„Przebudowa drogi powiatowej nr 3811 S od ronda w m. Postęp do ronda w m. Myszków – Mrzygłód na odcinku ok. 8,5 km” – Etap I
Powiatowy Zarząd Dróg w Myszkowie z/s w Żarkach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00102704
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00102704/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-03-30 08:24
- Lokalizacja
- Żarki, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-dcd54791-9ad1-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
- Identyfikator
- 5771746272
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00102704 z dnia 2022-03-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa drogi powiatowej nr 3811 S od ronda w m. Postęp do ronda w m. Myszków – Mrzygłód na odcinku ok. 8,5 km” – Etap I
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzą zamawiający działający wspólnie1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiatowy Zarząd Dróg w Myszkowie z/s w Żarkach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151405866
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Myszkowska, 59
1.5.2.) Miejscowość: Żarki
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-310
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski
1.5.7.) Numer telefonu: 343148304
1.5.8.) Numer faksu: 343148304
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@pzd.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pzd.myszkow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://portal.smartpzp.pl/pzdmyszkow1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Jednostka organizacyjna administracji samorządowej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zarządzanie drogami
1.9.) Informacje o pozostałych zamawiających działających wspólnie
Zamawiający 2
1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Myszków
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5771952646
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kościuszki 26
1.5.2.) Miejscowość: Myszków
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-300
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski
1.5.7.) Numer telefonu: 343132682
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@miastomyszkow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.miastomyszkow.pl/
Zamawiający 3
1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina i Miasto Koziegłowy
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5771952310
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Moniuszki 14
1.5.2.) Miejscowość: Koziegłowy
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-350
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski
1.5.7.) Numer telefonu: 343141219
1.5.8.) Numer faksu: 343141533
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@kozieglowy.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.kozieglowy.pl/
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Przebudowa drogi powiatowej nr 3811 S od ronda w m. Postęp do ronda w m. Myszków – Mrzygłód na odcinku ok. 8,5 km” – Etap I2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dcd54791-9ad1-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00102704
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-03-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00001829/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Przebudowa drogi powiatowej nr 3811S od ronda w m.Postęp do ronda w m.Myszków-Mrzygłód na odcinku ok. 8,5 km
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00074150/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PZD/3/342/DP/ST/2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 11272357,72 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 3811 S od ronda w m. Postęp do ronda w m. Myszków – Mrzygłód na odcinku od km 0+000 do km 1+733.
1.2. Szczegółowy zakres rzeczowy robót budowlanych określa: przedmiar robót, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) oraz dokumentacja projektowa.
1.3. Część drogowa:
Przebudowa DP 3811 S została zaprojektowana w oparciu o następujące parametry techniczne:
- kategoria drogi – powiatowa
- klasa techniczna drogi – Z
- przekrój : jednojezdniowy (1 x 2)
- szerokość pasów ruchu: 2 x 3,25 = 6,50 m
- długość ok. 1 733,0 m
- ciąg pieszy: 1,5 – 2,0 m
- droga rowerowa szerokość: 2,5 m
- skrzyżowania z drogami publicznymi: bitumiczne
Zakres robót przedmiotowej inwestycji finansowanych przez Powiatowy Zarząd Dróg obejmuje:
ROBOTY DROGOWE:
- wycinka istniejącego drzewostanu w zakresie opracowania,
- roboty ziemne,
- budowę jezdni,
- przebudowę i budowę ciągów pieszych,
- budowę ciągów pieszo – rowerowych (bez segregacji),
- przebudowa istniejących wejść i zjazdów do posesji,
- przebudowę istniejących skrzyżowań,
- budowę zatok autobusowych,
- budowę przepustów,
- rozbiórka i budowa nowego mostu na cieku bez nazwy,
- budowa muru oporowego,
- budowę dróg rowerowych i ciągów pieszych,
- przebudowę kolidujących ogrodzeń posesji prywatnych,
- rozbiórkę nawierzchni oraz konstrukcji drogi oraz wlotów dróg bocznych w celu wykonania
- rozbudowy i dowiązań sytuacyjno – wysokościowych oraz konstrukcyjnych,
- prace wykończeniowe m.in. humusowanie i obsianie trawą skarp
URZĄDZENIA OCHRONY ŚRODOWISKA:
- urządzenia podczyszczające (osadniki, seperatory)
URZĄDZENIA INFRASTRUKTURY TECH. ZWIĄZANE Z DROGĄ:
- budowa kanalizacji deszczowej z zabudową wpustów deszczowych,
- budowa kanału technologicznego,
- przebudowa oświetlenia pasa drogowego (korekta lokalizacyjna słupów),
- wykonanie oznakowania pionowego, poziomego i urządzeń bezpieczeństwa ruchu.
PRZEBUDOWA ISTNIEJĄCEJ INFRASTRUKTURY TECH.NIE ZWIĄZANEJ Z DROGĄ:
- przebudowa kolidujących odcinków sieci gazowej oraz sieci wodociągowej,
- budowa kanalizacji sanitarnej,
- przebudowa kolidujących odcinków sieci teletechnicznej,
- przebudowa kolidujących odcinków sieci elektroenergetycznej.
UWAGA: Na Wykonawcy ciąży obowiązek dokonania wszystkich uzgodnień, związanych z czasową organizacją ruchu, przygotowanie harmonogramu robót i spisanie protokołu odbioru z Zarządcą drogi oraz zarządcami sieci.
Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo ludzi i mienia podczas prowadzonych robót do chwili ich odbioru przez Powiatowy Zarząd Dróg w Myszkowie.
Ponadto roboty pomiarowe (obsługa geodezyjna z naniesieniem na zasoby geodezyjne Starostwa Powiatowego) oraz projekt czasowej organizacji ruchu należy uwzględnić w kosztach ogólnych.
Zakres robót w ramach zadania Gminy Myszków (GM) oraz Miasta i Gminy Koziegłowy (GK) obejmuje między innymi:
- budowę sieci kanalizacji sanitarnej (grawitacyjnej i tłocznej ) w pasie drogi powiatowej
w ul.Al.Wolności, wraz z sięgaczami do działek prywatnych lub bocznych dróg, o łącznej długość kanalizacji ok. L = 2833 m (w tym kanalizacji grawitacyjnej 2066 m , kanalizacji tłocznej 767m ),
- budowa tłoczni/przepompowni ścieków (działka nr ewidencyjny 332/1 w ciągu drogi powiatowej w ul. Al.Wolności) wraz z zagospodarowaniem terenu przepompowni oraz budową zalicznikowych linii zasilających przepompowni,
- przebudowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami w pasie drogi powiatowej
w ul.Al. Wolności L = 2338 m .
Parametry techniczne obiektów
Podstawowe parametry techniczne obiektów, przewidzianych do realizacji w ramach zadania Gminy Myszków oraz Miasta i Gminy Koziegłowy są następujące:
a) kanalizacja sanitarna:
kanały grawitacyjne Dz200x5,9mm, PVC-U kl. S (SN8) SDR 34 LITE łączona kielichowo wraz z uszczelką długość ok. L= 1564m (GM = 1326, GK = 238)
kanały grawitacyjne Dz160x4,7mm, PVC-U kl. S (SN8) SDR 34 LITE łączona kielichowo wraz z uszczelką długość ok. L = 502m (GM = 480, GK = 22)
rurociągi tłoczne - rurociągu PEHD 100 RC SDR 11 DN/DO 110 x10 mm o długość ok. L= 767m(GM = 760, GK = 7)
studnie kanalizacyjne betonowe DN1200 mm z kręgów łącznych na uszczelkę z pierścieniem odciążającym i włazem żeliwnym typu ciężkiego D400 (na terenie Gminy Myszków z właz
z logo Miasta Myszkowa) – 60 szt. (GM = 52, GK = 8)
studnie kanalizacyjne betonowe DN600mm z kręgów łącznych na uszczelkę z pierścieniem odciążającym i włazem żeliwnym typu ciężkiego D400 (na terenie Gminy Myszków z właz
z logo Miasta Myszkowa) – 8 szt. (GM = 5, GK = 3)
b) tłocznia ścieków wraz z jej zasilaniem:
tłocznię podziemną, prefabrykowaną monolityczną z polimerobetonu o średnicy 2500 mm,
dwie pompy z wirnikami otwartymi wielokanałowymi,
przepustowość tłoczni 6[m3/h],
zalicznikowa linia zasilająca,
zagospodarowanie terenu przepompowni tj. nawierzchnia placu z kostki betonowej, oświetlenie i ogrodzenie,
c) Przebudowa sieci wodociągowej :
rurociągi wodociągowy PE HD 100RC SDR 11 DN 160X14,6mm długość ok. L = 1804m(GM = 1545, GK = 259),
rurociągi wodociągowy PE HD 100RC SDR 11 DN 110X10mm długość ok. L = 154m(GM = 119, GK = 35),
przepięcia i wymiana odcinków przyłączy Ø63, Ø40, Ø32mm PE długość ok. L = 379,5m (GM = 366,50m GK =13,00m),
armatura tj. hydranty nadziemne/podziemne – 16 szt. (GM = 13, GK = 3),
armatura tj. zasuwy -83szt. (GM =73, GK =6),
demontaż wodociągu istniejącego z przyłączami ok. L=1780m,
1.4 Przedmiot zamówienia dostosowany do potrzeb wszystkich użytkowników, w tym zapewniono dostępność obiektu dla osób z niepełnosprawnościami – zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz.U. z 2016 r. poz. 124 z późn. zm.). Projektowana budowa drogi wraz z chodnikami nie stanowi barier dla osób z niepełnosprawnościami. Wykonanie przedmiotu zamówienia zgodnie z dokumentacją projektową i specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót zapewni dostosowanie drogi do potrzeb wszystkich użytkowników, w tym dla osób z niepełnosprawnościami – nie wystąpią bariery architektoniczne.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111230-9 - Roboty w zakresie stabilizacji gruntu
45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45112500-0 - Usuwanie gleby
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233300-2 - Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczneW postępowaniu ogłoszonym w BZP pod numerem 2022/BZP 00074150/01, wpłynęły 4 oferty od następujących Wykonawców po określonych cenach:
1. STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o.
Wysoka ul. Lipowa 5A, 52-200 Wrocław - 24 171 226,06 złotych
2. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „LARIX” Sp. z o.o.
ul. Klonowa 11, 42-700 Lubliniec - 25 801.632,28 złotych
3. Hucz Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k.
ul. Częstochowska 14, 42-283 Boronów- 23 381 312,33 złotych
4. P.U.H. „DOMAX” Arkadiusz Mika, ul. Grabińska 8,42-283 Boronów - 25 530 237,25 złotych
Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia kwotę 13 865 000,00 zł. Informacja o kwocie, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia została zamieszczona na stronie prowadzonego postępowania w dniu 23.03.2022 r. Ceny wszystkich ofert złożonych w postępowaniu przekraczają kwotę, jaką Zamawiający może przeznaczyć na realizację przedmiotowego zamówienia. W tej sytuacji Zamawiający ma prawo unieważnić postępowanie bez wcześniejszego dokonywania wyboru najkorzystniejszej oferty, gdyż wykonywanie dalszych czynności byłoby jedynie formalizmem ze strony Zamawiającego, gdyż ma on świadomość, że i tak nie może rozstrzygnąć postępowania ze względu na brak środków finansowych.
Uzasadnienie prawne
Do przedstawionego powyżej stanu faktycznego znajduje zastosowanie przesłanka, o której mowa
w art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 23381312,33 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 25801632,28 PLN
| 2022-03-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |