przeprowadzi się remont w miejscach wybojów i ubytków przy krawędziach. W miejscach drobnych spękań przewiduje się wyłącznie lokalne frezowanie nawierzchni i jej wyrównanie. Na wszystkich odcinkach przewiduje się ułożenie nowej warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego. Ponadto wykonany będzie się remont barier sprężystych oraz odtworzenie umocnienia poboczy kruszywem i drobne roboty towarzyszące.
2.2. Projektowane parametry techniczne drogi: Kategoria drogi - gminna nr 439024P Klasa drogi - " D " Kategoria obciążenia ruchem - KR1 Prędkość projektowa - Vp =30 km/h Szerokość jezdni, przekrój poprzeczny - 4,50m - daszkowy 2% lokalnie jednostronny Szerokość umocnionego kruszywem łamanym pobocza, przekrój poprzeczny - 0,75m, i - 8% Wysokość skrajni drogi - 4,50 m Grupa nośności podłoża - G1, lokalnie G2 Dostępność - ogólnodostępna Dopuszczalny nacisk pojedynczej osi napędowej pojazdu na nawierzchnię jezdni - 100kN Projektowany okres eksploatacji (stan graniczny nośności i przydatności do użytkowania) - 20 lat (do następnej modernizacji.

3. Przebudowa ul. Sosnowej w m. Zagórów.
3.1. Projekt pod nazwą „Przebudowa ul. Sosnowej w m. Zagórów" obejmuje swoim zakresem następujące prace: − profilowanie i ułożenie warstw konstrukcyjnych − wykonanie nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego z podbudowami, − wykonanie zieleni z humusu, − wykonanie elementów organizacji ruchu i BRD, − wykonanie zatoki do zawracania, − wykonanie ścieku przykrawężnikowego, − wykonanie elementów ulic ( krawężniki), − wykonanie betonowych studni chłonnych kanalizacji deszczowej
3.2. Podstawowe parametry techniczne.
Inwestycja została zaprojektowana z wykorzystaniem następujących parametrów technicznych:
− kategoria administracyjna: droga gminna,
− kategoria techniczna: D- dojazdowa,
− prędkość projektowa: 30 km/h,
− przekrój poprzeczny: 1x2,
− kategoria ruchu: KR 2
− szerokość pasa ruchu: 2,50 m,
− odwodnienie: do projektowanej kanalizacji deszczowej,
- łączna długość przebudowywanej drogi wynosi 182,21m.

4. Przebudowa ul. Wodnej w m. Zagórów

4.1. Projektowej pod nazwą „Przebudowa ul. Wodnej w m. Zagórów" obejmuje swoim zakresem następujące prace: − profilowanie i ułożenie warstw konstrukcyjnych − wykonanie nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego z podbudowami, − wykonanie poboczy z tłucznia kamiennego 0/31,5mm, − odtworzenie elementów organizacji ruchu i BRD, − frezowanie nawierzchni, − wycinka drzewa, − wykonanie ścieku korytkowego, − wykonanie betonowej studni chłonnej Ø 1500 mm.
4.2. Podstawowe parametry techniczne.
Inwestycja została zaprojektowana z wykorzystaniem następujących parametrów technicznych:
− kategoria administracyjna: droga gminna,
− kategoria techniczna: D /dojazdowa/,
− prędkość projektowa: 30 km/h,
− przekrój poprzeczny: 1x2,
− kategoria ruchu: KR 2
− szerokość pasa ruchu: 2,00 m,
− szerokość poboczy: 0,75 m,
− odwodnienie: kanalizacja deszczowa,
- łączna długość przebudowywanej drogi wynosi 109,44 m.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena oferty z najniższą ceną przewyższa kwot, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia oraz zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5202010,93 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6928637,35 PLN

2022-03-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane