Bieżące naprawy i remonty dróg i ulic gminy Rawicz w 2022 roku

GMINA RAWICZ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00108201
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00108201/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-04-04 11:18
Lokalizacja
Rawicz, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b67002f8-93aa-11ec-9bc1-c2db95d08897
Identyfikator
6991871057
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie konserwacji drógRoboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie wiat na przystankach autobusowychRoboty budowlane w zakresie mostówRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowejRoboty drogoweRoboty w zakresie naprawy drógRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

Wykonawcy

1 przyznane

SKM DRÓG Spółka z o.o.Rawicz, PL · lot 0
820 213,32 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00108201 z dnia 2022-04-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Bieżące naprawy i remonty dróg i ulic gminy Rawicz w 2022 roku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA RAWICZ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050729

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 21

1.5.2.) Miejscowość: Rawicz

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-900

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.7.) Numer telefonu: 65 616 49 80

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@rawicz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.rawicz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/576360

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Bieżące naprawy i remonty dróg i ulic gminy Rawicz w 2022 roku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b67002f8-93aa-11ec-9bc1-c2db95d08897

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00108201

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001375/20/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Bieżące naprawy i remonty dróg i ulic gminy Rawicz na 2022 rok

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00064459/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZPiF.2710.5.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 645508,81 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są bieżące naprawy i remonty dróg i ulic gminy Rawicz w 2022 roku.

2. Zamówienie dot. napraw i remontów nawierzchni jezdni, chodników, mostów, przepustów i inne, których właścicielem lub zarządcą jest Gmina Rawicz i obejmuje w szczególności niżej wymienione prace:
1) remonty cząstkowe jezdni, chodników, itp.,
2) remonty przepustów drogowych i mostów,
3) bieżące utrzymanie mostów i terenu przyległego, poboczy,
4) odwodnienie nawierzchni dróg,
5) malowanie i naprawa wiat autobusowych,
6) oraz prace różne związane z przedmiotem zamówienia.

3. Szczegółowy zakres zamówienia, stanowiący opis przedmiotu zamówienia określony został za pomocą:
1) przedmiaru robót wraz z kosztorysem zerowym,
2) specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych,
stanowiących integralną część niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia.

Z uwagi na charakter robót prace wykazane w przedmiarze Zamawiający określił na powierzchniach
i długościach itp. o przybliżonej wielkości do zrealizowania w trakcie realizacji zamówienia. Szczegółowy zakres robót i ich odcinków będzie ustalany bezpośrednio przed przystąpieniem do ich wykonania, lub w razie potrzeby, nawet w trakcie ich trwania.
Roboty realizowane na jezdni (np. remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznej) należy wykonać
w najkrótszym możliwie terminie. Prace przygotowawcze należy wykonać bezpośrednio przed rozpoczęciem remontu. Roboty należy wykonywać odcinkami, na których utrudnienia związane z naprawą wystąpią nie dłużej niż dwa dni.

4. Stosownie do art. 95 ust. 1 i 2 oraz art. 438 ustawy Pzp, Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego rodzaje podanych niżej czynności związanych z realizacją zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 §1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy: roboty polegające na remontach cząstkowych jezdni, chodników . Uprawnienia Zamawiąjcego w zakresie kontroli określono w rozdziale III SWZ i projekcie umowy.
5. Roboty nie przewidziane w przedmiarze lecz konieczne i niezbędne do wykonania w ramach bieżącego utrzymania dróg będą zlecane i regulowane w oparciu o składniki cenotwórcze przedstawione przez Wykonawcę w ofercie - kosztorysie ofertowym (roboczogodzina, wskaźniki kosztów pośrednich, zysk, ceny materiałów, sprzętu itp.) – w ramach robót zamiennych.

6. W przypadku zlecenia prac, które nie mogą być rozliczone jak podano wyżej – do rozliczeń zastosowane zostaną pozycje kosztorysowe na podstawie KNSR-ów oraz KNR-ów i niskie ceny w/g wydawnictwa SEKOCENBUD obowiązującego w danym okresie rozliczeniowym (Sekocenbud - w zakresie cen materiałów i sprzętu) / ceny rynkowe obowiązujące w okresie rozliczeniowym / ceny uzgodnione po przeprowadzonych negocjacjach.

7. Rozliczanie robót ustala się na zasadzie dokonywania pomiarów powykonawczych wykonanych prac oraz sporządzenia kosztorysu powykonawczego na bazie tych pomiarów, oraz stawek jednostkowych podanych przez Wykonawcę w ofercie.

8. Materiały potrzebne do wykonania napraw zapewnia Wykonawca, chyba że przy uzgadnianiu zakresu robót ustalone zostanie inaczej.

9. Wybrany Wykonawca przystąpi do wykonywania zleconych prac najpóźniej w terminie od 5 do 10 dni (zgodnie ze złożoną ofertą) od dnia przekazania informacji w sposób pisemny lub mailowy lub telefonicznie (nie dot. awarii) i będzie je kontynuował nieprzerwanie do czasu ich zakończenia z wyjątkiem przypadku, gdy warunki atmosferyczne to uniemożliwią lub wystąpią inne uzasadnione i zaakceptowane przez Zamawiającego okoliczności do ich przerwania. Wznowienie przerwanych prac w wyniku okoliczności,
o których mowa wyżej powinno nastąpić niezwłocznie po ich ustąpieniu.

Do wybranych prac termin przystąpienia do ich wykonania może zostać ustalony na dłuższy niż podany
w ofercie po uzyskaniu zgody Zamawiającego.
Do usunięcia awarii oznaczonej w zleceniu Wykonawca przystąpi najpóźniej w terminie 3 dni od dnia zgłoszenia awarii. Do czasu usunięcia awarii obowiązkiem Wykonawcy jest natychmiastowe zabezpieczenie miejsca i zapewnienie bezpieczeństwa w tym rejonie.

10. Przy wykonawstwie oraz odbiorze robót objętych zamówieniem obowiązywać będą zasady i wymagania dotyczące zasad prowadzenia robót, jak również ogólne wymagania dotyczące wykonania i odbioru robót budowlanych określone w załączonych Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, Polskich Normach, kosztorysie ofertowym oraz niniejszej specyfikacji.

11. Odbiory robót dokonywane będą na zasadach określonych w projekcie umowy.

12. Załącznikami do protokołu odbioru robót będzie kosztorys powykonawczy z wyszczególnieniem dróg poddanych naprawie, remoncie itp. sporządzony na podstawie, zatwierdzonego przez przedstawiciela Zamawiającego, obmiaru robót i stawek jednostkowych podanych w ofercie – kosztorysie.

13. Wykonawca przy realizacji robót budowlanych zobowiązany będzie do:
1) stosowania wyrobów budowlanych wprowadzonych do obrotu na zasadach określonych w ustawie z dnia 16.04.2004 r. o wyrobach budowlanych (t. j. Dz. U. z 2021 poz. 1213),
2) w trybie natychmiastowym zabezpieczenia i oznakowania miejsca awarii, które może stanowić duże niebezpieczeństwo dla użytkowników dróg i ulic, Do usunięcia awarii Wykonawca przystąpi najpóźniej
w terminie 3 dni od dnia zgłoszenia awarii;
3) prowadzenia robót budowlanych zgodnie z obowiązującymi przepisami, w sposób nie zagrażający bezpieczeństwu ludzi i mienia, przez pracowników o odpowiednich kwalifikacjach i uprawnieniach oraz wyposażonych w odpowiedni sprzęt i narzędzia,
4) właściwego zabezpieczenia i oznakowania terenu objętego robotami,
5) odpowiedniego oznakowania miejsca wykonywania robót zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury
z dnia 23.09.2003 r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem (tj. Dz. U. z 2017 roku poz. 784),
6) ubezpieczenie budowy i robót z tytułu szkód, które mogą zaistnieć w związku z określonymi zdarzeniami losowymi oraz od odpowiedzialności cywilnej, ponoszenia kosztów szkód wynikłych w czasie wykonywania robót, jak również ponoszenia odpowiedzialności za wszelkie zdarzenia powstałe z tej przyczyny (posiadanie aktualnej i opłaconej polisy ubezpieczeniowej w okresie realizacji zamówienia i przedstawienie jej Zamawiającemu na każde jego wezwanie w terminie 2 dni od dnia wezwania),
7) właściwego zabezpieczenia i oznakowania terenu objętego zamówieniem oraz organizacji i zagospodarowania terenu objętego robotami i jego zaplecza, oraz w razie potrzeby wykonanie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23.06.2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. Nr 120 poz. 1126),
8) zorganizowania i przeprowadzenia niezbędnych prób, pomiarów, badań (w tym zagęszczenie gruntu), odbiorów oraz wykonania dokumentacji powykonawczej,
9) zagospodarowania powstałych podczas prowadzenia robót odpadów. Utylizację należy przeprowadzić zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2021 r. poz. 779 ze zm.),
10) po zakończeniu robót doprowadzenie terenu objętego tymi robotami do stanu pierwotnego, demontaż obiektów tymczasowych oraz uporządkowanie całego terenu zajętego na prowadzenie robót,
11) udzielenia 12 miesięcznej rękojmi i gwarancji na wykonane roboty oraz wbudowane materiały i urządzenia wskazane w protokole odbioru dla zleconych robót.
14. Wybrany Wykonawca zobowiązany będzie do przekazania Zamawiającemu w terminie 5 dni od dnia zawarcia umowy kosztorysu ofertowego opracowanego metodą kalkulacji szczegółowej w wersji papierowej i elektronicznej (ATH) na bazie którego została skalkulowania cena oferty. Kosztorys ofertowy powinien być opracowany zgodnie z przedmiarem i kosztorysem zerowym stanowiącym załącznik do SWZ i zapisami zawartymi rozdziału XIV SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45213315-4 - Roboty budowlane w zakresie wiat na przystankach autobusowych

45221110-6 - Roboty budowlane w zakresie mostów

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45233140-2 - Roboty drogowe

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 820213,32 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 820213,32 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 820213,32 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SKM DRÓG Spółka z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 699196315

7.3.3) Ulica: Słupi Kapitulna 147 A,

7.3.4) Miejscowość: Rawicz

7.3.5) Kod pocztowy: 63-900

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-04-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 820213,32 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2022-04-01 do 2022-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2022-04-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane