Budowa sieci KS na obszarze m. Piechowice od sk. ul. Kryształowej z ul. 1 Maja do sk. ul. Kryształowej i drogi krajowej nr 3 wraz z ul. Zieloną wraz z przebudową drogi wojewódzkiej nr 366 - Etap II
Gmina Miejska Piechowice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00100791
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00100791/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-03-28 15:00
- Lokalizacja
- Piechowice, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ca8702f8-85a0-11ec-9bc1-c2db95d08897
- Identyfikator
- 6110108658
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00100791 z dnia 2022-03-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa sieci KS na obszarze m. Piechowice od sk. ul. Kryształowej z ul. 1 Maja do sk. ul. Kryształowej i drogi krajowej nr 3 wraz z ul. Zieloną wraz z przebudową drogi wojewódzkiej nr 366 - Etap II
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Piechowice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821612
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kryształowa 49
1.5.2.) Miejscowość: Piechowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-573
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 757548900
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@piechowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://piechowice.bip.net.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/piechowice1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa sieci KS na obszarze m. Piechowice od sk. ul. Kryształowej z ul. 1 Maja do sk. ul. Kryształowej i drogi krajowej nr 3 wraz z ul. Zieloną wraz z przebudową drogi wojewódzkiej nr 366 - Etap II2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ca8702f8-85a0-11ec-9bc1-c2db95d08897
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00100791
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00034408/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa sieci kanalizacji sanitarnej od skrzyżowania ul. Kryształowej i 1 Maja do skrzyżowania ul. Kryształowej i drogi krajowej nr 3 - Etap II
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00046876/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.2.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje budowę kanalizacji sanitarnej od skrzyżowania ul. Kryształowej z ul. Rzemieślniczą do skrzyżowania ul. Kryształowej z drogą nr 3 z przekroczeniem rzeki Kamiennej i przepompownią ścieków PS3 na działkach przy ul. Nadrzeczna, dz. nr 56/1, 57, 58, 59 obr. 0008, ul. Kryształowa, dz. nr 110, 103, obr. 0006, 414, 418, 84, 52/1, 50, 47, 46/3, 45, 44, 43/5, 43/4, 43/3, 39/3, 37/1, 32, 31, 24, 23, 22/1, 22/3, 22/4, 20/1, 19/3, 19/1, 17, 16, 14, 12, 11, 10, 9/1, 9/2, 9/4, 7, 5, 3, 1/1 obr. 0008, jedn. ewid.: 020603_1.
Budowę sieci kanalizacyjnej o średnicy i parametrach:
• DN200 z rur PVC-U o łącznej długości L=756,5 m;
• DN110 z rur PE o łącznej długości L=40,5 m.
Projektuje się budowę 29 szt. przyłączy kanalizacji sanitarnej o średnicy:
• DN160 z rur PVC-U o łącznej długości L=514,5 m.
W ramach inwestycji przewiduje się wycięcie 3 sztuk drzew kolidujących z przebiegiem kanalizacji sanitarnej. Wycinka realizowana będzie na podstawie zezwolenia Burmistrza Miasta Piechowice.
Teren na którym projektowana jest kanalizacja znajduje się w pobliżu stanowisk archeologicznych. W związku z powyższym Wykonawca zobowiązany jest prowadzić prace ziemne pod nadzorem archeologicznym, którego ustanowienie należy do obowiązków Wykonawcy. Przed przystąpieniem do prac należy uzyskać pozwolenie na prowadzenie nadzoru archeologicznego.
Budowa sieci kanalizacyjnej dotyczy budowy nowego odcinka sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej DN200 PVC SN8, a także DN110 PE100 w drodze asfaltowej stanowiącej drogę wojewódzką nr 366 - dz. 20/1, na terenie zielonym stanowiących działki prywatne 103, 22/4, a także w drogach i na gruntach gminnych na dz. nr 56/1 - ul. Nadrzeczna, 37/1 - ul. Zielona, 418 – ul. Sudecka w obrębie 0008 Piechowice.
Na trasie kanalizacji sanitarnej znajduje się ciek wodny - rzeka Kamienna. Przekroczenie należy wykonać nad ciekiem przewodem tłocznym DN110 PE100 w rurze stalowej ochronnej Ø355,6x6,3 mm. Przejście zlokalizowane jest w rejonie umocnionych brzegów wykonanych z kamienia w formie muru oporowego. Przekraczająca rzekę rura osłonowa wsparta jest poza brzegami na blokach fundamentowych. Lokalizacja przejścia nad rzeką nie wymaga robót w istniejącym korycie.
Na działce gminnej nr 19/1 należy wykonać przepompownię ścieków sanitarnych PS3, która ma za zadanie przetłaczać ścieki sanitarne ponad korytem rzeki Kamiennej do studni rozprężnej projektowanej w dz. 103 w obr. 0006
Głębokość posadowienia kanałów wynosi od ok. 2,11 do 4,10 m.
Wykopu należy deskować na całej ich długości. Zasypanie wykopów i układanie rurociągów wg. dokumentacji projektowej i STWiOR.
Przekroczenie rurociągiem tłocznym ścieków DN110 PE rzeki Kamiennej w km 16 +335 jest projektowane jako przejście nad dnem rzeki. Przejście projektowane jest w rurze osłonowej 355,6x6,3 długości L=21,4 m z umieszczeniem spodu konstrukcji rury osłonowej 1,00 m nad poziomem wielkiej wody o prawdopodobieństwie 0,5% wyznaczonej dla tego przekroju na rzędnej 402,27m. Na prawym brzegu w miejscu przejścia na działce nr 19/1 zlokalizowano studzienkę rewizyjną z zaworem odpowietrzającym. Lokalizacja przejścia nad rzeką nie wymaga robót w istniejącym korycie rzeki
Przekraczająca rzekę rura osłonowa wsparta jest poza brzegami na blokach fundamentowych.
Zakres zamówienia obejmuje również likwidację zbiorników bezodpływowych, rurociągi instalacji sanitarnej, które odprowadzały ścieki do zbiorników bezodpływowych należy przepiąć do nowo wykonywanych przyłączy kanalizacji sanitarnej tak aby gwarantowały grawitacyjny odpływ ścieków z zachowaniem minimalnych spadków.
Likwidację istniejących zbiorników bezodpływowych do gromadzenia ścieków, należy wykonać w następującej kolejności:
• Wypompowanie,
• Wypłukanie,
• dezynfekcja wapnem chlorowanym,
• usunięcie pokrywy górnej,
• zasypywanie warstwami mieszanki żwirowo-piaskowej co 30 cm z zagęszczeniem.
Na działce gminnej nr 19/1 należy posadowić pompownię ścieków sanitarnych. Ścieki tłoczone będą za pośrednictwem rurociągu DN110 PE na przeciwległy brzeg rzeki Kamiennej. Bezpośrednio przed przekroczeniem potoku, w najwyższym punkcie zamontować studzienkę z zaworem odpowietrzająco-napowietrzającym oraz czyszczakiem.
WYPOSAŻENIE PRZEPOMPOWNI MA ZAWIERAĆ:
1. Pompy zatapialne o mocy 1,50 kW - szt. 2
2. Zbiornik przepompowni o wymiarach 1500 x 5580 z polimerobetonu.
Komorę studzienki o przekroju kołowym stanowi rura wykonana z polimerobetonu. Standardowa wysokość komory wynosi 3 m (monolit).
Przepompownię ścieków należy wyposażyć w rozdzielnicę zasilająco-sterującą układu dwupompowego w oparciu o moduł telemetryczny GSM/GPRS .
W ramach zadania należy wykonać zasilanie przepompowni z istniejącego przyłącza elektroenergetycznego.
Teren wokół przepompowni należy wykonać z kostki betonowej o grubości 8 cm. Kostkę ułożyć na podsypce z miału kamiennego o grubości 3 cm oraz podbudowie tłuczniowej stabilizowanej mechanicznie grubości 15 cm. Łączna powierzchni nawierzchni F=30,0m2. Wykonać należy ogrodzenie terenu pompowni o łącznej długości ok. 33,0 m z paneli ogrodzeniowych ocynkowanych z drutu 5mm o oczkach 50x200mm, w ocynku ogniowym lub drutu ocynkowanego i malowanego proszkowo. Panele montowane są pomiędzy dwoma słupkami z profila prostokątnego na specjalne obejmy (pośrednie, narożne, początkowa/końcowe). Należy zamontować bramę wjazdową o szerokości 3,0m. Minimalna wysokość ogrodzenia oraz bramy powinna wynosić 1500mm. Wjazd z kostki betonowej z drogi wojewódzkiej będzie miał powierzchnię ok. 17,0 m2.
ODTWORZENIE NAWIERZCHNI
Po zakończeniu robot ziemnych istniejące nawierzchnie należy odbudować na całej szerokości i długości prowadzonych robót z uwzględnieniem klina odłamu, z wykonaniem warstw podbudowy i warstwy wiążącej z asfaltobetonu ( na szerokości wykopu z uwzględnieniem klina odłamu ) oraz warstwy ścieralnej na całej szerokości jezdni, po jej sfrezowaniu. Zamówienie obejmuje również przebudowę chodnika pieszego i zatoki autobusowej.
Powierzchnia jezdni warstwa ścieralna – 4280 m2 .
Powierzchnia zatoki autobusowej z kostki kamiennej rzędowej – 105 m2 .
Powierzchnia chodnika bitumicznego – 615 m2 .
Powierzchnia chodnika z kostki betonowej (odtworzenie z istn. kostki) – 75 m2 .
Długość krawężnika do wymiany na nowy wzdłuż chodnika po stronie lewej – 460 mb.
Długość krawężnika do odtworzenia ok. 45 mb.
Długość obrzeża do wymiany na nowe wzdłuż chodnika po stronie lewej – 370 mb.
ORGANIZACJA RUCHU ZASTĘPCZEGO
Wykonawca wprowadzi na czas budowy projekt organizacji ruchu zastępczego na czas budowy, w zakresie przewidzianym dla Etapu II, zgodnie z zatwierdzonym projektem czasowej organizacji ruchu.
Wykonawca nie ponosi kosztów związanych z zajęciem pasa drogowego drogi wojewódzkiej nr 366 na czas budowy oraz dróg gminnych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
45232423-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Kwota, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie realizacji zamówienia wynosi 1 900 000,00 zł, natomiast cena oferty z najniższą ceną wynosi 4 289 186,67 zł, co znacząco przewyższa możliwości Zamawiającego. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie realizacji zamówienia do ceny oferty z najniższą ceną.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4289186,67 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4418808,86 PLN
| 2022-03-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |