Przebudowa dróg gminnych na których wystąpiły powodzie i lokalne podtopienia
GMINA DZIERŻONIÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00091330
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00091330/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-03-18 13:55
- Lokalizacja
- Dzierżoniów, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ab8f4661-9626-11ec-94c8-de8df8ed9da1
- Identyfikator
- 8821008981
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00091330 z dnia 2022-03-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg gminnych na których wystąpiły powodzie i lokalne podtopienia
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA DZIERŻONIÓW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890717875
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: PIASTOWSKA 1
1.5.2.) Miejscowość: Dzierżoniów
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-200
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.7.) Numer telefonu: 748325695
1.5.8.) Numer faksu: 748325694
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@ug.dzierzoniow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ug.dzierzoniow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ug-dzierzoniow.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa dróg gminnych na których wystąpiły powodzie i lokalne podtopienia2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ab8f4661-9626-11ec-94c8-de8df8ed9da1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00091330
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00068596/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IR.271.6.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 3735022,70 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem niniejszego postępowania są roboty budowlane polegające na wykonaniu:
a) przebudowy ulicy Pocztowej w Mościsku na działkach nr 409, 411/3, 653/2, obręb 0005 Mościsko wraz z odwodnieniem powierzchniowym;
b) przebudowy ulicy Wierzbowej wraz z rozbiórką i budową mostu w Mościsku (łączy działki 971 i 857/6 obręb 0005 Mościsko);
c) przebudowy ulicy Wierzbowej w Mościsku na działce nr 842, obręb 0005 Mościsko wraz
z odwodnieniem powierzchniowym;
d) przebudowy ulicy Zielonej w Mościsku na działce nr 854, obręb 0005 Mościsko wraz
z odwodnieniem powierzchniowym;
e) przebudowy ulicy Stawowej w Ostroszowicach wraz z odwodnieniem powierzchniowym oraz kanalizacją deszczową (działki nr 666, 633, 637 obręb 0013 Ostroszowice);
f) przebudowy drogi gminnej we Włókach (działki nr 189, 192, 190, 200/2 obręb 0006 Włóki) wraz z odwodnieniem powierzchniowym.
2) Przedmiot zamówienia należy wykonać wg formuły „zaprojektuj i wybuduj”.
a) Etap I – przygotowanie niezbędnej dokumentacji technicznej - projekt wykonawczy wraz
z uzyskaniem stosownych pozwoleń wynikających z przepisów szczegółowych.
b) Etap II – wykonanie robót budowlanych na podstawie opracowanych i zatwierdzonych dokumentacji technicznych oraz wykonanie dokumentacji powykonawczej geodezyjnej ze zgłoszeniem do zasobu geodezyjnego w Dzierżoniowie.
3) Szczegółowy zakres przedmiotu umowy oraz warunki jego wykonania określają postanowienia niniejszej SWZ oraz załączniki:
- Program Funkcjonalno-Użytkowy dla przebudowy ulicy Pocztowej w Mościsku,
- Program Funkcjonalno-Użytkowy dla przebudowy ulicy Wierzbowej wraz z rozbiórką
i budową mostu w Mościsku,
- Program Funkcjonalno-Użytkowy dla przebudowy ulicy Wierzbowej w Mościsku,
- Program Funkcjonalno-Użytkowy dla przebudowy ulicy Zielonej w Mościsku,
- Program Funkcjonalno-Użytkowy dla przebudowy drogi gminnej we Włókach (działki nr 189, 192, 190, 200/2 obręb 0006 Włóki),
- projekt umowy – załącznik nr 2 do SWZ.
4) Inwestycja pn.: „Przebudowa dróg gminnych na których wystąpiły powodzie i lokalne podtopienia” współfinansowana jest z programu rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych nr 01/2021/2748/polskilad.
5) Wykonawca w ramach wynagrodzenia umownego zobowiązuje się do:
a) urządzenia terenu budowy, wykonania podłączeń wodociągowych i energetycznych dla potrzeb terenu budowy oraz ponoszenia kosztów ich zużycia,
b) oznakowanie terenu budowy oraz oznakowanie drogi na podstawie sporządzonej przez Wykonawcę i zatwierdzonej organizacji ruchu na czas budowy,
c) w przypadku zniszczenia lub uszkodzenia wykonanego elementu robót lub jego części bądź urządzeń w toku realizacji – naprawienia ich i doprowadzenia do stanu pierwotnego,
d) demontażu, napraw, montażu ogrodzeń posesji oraz innych uszkodzeń obiektów istniejących
i elementów zagospodarowania terenu,
e) wycinki wszystkich drzew i krzewów kolidujących z planowanymi robotami oraz uzyskanie wymaganych w tym zakresie zgód i pozwoleń,
f) wykonania badań, prób, jak również wykonanie odkrywek w przypadku nie zgłoszenia robót do odbioru ulegających zakryciu lub zanikających,
g) zapewnienie obsługi geodezyjnej przez uprawnione służby geodezyjne obejmujące wytyczenie pasa drogowego oraz bieżącą inwentaryzację powykonawczą (3 egzemplarze)
h) zabezpieczenia i wznowienia istniejącej osnowy geodezyjnej narażonej na zniszczenie lub uszkodzenie w trakcie realizacji zadania objętego niniejsza umową,
i) zabezpieczenia i wznowienia istniejących punktów granicznych narażonych na zniszczenie lub szkodzenie w trakcie realizacji zadania objętego niniejsza umową,
j) dokonania uzgodnień, zgłoszeń, oraz uzyskanie wszelkich opinii niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy i przekazania go do użytku, w tym protokołów odbioru urządzeń wodociągowych, gazowych i pozostałych (o ile istnieją),
k) odpowiedniego zabezpieczenia terenu budowy,
l) Wykonawca przed przystąpieniem do robót opracuje plan BIOZ, o ile zaistnieje taka potrzeba,
m) ponoszenia opłat za czasowe zajęcia działek i pokrycie wszystkich kosztów, które wynikają
z czasowego ich zajęcia wraz z protokólarnym przekazaniem i odbiorem tych działek oraz doprowadzeniem ich do stanu pierwotnego w tym opłaty za zajęcie pasa drogi jeżeli dotyczy,
n) regulacja wszelkich urządzeń obcych w pasie realizowanej drogi w przypadku ich wystąpienia, w uzgodnieniu z właścicielem/ zarządcą urządzeń, protokolarnego ich przejęcia oraz zwrotnego przekazania,
o) naprawienia urządzeń infrastruktury technicznej uszkodzonych w trakcie prowadzenia prac,
z tym, że koszt ich naprawy ponosi Wykonawca,
p) zapewnienie dozoru, a także właściwych warunków bezpieczeństwa i higieny pracy,
r) utrzymywania terenu budowy w stanie wolnym od przeszkód komunikacyjnych w tym umożliwienie przejazdu i dojazdu do posesji mieszkańcom oraz usuwania na bieżąco zbędnych materiałów, odpadów i śmieci,
s) Wykonawca jako wytwórca odpadów w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt. 32 ustawy o odpadach ma obowiązek zagospodarowania powstałych podczas realizacji przedmiotu Umowy odpadów zgodnie z ustawą z dnia 14.12.2012 r. o odpadach. Wykonawca ma obowiązek uwzględnić, koszt składowania, wywozu i utylizacji mas ziemnych i odpadów w cenie ryczałtowej,
t) uporządkowanie terenu budowy po zakończeniu robót i przekazaniu go Zamawiającemu najpóźniej do dnia odbioru końcowego,
u) opracowanie i przekazanie Zamawiającemu pełnej dokumentacji powykonawczej (operat kolaudacyjny- jeden egzemplarz), obejmujący w szczególności: dokumentację powykonawczą
z naniesionymi zmianami, wynikami prób i badań, pomiarów, inwentaryzację powykonawczą, certyfikaty, aprobaty techniczne, atesty wymagane ustawą Prawo budowlane i ustawą
o wyrobach budowlanych.
w) uzyskania wszelkich niezbędnych decyzji, uzgodnień i opinii.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
44212100-0 - Mosty
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
ze względu na brak wystarczających środków, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówieniaSEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 7411891,99 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9736414,69 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
| 2022-03-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |