Termomodernizacja ścian zewnętrznych budynku Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim wraz z remontem instalacji odgromowej

GMINA GRODZISK MAZOWIECKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00109158
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00109158/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-04-05 08:21
Lokalizacja
Grodzisk Mazowiecki, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-afb19cc3-9475-11ec-9bc1-c2db95d08897
Identyfikator
5291745901
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty elewacyjneLampy i oprawy oświetlenioweWykonywanie pokryć dachowych i malowanie dachówNaprawa dachówRoboty w zakresie naprawy betonuRoboty balkonoweRoboty instalacyjne w budynkachRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoRoboty w zakresie instalacji elektrycznychUkładanie kabliRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty remontowe i renowacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00109158 z dnia 2022-04-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja ścian zewnętrznych budynku Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim wraz z remontem instalacji odgromowej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GRODZISK MAZOWIECKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013269137

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. T. Kościuszki 12A

1.5.2.) Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-825

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni

1.5.7.) Numer telefonu: +48 227555534 wew. 250

1.5.8.) Numer faksu: +48 227552376

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@grodzisk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.grodzisk.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Termomodernizacja ścian zewnętrznych budynku Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim wraz z remontem instalacji odgromowej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-afb19cc3-9475-11ec-9bc1-c2db95d08897

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00109158

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00024401/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Termomodernizacja ścian zewnętrznych budynku Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

„Głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej gminy Grodzisk Mazowiecki” współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020, działanie 4.2. Efektywność energetyczna.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00065420/04

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.20.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1308933,78 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Podstawowy zakres robót
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje „Termomodernizację ścian zewnętrznych budynku Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim wraz z remontem instalacji odgromowej”. Podstawowy zakres i opis planowanych robót objętych zamówieniem znajduje się w dokumentacji projektowej.
Przedmiot zamówienia obejmuje również zabezpieczenie terenu robót, roboty tymczasowe, towarzyszące itp.
2) Szczegółowy zakres robót objętych zamówieniem:
1. Izolacja ścian fundamentowych,
2. Naprawa i wzmocnienie wybranych nadproży,
3. Naprawa zarysowań ścian zewnętrznych,
4. Naprawa dylatacji,
5. Zabezpieczenie przeciw fuzji pary wodnej do ściany zewnętrznej w płd.-wsch. narożniku budynku,
6. Odtworzenie gzymsów na ocieplonych fasadach wraz odpowiadającym im obróbkami blacharskimi,
7. Odtworzenie opasek na ocieplonych wokół otworów drzwiowych i okiennych,
8. Wymiana rynien wraz z obwodową obróbką blacharską i pasem pokrycia dachowego (papa),
9. Wymiana rur spustowych oraz montaż odwodnienia liniowego w chodnikach,
10. Poprowadzenie nowej instalacji odgromowej w peszlach pod ociepleniem,
11. Remont balkonów,
12. Przeniesienie jednostek zewnętrznych klimatyzacji (SPLIT) wraz z wymianą wsporników,
13. Przeniesienie daszków ze szkła hartowanego na wspornikach ze stali nierdzewnej do lica ocieplonych fasad,
14. Przeniesienie innego wyposażenia instalacyjnego na lico fasad w tym: pożarowych wyłączników prądu wraz z etykietami, oświetlenia, kamer monitoringu i sygnalizatorów alarmu przeciwwłamaniowego,
15. Przebudowa schodów zewnętrznych w części A od strony ul. Kilińskiego,
16. Przeniesienie istniejących gablot do lica ocieplonej fasady,
17. Przeniesienie szyldu z numerem domu,
18. Odtworzenie daty wybudowania budynku,
19. Montaż kratek wentylacyjnych w dopasowaniu do zabytkowego charakteru budynku,
20. Wykonanie instalacji odgromowej,
21. Montaż nowych opraw oświetleniowych na elewacji budynku.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45443000-4 - Roboty elewacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

45261200-6 - Wykonywanie pokryć dachowych i malowanie dachów

45261910-6 - Naprawa dachów

45262330-3 - Roboty w zakresie naprawy betonu

45262900-0 - Roboty balkonowe

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45314310-7 - Układanie kabli

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W dniu 24 marca br. odbyło się otwarcie ofert w postępowaniu. W postępowaniu złożono jedną ofertę przez Wykonawcę WIG – DAR Dariusz Kozłowski, ul. Dzięciołowa 30, 05 – 825 Grodzisk Mazowiecki za cenę 1 731 605,01 zł brutto, okres udzielonej gwarancji – 60 miesiące. Zamawiający, przed otwarciem ofert, udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 800 000,00 zł brutto. Z uwagi na fakt, iż oferta Wykonawcy WIG – DAR Dariusz Kozłowski przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i Zamawiający nie może tej kwoty zwiększyć przedmiotowe postępowanie zostaje unieważnione.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1731605,01 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1731605,01 PLN

2022-04-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane