Mechaniczne profilowanie równiarką samojezdną oraz wałowanie walcem wibracyjnym dróg gminnych o nawierzchni nieutwardzonej na terenie Gminy Nowe Miasto Lubawskie w roku 2022

Gmina Nowe Miasto Lubawskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00101949
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00101949/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-03-29 12:57
Lokalizacja
Mszanowo, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e47cc634-8e90-11ec-9bc1-c2db95d08897
Identyfikator
8771468461
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie naprawy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

ZAKŁAD USŁUG KOMUNALNYCH W MSZANOWIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄMszanowo, PL · lot 1
209,1 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00101949 z dnia 2022-03-29

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Mechaniczne profilowanie równiarką samojezdną oraz wałowanie walcem wibracyjnym dróg gminnych o nawierzchni nieutwardzonej na terenie Gminy Nowe Miasto Lubawskie w roku 2022

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Nowe Miasto Lubawskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118922

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Podleśna 1

1.5.2.) Miejscowość: Mszanowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 13-300

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@gminanml.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminanml.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bip.gminanml.pl https://miniportal.uzp.gov.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Mechaniczne profilowanie równiarką samojezdną oraz wałowanie walcem wibracyjnym dróg gminnych o nawierzchni nieutwardzonej na terenie Gminy Nowe Miasto Lubawskie w roku 2022

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e47cc634-8e90-11ec-9bc1-c2db95d08897

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00101949

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00009483/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Mechaniczne profilowanie równiarką samojezdną oraz wałowanie walcem wibracyjnym dróg gminnych o nawierzchni nieutwardzonej na terenie Gminy Nowe Miasto Lubawskie w roku 2022

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00058225/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RD.271.5.1.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest profilowanie równiarką samojezdną oraz wałowanie walcem wibracyjnym dróg gminnych o nawierzchni nieutwardzonych na terenie Gminy Nowe Miasto Lubawskie w roku 2022.

Zamawiający nie ponosi kosztów związanych z dojazdem na miejsce wykonywania zadania oraz powrotów do bazy.
Przedmiot zamówienia obejmuje:
- profilowanie równiarką i wałowanie dróg,
- wyrównanie drogi gwarantujących nawierzchnię bez kolein i innych większych nierówności.
Poszczególne odcinki dróg przeznaczone do prowadzenia napraw będą każdorazowo wskazywane przez Zamawiającego. Wykonawca będzie wyceniał poszczególne usługi zgodnie z przepracowanymi godzinami.
Wykonawca jest zobowiązany posiadać aktualne badania stanu technicznego pojazdów oraz aktualne ubezpieczenie OC i NW.


Wykonawca zobowiązany jest wycenić odrębnie naprawy równania i wałowania wykonywane w następujących obrębach:
1) Gwiździny, Pacółtowo, Tylice, Mszanowo, Kaczek.
2) Łąki Bratiańskie, Nawra, Skarlin, Lekarty, Jamielnik, Bagno, Gryźliny, Radomno, Pustki, Chrośle, Nowy Dwór Bratiański.

Wynagrodzenie za wykonany przedmiot zamówienia zgodnie z opisem i na warunkach określonych w SWZ i projekcie umowy rozliczenie będzie na podstawie ceny ryczałtowej za jedną godzinę pracy.

Zamawiający zastrzega że roboty w zakresie równania i wałowania będą wykonywane przy sprzyjających warunkach atmosferycznych oraz odpowiedniej wilgotności nawierzchni drogowych.
Wykonawca robót budowlanych polegających na równaniu dróg gminnych zobowiązany jest do zerwania wierzchniej warstwy nawierzchni na taką głębokość aby wzruszony materiał wystarczył do zasypania nierówności w nawierzchni jezdni oraz wyprofilowanie nawierzchni w celu uzyskania profilu poprzecznego o spadku na poziomie od 4-6 % obustronnie w zależności od szerokości drogi w celu odprowadzenia wód opadowych z jezdni, a na łukach i odcinkach gdzie odprowadzenie wód opadowych nie może być zastosowane, spadek jednostronny w kierunku umożliwiającym odwodnienie drogi.
Wykonawca robót powinien przewidzieć ilość przejazdów równiarki w celu uzyskania jednolitej nawierzchni bez pozostałości po ubytkach w nawierzchni oraz bez nierówności tzw. tarki.
Każdorazowe zlecenie wykonania równania i wałowania drogi nastąpi telefonicznie przez Zamawiającego składanych w następujący sposób: na piśmie lub pocztą elektroniczną lub telefonicznie na adres wskazany przez Wykonawcę ze wskazaniem rodzaju czynności ich zakresu oraz miejsca.
Zamawiający i Wykonawca przed przystąpieniem do robót drogowych dokonają wizji lokalnej w terenie.
Wykonawca zobowiązany będzie do podjęcia robót drogowych w ciągu nie dłuższym niż 14 dni roboczych po dokonaniu wizji lokalnej w terenie i ustaleniu harmonogramu robót.
Rozliczenia za wykonane roboty drogowe będą dokonywane w oparciu o karty pracy pojazdu.
Faktury wystawiane będą na ostatni dzień każdego miesiąca objętego umową, na podstawie kart pracy pojazdu potwierdzonych przez osobę kierującą pracami równania i wałowania dróg.
Wykonawca bez dodatkowego wynagrodzenia zobowiązuje się do wykonania w wymaganych przepisami sytuacjach dokonać oznakowania robót drogowych związanych z ich równaniem i profilowaniem.
Wykonawca ponosi ryzyko wynikające z prowadzenia robót bez zamykania ruchu, wszelkie roszczenia użytkowników dróg, jakie wpłyną do Zamawiającego, związane z wykonywaniem robót drogowych będą kierowane do Wykonawcy w celu naprawienia wyrządzonych szkód.
Wykonawca ponosi odpowiedzialność za zniszczenia infrastruktury technicznej w trakcie prowadzenia robót związanych z naprawą dróg. Jeżeli nastąpią uszkodzenia jakiegokolwiek elementu infrastruktury podziemnej Wykonawca będzie zobowiązany do jego naprawy na własny koszt.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.5.) Wartość części: 45000,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest profilowanie równiarką samojezdną oraz wałowanie walcem wibracyjnym dróg gminnych o nawierzchni nieutwardzonych na terenie Gminy Nowe Miasto Lubawskie w roku 2022.

Zamawiający nie ponosi kosztów związanych z dojazdem na miejsce wykonywania zadania oraz powrotów do bazy.
Przedmiot zamówienia obejmuje:
- profilowanie równiarką i wałowanie dróg,
- wyrównanie drogi gwarantujących nawierzchnię bez kolein i innych większych nierówności.
Poszczególne odcinki dróg przeznaczone do prowadzenia napraw będą każdorazowo wskazywane przez Zamawiającego. Wykonawca będzie wyceniał poszczególne usługi zgodnie z przepracowanymi godzinami.
Wykonawca jest zobowiązany posiadać aktualne badania stanu technicznego pojazdów oraz aktualne ubezpieczenie OC i NW.


Wykonawca zobowiązany jest wycenić odrębnie naprawy równania i wałowania wykonywane w następujących obrębach:
1) Gwiździny, Pacółtowo, Tylice, Mszanowo, Kaczek.
2) Łąki Bratiańskie, Nawra, Skarlin, Lekarty, Jamielnik, Bagno, Gryźliny, Radomno, Pustki, Chrośle, Nowy Dwór Bratiański.

Wynagrodzenie za wykonany przedmiot zamówienia zgodnie z opisem i na warunkach określonych w SWZ i projekcie umowy rozliczenie będzie na podstawie ceny ryczałtowej za jedną godzinę pracy.

Zamawiający zastrzega że roboty w zakresie równania i wałowania będą wykonywane przy sprzyjających warunkach atmosferycznych oraz odpowiedniej wilgotności nawierzchni drogowych.
Wykonawca robót budowlanych polegających na równaniu dróg gminnych zobowiązany jest do zerwania wierzchniej warstwy nawierzchni na taką głębokość aby wzruszony materiał wystarczył do zasypania nierówności w nawierzchni jezdni oraz wyprofilowanie nawierzchni w celu uzyskania profilu poprzecznego o spadku na poziomie od 4-6 % obustronnie w zależności od szerokości drogi w celu odprowadzenia wód opadowych z jezdni, a na łukach i odcinkach gdzie odprowadzenie wód opadowych nie może być zastosowane, spadek jednostronny w kierunku umożliwiającym odwodnienie drogi.
Wykonawca robót powinien przewidzieć ilość przejazdów równiarki w celu uzyskania jednolitej nawierzchni bez pozostałości po ubytkach w nawierzchni oraz bez nierówności tzw. tarki.
Każdorazowe zlecenie wykonania równania i wałowania drogi nastąpi telefonicznie przez Zamawiającego składanych w następujący sposób: na piśmie lub pocztą elektroniczną lub telefonicznie na adres wskazany przez Wykonawcę ze wskazaniem rodzaju czynności ich zakresu oraz miejsca.
Zamawiający i Wykonawca przed przystąpieniem do robót drogowych dokonają wizji lokalnej w terenie.
Wykonawca zobowiązany będzie do podjęcia robót drogowych w ciągu nie dłuższym niż 14 dni roboczych po dokonaniu wizji lokalnej w terenie i ustaleniu harmonogramu robót.
Rozliczenia za wykonane roboty drogowe będą dokonywane w oparciu o karty pracy pojazdu.
Faktury wystawiane będą na ostatni dzień każdego miesiąca objętego umową, na podstawie kart pracy pojazdu potwierdzonych przez osobę kierującą pracami równania i wałowania dróg.
Wykonawca bez dodatkowego wynagrodzenia zobowiązuje się do wykonania w wymaganych przepisami sytuacjach dokonać oznakowania robót drogowych związanych z ich równaniem i profilowaniem.
Wykonawca ponosi ryzyko wynikające z prowadzenia robót bez zamykania ruchu, wszelkie roszczenia użytkowników dróg, jakie wpłyną do Zamawiającego, związane z wykonywaniem robót drogowych będą kierowane do Wykonawcy w celu naprawienia wyrządzonych szkód.
Wykonawca ponosi odpowiedzialność za zniszczenia infrastruktury technicznej w trakcie prowadzenia robót związanych z naprawą dróg. Jeżeli nastąpią uszkodzenia jakiegokolwiek elementu infrastruktury podziemnej Wykonawca będzie zobowiązany do jego naprawy na własny koszt.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.5.) Wartość części: 90000,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Wykonawca zrezygnował z uzupełnienia dokumentów do części I zamówienia oraz wydał oświadczenie o rezygnacji z wykonania tej części postępowania.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 209,10 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 209,10 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 209,10 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Mszanowie

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8771467846

7.3.4) Miejscowość: Nowe Miasto Lubawskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-03-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 209,10 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2022-12-31
2022-03-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane