Modernizacja – remont pomieszczeń WC na poziomie I i II piętra w budynku przy ul. Mickiewicza 26 w Koszalinie – w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Modernizacja budynków Urzędu Miejskiego
Gmina Miasto Koszalin - Urząd Miejski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00111298
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00111298/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-04-06 09:24
- Lokalizacja
- Koszalin, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d09fba30-a381-11ec-baa2-b6d934483bfb
- Identyfikator
- 6692385366
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00111298 z dnia 2022-04-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja – remont pomieszczeń WC na poziomie I i II piętra
w budynku przy ul. Mickiewicza 26 w Koszalinie – w ramach zadania
inwestycyjnego pn.: Modernizacja budynków Urzędu Miejskiego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Koszalin - Urząd Miejski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330920802
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek Staromiejski 6-7
1.5.2.) Miejscowość: Koszalin
1.5.3.) Kod pocztowy: 75-007
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.7.) Numer telefonu: 94 348 86 54
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: anna.niedzialek@um.koszalin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.koszalin.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja – remont pomieszczeń WC na poziomie I i II piętraw budynku przy ul. Mickiewicza 26 w Koszalinie – w ramach zadania
inwestycyjnego pn.: Modernizacja budynków Urzędu Miejskiego
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d09fba30-a381-11ec-baa2-b6d934483bfb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00111298
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00329388/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Modernizacja pomieszczeń budynku przy ul. Mickiewicza 26
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00084812/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP-9.271.1.10.2022.AN
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 184497,46 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest remont sanitariatów I-go i II-go piętra w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Adama Mickiewicza 26 w Koszalinie.
ZAKRES RZECZOWY ROBÓT OBEJMUJE m.in.:
1. Demontaż i ponowny montaż ścianek i drzwi PCV kabin ustępowych;
2. Całkowita wymiana płytek ściennych i podłogowych w pomieszczeniach WC 1/a, 2/a;
3. Wymiana sufitu podwieszanego w pomieszczeniu WC 1/a;
4. Wymiana części płytek ściennych i podłogowych w pomieszczeniach WC 1/b, 2/b;
5. Skucie zmurszałych tynków;
6. Impregnacja ścian, sufitów i podłóg środkami grzybobójczymi;
7. Wykonanie nowych tynków na skutych ścianach;
8. Wykonanie izolacji przeciwwodnej na ścianach i posadzkach;
9. Wykonanie warstw wyrównawczych;
10. Malowanie ścian i sufitów;
11. Montaż blatów podumywalkowych w pomieszczeniach WC 1/a, 2/a;
12. Wymiana drzwi w pomieszczeniach WC 1/a, 2/a;
13. Wymiana osprzętu sanitarnego (umywalki, muszle ustępowe, pisuary, baterie umywalkowe itp.);
14. Wymiana pionu kanalizacji sanitarnej;
15. Wymiana wpustów podłogowych;
16. Wykonanie wentylacji mechanicznej w pom. – 1/a, 2/a;
17. Wymiana grzejników CO;
18. Demontaż istniejących łączników, gniazd i opraw oświetleniowych;
19. Montaż gniazd wtyczkowych, łączników oświetleniowych;
20. Montaż opraw oświetleniowych;
21. Wykonanie zasilania wentylatorów kanałowych;
22. Wykonanie zasilania podgrzewaczy wody;
23. Wymiana przepływowych podgrzewaczy wody;
24. Wymiana drobnego osprzętu sanitarnego (dozowniki mydła, pojemniki na ręczniki papierowe, papier toaletowy) luster itp.
UWAGI:
1. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej oraz specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, które stanowią załączniki do niniejszej specyfikacji warunków zamówienia.
2. Wszędzie, gdzie w opisie przedmiotu zamówienia Zamawiający wskazuje znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę – Zamawiający zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy PZP, dopuszcza oferowanie rozwiązań równoważnych.
Wykonawca, który powoła się na rozwiązania równoważne do opisanych przez Zamawiającego, jest zobowiązany wskazać w Formularzu ofertowym rozwiązania przyjęte do wyceny i zastosowania przy realizacji zamówienia oraz wykazać przy użyciu dowolnych przedmiotowych środków dowodowych (złożonych wraz z ofertą), że zaproponowane przez niego rozwiązania równoważne spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Niewykazanie równoważności skutkować będzie odrzuceniem oferty, jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP.
W przypadku niewskazania przez Wykonawcę w Formularzu ofertowym rozwiązania równoważnego Zamawiający uzna, iż Wykonawca będzie realizował przedmiot zamówienia zgodnie z rozwiązaniami wskazanymi w SWZ i jej załącznikach.
3. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy PZP, w sytuacji gdy w opisie przedmiotu zamówienia zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy PZP, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu w domyśle towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
Ponadto, w przypadku gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do:
− norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy PZP, Zamawiający nie może odrzucić oferty tylko dlatego, że oferowane roboty budowlane, dostawy lub usługi nie są zgodne z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104 – 107 ustawy PZP, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia;
− wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 ustawy PZP, Zamawiający nie może odrzucić oferty zgodnej z Polską Normą przenoszącą normę europejską, normami innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszącymi normy europejskie, z europejską oceną techniczną, ze wspólną specyfikacją techniczną, z normą międzynarodową lub z systemem referencji technicznych ustanowionym przez europejski organ normalizacyjny, jeżeli te normy, oceny techniczne, specyfikacje i systemy referencji technicznych dotyczą wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności określonych przez Zamawiającego, pod warunkiem że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa
w art. 104 – 107 ustawy PZP, że obiekt budowlany, dostawa lub usługa, spełniają wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności określone przez Zamawiającego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia.W przedmiotowym postępowaniu, do upływu terminu składania ofert, oferty złożyli następujący Wykonawcy:
ofertę nr 1 - Przedsiębiorstwo Usług Budowlanych LEŚ Paweł Leś, Żydowo z ceną: 474 512,71 zł,
ofertę nr 2 - Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe „BREJNAK” Stanisław Brejnak, Koszalin z ceną 270 844,15 zł.
Ceny zaoferowane w złożonych ofertach przez ww. Wykonawców przewyższają kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (226 931,87 zł) odpowiednio w przypadku:
oferty nr 1 – o 247 580,84 zł,
oferty nr 2 – o 43 912,28 zł.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 270844,15 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 474512,71 PLN
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy PZP unieważniono postępowanie na Modernizację – remont pomieszczeń WC na poziomie I i II piętra w budynku przy ul. Mickiewicza 26 w Koszalinie – w ramach zadania inwestycyjnego pn.: Modernizacja budynków Urzędu Miejskiego, jako że oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia;(niniejsze jest zgodne z zapisami zawartymi w Komentarzu do Prawa zamówień publicznych na stronie 765 dotyczącymi ww. przepisu ustawy – PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH KOMENTARZ pod redakcją Huberta Nowaka Mateusza Winiarza URZĄD ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH, Warszawa 2021 dostępny pod linkiem: https://www.uzp.gov.pl/nowe-pzp/repozytorium-dokumentow-nowe-pzp/komentarz-do-nowego-pzp - tj.: „(…) Natomiast w przypadku gdy oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, postępowanie unieważnia się bez przeprowadzania wyboru najkorzystniejszej oferty. W takiej sytuacji ceny lub koszty określone we wszystkich złożonych ofertach nie mieszczą się w limicie ustalonym przez zamawiającego. Hołdując racjonalności, przesłanka ta zakłada unieważnienie postępowania bez konieczności badania i oceny ofert w celu wyboru oferty najkorzystniejszej, w sytuacji gdy od początku wiadomo, że cena żadnej oferty nie zmieści się w ustalonym limicie, a zamawiający tego limitu nie zmieni. Sformułowanie przepisu („zamawiający unieważnia”) prowadzi do wniosku, że ustawowy przymus unieważnienia postępowania zachodzi od razu, gdy tylko okaże się, że zachodzi jedna z dwóch alternatywnych przesłanek, a zamawiający nie może lub nie chce zwiększyć kwoty pokrycia finansowego”; patrz też m. in.: KIO 391/18, KIO 969/13).
| 2022-04-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |