Modernizacja obiektów edukacyjnych na terenie Gminy Potęgowo – SP Łupawa, SP Potęgowo
Gmina Potęgowo
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00106538
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00106538/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-04-01 10:47
- Lokalizacja
- Potęgowo, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-eca00bdc-72c8-11ec-83b1-bea871b78b5b
- Identyfikator
- 8411338704
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00106538 z dnia 2022-04-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja obiektów edukacyjnych na terenie Gminy Potęgowo –
SP Łupawa, SP Potęgowo
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Potęgowo
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979849
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kościuszki 5
1.5.2.) Miejscowość: Potęgowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 76-230
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@potegowo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.potegowo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.potegowo.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja obiektów edukacyjnych na terenie Gminy Potęgowo –SP Łupawa, SP Potęgowo
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-eca00bdc-72c8-11ec-83b1-bea871b78b5b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00106538
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00011459/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Modernizacja obiektów edukacyjnych na terenie Gminy Potęgowo – SP Łupawa, SP Potęgowo
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00011615/04
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 3963394,33 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje dwa zadania:
Zadanie I - Modernizacja SP Łupawa
Lokalizacja: Miejscowość Łupawa działki nr 239/1, 239/3, 240/6 obręb Łupawa, gmina Potęgowo, powiat słupski.
Szkoła Podstawowa w Łupawie - budynek użyteczności publicznej. Zakres zamówienia obejmuje roboty budowlane związane z termomodernizacją budynku Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Łupawie.
Obiekt składa się z trzech głównych brył budynku:
skrzydło północne o 3 kondygnacjach nadziemnych oraz częściowym podpiwniczeniem.
skrzydło zachodnie o 3 kondygnacjach w tym jednej kondygnacji częściowo poniżej poziomu terenu.
skrzydło wschodnie w którym zlokalizowana jest sala gimnastyczna
Wymienione powyżej 3 obiekty w poziomie parteru połączone są komunikacyjnie
i funkcjonalnie łącznikiem.
W ramach realizacji inwestycji należy wykonać następujące roboty budowlane:
przebudowa pochylni dla osób niepełnosprawnych (roboty związane z dociepleniem budynku),
przebudowa instalacji centralnego ogrzewania w użytkowanym budynku wraz
z wymianą kotła węglowego na kocioł na biomasę - na paliwo stałe (pellet) o nominalnej mocy 285 kW,
wymiana grzejników;
przebudowa instalacji c.w.u. w budynku wraz z montażem powietrznej pompy ciepła typu powietrze-woda, rodzaj urządzenia split o maksymalnej mocy grzewczej 12,6 kW;
przebudowa instalacji elektrycznej w budynku, wymiana opraw oświetleniowych wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej o mocy min. 10 kW. Panele PV doposażone w urządzenia zabezpieczające tj. optymalizery + falowniki solaredge oraz zastosowanie paneli dwustronnych Glass Glass.
docieplenie dachu i elewacji,
wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie obiektu budowlanego
w zakresie wymiany okładziny schodów zewnętrznych, stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej, pokrycia dachu, obróbek blacharskich, systemu rynien i rur spustowych, instalacji odgromowej,
montażu krat w otworach okiennych.
Parametry techniczno - użytkowe budynku:
Parametry obiektu
- powierzchnia użytkowa: 3 400,45 m 2 ;
- powierzchnia zabudowy budynku: 1 837,78 m 2 ;
- kubatura budynku: 15 744,3 m 3 .
Zestawienie powierzchni:
- powierzchnia użytkowa piwnicy: 809,44 m 2 ;
- powierzchnia użytkowa parteru: 1 494,22 m 2 ;
- powierzchnia użytkowa I piętro: 763,94 m 2;
- powierzchnia użytkowa II piętro: 332,85 m 2;
- powierzchnia budynku netto: 3 400,45 m 2;
Zadanie II – Przebudowa SP Potęgowo
Lokalizacja: miejscowość Potęgowo działki nr 96/6, 127, 212, obręb Potęgowo, gmina Potęgowo, powiat słupski.
Szkoła Podstawowa w Potęgowie - budynek użyteczności publicznej.
Przebudowa z rozbudową części SP Potęgowo na oddział przedszkolny: Projekt zakłada: dobudowę pomieszczenia gospodarczego, szatni oraz wiatrołapu, wydzielenie w obiekcie 3 pomieszczeń przedszkolnych, jadalni, pomieszczenia socjalnego i remont toalet z dostosowaniem dla osób niepełnosprawnych, a także dostosowanie obiektu do przepisów sanitarnych i przeciwpożarowych. Przebudową zostanie objęta część parteru budynku szkoły. Projektuje się zmianę układu pomieszczeń poprzez oddzielenie projektowanego przedszkola od części budynku pełniącego nadal funkcję szkoły, wydzielenie pomieszczenia personelu i magazynu leżaków z części istniejącego holu, wydzielenie kuchni cateringowej i zmywalni z pracowni dzieci młodszych oraz zmianę lokalizacji wejścia do WC personelu.
W ramach realizacji inwestycji w część istniejącej podlegającej przebudowie zostaną wykonane następujące roboty budowlane:
- roboty rozbiórkowe polegające na: rozbiórce ściany, demontażu części stolarki drzwiowej, demontażu 2 sztuk okien, wykuciu otworów drzwiowych w ścianach istniejących, demontażu wykładzin PCV w pomieszczeniach przebudowywanych,
- roboty murowe polegające na: wykonaniu nowych ścian z gazobetonu w grubości 18, 12 cm oraz 6cm oraz zamurowaniu otworów drzwiowych,
- tynkowanie nowych ścian,
- wykonanie okładzin z glazury na wysokość 2,0m w pom. przedsionków WC oraz w pomieszczeniu kuchni; w zmywalni położenie glazury na całej wysokości,
- wykonanie nowych posadzek w pomieszczeniach przebudowywanych,
- wymiana okien w dwóch pomieszczeniach na nowe o odporności ogniowej E130 wraz z wymianą parapetów wewnętrznych i zewnętrznych,
- montaż nowych drzwi płytowych do nowych pomieszczeń WC personelu,
- wykonanie uzupełnienia posadzek, okładzin posadzek oraz okładzin ścian,
- wykonanie gładzi gipsowych na ścianach, sufitach oraz ich pomalowanie w skrzydle budynku, w którym wykonywane są prace.
W częściach dobudowywanych należy wykonać następujące roboty budowlane:
- rozbiórka istniejących schodów z drugiej strony kolidujących z dobudową,
- ocieplenie ścian, wraz z wyprawą tynkarską,
- dobudowa fundamentów: żelbetowe 50x30cm,
- murowanie ścian fundamentowych z bloczków betonowych wraz z ociepleniem styropianem gr.8 cm; na cokole okładzina z płytek klinkierowych,
- murowanie ścian nadziemia z bloczków gazobetonowych gr.24cm,
- tynkowanie, gładziowanie, gipsowanie, malowanie wewnątrz,
- wykonanie posadzek na gruncie zgodnie z projektem budowlanym, warstwy wykończeniowe z płytek gres,
- wykonanie stolarki okiennej i drzwiowej według projektu budowlanego,
- wykonane nowych schodów na zewnątrz przy pomieszczeniu gospodarczym
(uzupełnić betonem) oraz dwóch podestów przed wejściem. Schody i podesty wykonane zostaną z mrozoodpornych, antypoślizgowych płytek,
- ocieplenie ścian od zewnątrz wełną mineralną ng.12cm oraz wykonanie wyprawy tynkarskiej zgodnie z przyjętym jednym z systemów.
Prace elewacyjne:
- wymiana istniejącego ocieplenia ze styropianu na wełnę mineralną o tej samej grubości oraz wykonanie wyprawy tynkarskiej w miejscach wskazanych w projekcie budowlanym,
- oczyszczenie, gruntowanie i pomalowanie ścian na których zostanie wykonana wymiana ocieplenia na kolor możliwie najbardziej zbliżony do istniejącego.
Roboty budowlane związane z zagospodarowaniem terenu:
- wykonanie utwardzonej drogi pożarowej w obrzeżach betonowych oraz
w krawężnikach na ławach betonowych z kostki betonowej o pow. ok. 495m² wraz
z fragmentem chodnika o pow. ok. 9,75m² przy budynku
- wymiana dwóch bram wjazdowych w istniejącym ogrodzeniu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45214210-5 - Roboty budowlane w zakresie szkół podstawowych
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45262700-8 - Przebudowa budynków
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45321000-3 - Izolacja cieplna
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45443000-4 - Roboty elewacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4251720,72 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4670000 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4251720,72 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: CHADACZ ARTUR - FLOOR
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8391508220
7.3.3) Ulica: ul. Złota 1
7.3.4) Miejscowość: Słupsk
7.3.5) Kod pocztowy: 76-200
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-03-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4251720,72 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 18 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2022-04-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |