Budowa tężni solankowej w Kalwarii Zebrzydowskiej
Gmina Kalwaria Zebrzydowska
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00113609
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00113609/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-04-07 11:27
- Lokalizacja
- Kalwaria Zebrzydowska, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-dea3339d-a388-11ec-baa2-b6d934483bfb
- Identyfikator
- 5511158182
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00113609 z dnia 2022-04-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa tężni solankowej w Kalwarii Zebrzydowskiej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kalwaria Zebrzydowska
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182060
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 7
1.5.2.) Miejscowość: Kalwaria Zebrzydowska
1.5.3.) Kod pocztowy: 34-130
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@kalwaria-zebrzydowska.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kalwaria-zebrzydowska.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa tężni solankowej w Kalwarii Zebrzydowskiej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dea3339d-a388-11ec-baa2-b6d934483bfb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00113609
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00016835/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Budowa tężni solankowej w Kalwarii Zebrzydowskiej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00085147/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.7.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane: budowa tężni solankowej w Kalwarii Zebrzydowskiej na działce nr 1244/11. Zakres robót obejmuje:
- Budowę urządzenia sportowo rekreacyjnego - tężni solankowej wraz z instalacjami: wodociągową, elektryczną, technologiczną;
- Budowę zbiornika podziemnego na solankę;
- Budowę zbiornika podziemnego przelewowego;
- Rozbiórka i budowa ogrodzenia;
- Budowę obiektów małej architektury w miejscu publicznym - ławek i koszy;
- Wykonanie niwelacji terenu;
- Budowę utwardzenia terenów ciągów pieszych i otoczenia obiektu;
- Rozbiórka napowietrznej sieci elektroenergetycznej Nn oraz napowietrznej sieci oświetleniowej;
- Budowa podziemnej sieci elektroenergetycznej Nn oraz podziemnej sieci oświetleniowej.
2. Szczegółowy zakres robót określony został w specyfikacji wykończenia i wyposażenia, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, przedmiarze robót oraz w projekcie budowlanym, załączonych do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw
50870000-4 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji wyposażenia placów zabaw
71355000-1 - Usługi pomiarowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W wyznaczonym terminie zostały złożone dwie oferty przez wykonawców:1) AQUARIUS ŚRODA & HOLISZ Sp. z o. o. Międzyrzecze Dolne 195, 43-392 Międzyrzecze Górne z ceną 713 400,00 zł, okres gwarancji 60 miesięcy,
2) PISZCZEK BUDOWNICTWO Damian Piszczek Polany 111, 33-380 Krynica Zdrój z ceną: 399 726,91 zł, okres gwarancji 60 miesięcy.
W związku z zaistnieniem okoliczności skutkujących odrzuceniem oferty z ceną 399 726,91 zł, cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 406 333,98 złotych brutto i zachodzi konieczność unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych. Cena drugiej oferty złożonej w postępowaniu przez wykonawcę AQUARIUS ŚRODA & HOLISZ Sp. z o. o. Międzyrzecze Dolne 195, 43-392 Międzyrzecze Górne wynosi 713 400,00 złotych brutto. W związku z faktem, że cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego. Zgodnie z art. 255 pkt 3 Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
| 2022-04-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |