„Budowa sieci kanalizacyjnej w miejscowościach Grabik, Śrem, Korytów oraz modernizacja oczyszczalni ścieków w Wierzchowicach”
Gmina Gaworzyce
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00096049
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00096049/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-03-23 13:52
- Lokalizacja
- Gaworzyce, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f9542cd1-9ee7-11ec-baa2-b6d934483bfb
- Identyfikator
- 6922255154
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00096049 z dnia 2022-03-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa sieci kanalizacyjnej w miejscowościach Grabik, Śrem, Korytów oraz modernizacja oczyszczalni ścieków w Wierzchowicach”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Gaworzyce
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647587
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Dworcowa 95
1.5.2.) Miejscowość: Gaworzyce
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-180
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: k.kubas@gaworzyce.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.gaworzyce.com.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/, https://bip.gaworzyce.com.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa sieci kanalizacyjnej w miejscowościach Grabik, Śrem, Korytów oraz modernizacja oczyszczalni ścieków w Wierzchowicach”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f9542cd1-9ee7-11ec-baa2-b6d934483bfb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00096049
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00016473/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Budowa sieci kanalizacyjnej w miejscowościach Grabik, Śrem, Korytów oraz modernizacja oczyszczalni ścieków w Wierzchowicach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00079344/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.5.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w zakresie odbioru ścieków
sanitarnych od mieszkańców m. Korytów, Grabik i Śrem polegających na budowie sieci
kanalizacji sanitarnej wraz z rozbudową istniejącej oczyszczalni ścieków w m. Wierzchowice.
Kompleksowe wykonanie budowy sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami do budynków
obejmuje również uzyskanie decyzji pozwolenia na użytkowanie lub złożenie skutecznego
zawiadomienia o zakończeniu budowy u właściwego inspektora nadzoru budowlanego.
Przewody kanalizacyjne należy wykonać z rur i kształtek PVC litych klasy S SN=8 kN/m2 DN200
i DN250 łączonych na uszczelkę EPDM. Studnie z kręgów betonowych DN1000, na przyłączach
studzienki PE (PP) DN425. Przyłącza kanalizacyjne należy wykonać z rur i kształtek PVC
DN200 i DN160 litych klasy S SN=8 kN/m2. Wszystkie istniejące przyłącza kanalizacyjne należy
przepiąć do budowanej sieci kanalizacji sanitarnej.
Część sieci (w drogach) należy wykonać metodą bezwykopową rurami przeciskowymi.
Przewody kanalizacyjne odcinków ciśnieniowych należy wykonać z rurociągów PEHD 90mm,
PEHD 75mm (PE 100 PN10 SDR17). Przewody kanalizacji ciśnieniowej indywidualnej wykonać
z rurociągów PEHD 63mm PE80 PN8 SDR17.
W ramach zadania należy również zamontować 3 kompletne przepompownie ścieków wraz z
zasilaniem energetycznym.
Przebudowa oczyszczalni ścieków dotyczy zwiększenia przepustowości oczyszczalni z 56,1
m3/d do 200 m3/d. Przebudowa będzie polegała na dostawieniu brakujących elementów
kompletnego ciągu technologicznego oczyszczalni kontenerowej.
Zakres robót obejmuje:
1) budowa sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej DN200 w miejscowości Korytów o
długościach 1200,2 m (kolektor KG) i 1755,9 m (kolektor KC-1),
2) budowa sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej DN200 w miejscowości Śrem o łącznej
długości 348,1 m oraz sieci tłocznej DN90 o długości 1860,9 m,
3) budowa sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej DN200 w miejscowości Grabik o łącznej
długości 1103,9 m oraz sieci tłocznej DN90 o długości 1247,2 m,
4) budowa przyłączy kanalizacji sanitarnej PVC DN160 w miejscowości Korytów o łącznej
długości 513,8 m,
5) budowa przyłączy kanalizacji sanitarnej PVC DN160 i DN200 w miejscowości Śrem o łącznej
długości 250,0 m,
6) budowa przyłączy kanalizacji sanitarnej PVC DN160 i DN200 w miejscowości Grabik o łącznej
długości 782,0 m,
7) rozbudowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Wierzchowice wraz z placem manewrowym,
oświetleniem, instalacją fotowoltaiczną i ogrodzeniem oraz przebudową drogi dojazdowej do oczyszczalni i rowu melioracyjnego. W skład rozbudowy oczyszczalni wchodzi dołożenie
następujących elementów ciągu technologicznego:
a) kolektor ciśnieniowy
b) kolektor odprowadzający ścieki
c) zbiorniki uśredniające
d) zbiornik retencyjny
e) komora denitryfikacji
f) bioblok oczyszczalni ścieków
g) przepompownia ścieków recyrkulowanych
h) studnia pomiarowa
i) zbiornik osadu nadmiernego
j) przepompownia wód nadosadowych
k) monitoring urządzeń
l) kolektory międzyobiektowe
m)kontener socjalno-techniczny.
W zakres zamówienia wchodzi także kompleksowa obsługa geodezyjna oraz nadzór archeologiczny
4.5.3.) Główny kod CPV: 45232440-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
45252127-4 - Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Ofertawynosi 12 685 288,00 zł brutto . Cena tej oferty przekracza możliwości finansowe
Zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę brutto
9 500 000, 00 zł. Po dokonaniu analizy finansowej, Zamawiając y ustalił, że nie możne zwiększyć środków na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty.
W związku z powyższym na mocy art art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 12685288,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 12685288,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2022-03-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |