Adaptacja zabytkowego Spichlerza w Słupsku na cele kulturalne, społeczne, edukacyjne i turystyczne
Województwo Pomorskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00101570
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00101570/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-03-29 11:17
- Lokalizacja
- Gdańsk, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c6c36bdf-9618-11ec-9bc1-c2db95d08897
- Identyfikator
- 5833163786
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00101570 z dnia 2022-03-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Adaptacja zabytkowego Spichlerza w Słupsku na cele kulturalne, społeczne, edukacyjne i turystyczne
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Województwo Pomorskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191674836
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Okopowa 21/27
1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 80-810
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.7.) Numer telefonu: 58 326 87 58
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@pomorskie.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.pomorskie.eu/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Adaptacja zabytkowego Spichlerza w Słupsku na cele kulturalne, społeczne, edukacyjne i turystyczne2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c6c36bdf-9618-11ec-9bc1-c2db95d08897
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00101570
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00003589/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Adaptacja zabytkowego Spichlerza w Słupsku na cele kulturalne, społeczne, edukacyjne i turystyczne
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00071105/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DAZ-Z.272.25.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 9407208,49 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem są roboty remontowo-budowalne związane z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Adaptacja zabytkowego
Spichlerza w Słupsku na cele kulturalne, społeczne, edukacyjne i turystyczne”.
Zamówienie jest dofinansowane z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, Wstępna
promesa nr 01/2021/5351/PolskiLad.
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlano - remontowych rozbudowy i przebudowy budynku
„Czerwonego Spichlerza” na dz. nr 194/3 wpisanego do rejestru zabytków pod nr A-1895 z przeznaczeniem obiektu na
funkcję edukacyjną, biblioteczną, znajdą się w nim: księgozbiór, pomieszczenia konserwacji zabytków i magazyny
eksponatów muzealnych wraz z kompletem instalacji wodociągowej, c.o., kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej,
elektrycznych i teletechnicznych, przeciwpożarowej, wentylacji mechanicznej z elementami klimatyzacji w niektórych
pomieszczeniach.
Projekt zakłada przebudowę z zachowaniem historycznego kształtu i architektury, ścianki wewnętrzne i dobudowany szyb
windowy zostaną usunięte. Do budynku zostanie dobudowana przeszklona klatka schodowa. Przewiduje się wymianę i
modernizację zniszczonych elementów konstrukcji, nowe instalacje, węzły sanitarne, izolacje, ściany działowe i
wykończenie wnętrz oraz uzupełnienie i rekonstrukcję detali architektonicznych, licówki itp. Zachowano istniejący kształt i
konstrukcje dachu; wysokości kalenic i nachylenie dachu bez zmian. Przewiduje się całkowitą wymianę pokrycia dachowego
łącznie z deskowaniem. Istniejące nadbudówki do likwidacji.
Podstawowe dane budynku objętego przedmiotem zamówienia: budynek objęty robotami budowlano-remontowymi,
rozbudowy i przebudowy - „Czerwony Spichlerz” na dz. nr 194/3, wpisany do rejestru zabytków pod nr A-1895, dane
techniczne:
• długość budynku: 26,50 m,
• szerokość budynku: 17,40 m,
• dobudowa długość : 20,30 mb
• dobudowa szerokość : 4,06 mb
• wysokość budynku: 12,55 m,
• powierzchnia użytkowa: 1.649,02 m2,
• powierzchnia zabudowy: 541,80 m2,
• kubatura: 6.507,60 m3;
Szczegółowy zakres prac związany z robotami budowlanymi został określony w następujących dokumentach: załączniki do
SWZ od numeru 8 do 22.
Zamawiający przewiduje również możliwość złożenia oferty po odbyciu przez Wykonawców wizji lokalnej, która
przeprowadzona zostanie w:
Czerwony Spichlerz, ulica Szarych Szeregów 12, 76-200 Słupsk,
w dniu 08 marca 2022 r., o godzinie 11:00,
osoba do kontaktu w sprawie wizji: Tadeusz Minta, tel. 059 842 40 81 (wew. 316),
e-mail: inwestycjemps@muzeum.slupsk.pl
Udział Wykonawców w wizji lokalnej nie jest obowiązkowy. Zamawiające zaleca wcześniejsze potwierdzenie udziału w wizji
wraz z przekazaniem danych do kontaktu.
Wszędzie tam, gdzie przy opisie przedmiotu zamówienia, powołane są normy, aprobaty, specyfikacje techniczne i systemy
odniesienia, bądź wskazane są znaki towarowe, parametry lub źródła pochodzenia (nazwy producentów lub urządzeń),
postanowienia te należy traktować jako przykładowe, a Wykonawca ma każdorazowo prawo zastosowania rozwiązania
równoważnego z tym zastrzeżeniem, iż zaproponowane rozwiązania również muszą spełniać co najmniej założenia
projektowe.
Wykonawca zobowiązany jest do spełnienia wymagań nałożonych w art. 68 ust. 3 ustawy
z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (t.j.: Dz. U. z 2021 r. poz. 110 z późn zm.) w
zakresie posiadania odpowiedniej ilości pojazdów we flocie użytkowanych pojazdów przy wykonywaniu przedmiotu umowy,
tj. łączny udział pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym we flocie pojazdów samochodowych w
rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym używanych przy wykonywaniu tego
zadania wynosi co najmniej 10%.
Wymagania dotyczące zatrudnienia osób wykonujących czynności związane z realizacją zamówienia:
1) Na podstawie 95 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na
podstawie umowy o pracę w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks Pracy osób wykonujących roboty
budowlane pod nadzorem kierownika budowy, o ile mieszczą się one w zakresie art. 22 §1 Kodeksu Pracy, który brzmi:
„Przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz
pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę, a pracodawca – do
zatrudniania pracownika za wynagrodzeniem”. Za roboty budowlane wykonywane pod nadzorem kierownika budowy
rozumie się wszelkie roboty ogólnobudowlane, o których mowa w przedmiocie zamówienia oraz wykonania robót
dotyczących konstrukcji, wykonywane bezpośrednio przez pracowników pozostających pod nadzorem kierownika budowy.
2) Jeżeli czynności wskazane w pkt 1 spełniające przesłanki art. 22 § 1 Kodeksu Pracy Wykonawca będzie Wykonywał samodzielnie (jako właściciel/współwłaściciel) Zamawiający uzna to za spełnienie warunku zatrudnienia na umowę o pracę
osób wykonujących czynności związane z realizacją zamówienia.
3) Wykonawca w umowie oświadczy, iż osoba lub osoby, wykonujące wszelkie roboty ogólnobudowlane zgodnie z opisem
przedmiotu zamówienia wykonywane bezpośrednio przez pracowników pozostających pod nadzorem kierownika budowy w
trakcie realizacji zamówienia, o których mowa w rozdziale IV ust. 22 pkt 1 SWZ są lub będą zatrudnione na podstawie
umowy o pracę w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks Pracy.
4) Zamawiający będzie uprawniony do kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań dotyczących zatrudnienia
osoby/osób, którym zostanie powierzona realizacja Przedmiotu umowy, o których mowa w rozdziale IV ust. 22 pkt 1 SWZ.
5) Zamawiający informuje, iż w razie jakichkolwiek wątpliwości odnośnie zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę
osób wykonujących czynności na podstawie umowy
o pracę, uprawniony jest do powiadomienia właściwego inspektoratu pracy i zwrócenia się o przeprowadzenie przez niego
kontroli.
6) Zatrudnienie osób, o których mowa w rozdziale IV ust. 22 pkt 1 SWZ powinno trwać nieprzerwanie przez cały okres
realizacji danej czynności.
7) Uprawnienia Zamawiającego w zakresie sankcji z tytułu niespełnienia wymagań określonych w rozdziale IV ust. 22 pkt 1
SWZ, zostały uregulowane w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
32410000-0 - Lokalna sieć komputerowa
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45262690-4 - Remont starych budynków
45262700-8 - Przebudowa budynków
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
nie złożono żadnej oferty w przedmiotowym postępowaniuSEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Postępowanie prowadzone jest przez pełnomocnika w oparciu o pełnomocnictwo Zarządu Województwa Pomorskiegoudzielone na podstawie art. 37 ust. 2 i 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2021
r. poz. 1129 z późn. zm.).:
Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku
76-200 Słupsk, ul. Dominikańska 5-9
Adres poczty elektronicznej: sekretariat@muzeum.slupsk.pl
ePUAP dostępny pod adresem: /muzeum_mps/SkrytkaESP
NIP: 839 10 03 052
REGON: 000277807
| 2022-03-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |