Remonty cząstkowe nawierzchni z kostki brukowej betonowej i granitowej na drogach gminnych i wewnętrznych na terenie miasta Świdnicy

Gmina Miasto Świdnica

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00144328
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00144328/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-03-13 11:02
Lokalizacja
Świdnica, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b7ba95f6-b1b7-46e7-af0e-c099e803ddd4
Identyfikator
8840024797
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie naprawy drógWymiana nawierzchni drogowejRoboty w zakresie różnych nawierzchni

Wykonawcy

1 przyznane

GMINA MIASTO ŚWIDNICAŚwidnica, PL · lot 0
235 274,4 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00144328 z dnia 2025-03-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remonty cząstkowe nawierzchni z kostki brukowej betonowej i granitowej na drogach gminnych i wewnętrznych na terenie miasta Świdnicy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Świdnica

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000579589

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Armii Krajowej 49

1.5.2.) Miejscowość: Świdnica

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-100

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@um.swidnica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.um.swidnica.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1053859

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remonty cząstkowe nawierzchni z kostki brukowej betonowej i granitowej na drogach gminnych i wewnętrznych na terenie miasta Świdnicy

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b7ba95f6-b1b7-46e7-af0e-c099e803ddd4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00144328

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-03-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00038637/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 „Remonty cząstkowe nawierzchni z kostki brukowej betonowej i granitowej na drogach gminnych i wewnętrznych na terenie miasta Świdnicy „

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00069844

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: P-19/II/25 (WPI.271.7.2025)

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 424400,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje robot budowlanych na zadaniu pn.:
„Remonty cząstkowe nawierzchni z kostki brukowej betonowej i granitowej na drogach gminnych i wewnętrznych na terenie miasta Świdnicy”

1. Szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia jest remont cząstkowy nawierzchni z kostki brukowej betonowej i granitowej na drogach gminnych i wewnętrznych na terenie m. Świdnicy tj. roboty drogowe w jezdni, chodnikach, placach, parkingach, zatokach postojowych, ścieżkach rowerowych oraz podwórkach polegające na:
1.1.1 wymianie istniejącej nawierzchni w wybranych obszarach i wykonanie nowej o strukturze kamiennej lub z kostki brukowej betonowej wraz z robotami towarzyszącymi, takimi jak regulacja lub wymiana krawężników, wymiana obrzeży z wykonaniem nowej podbudowy z kruszywa stabilizowanego mechanicznie bądź betonowej,
1.1.2 remoncie cząstkowym infrastruktury drogowej z materiałów będących w dyspozycji Zamawiającego (rodzaj materiałów został wyszczególniony w formularzu cenowym) z dowiezieniem przez Wykonawcę ze składowiska do miejsca wbudowania:
a/ załadunek, transport (ze składowiska przy ul Pogodnej – teren MZEC – odległość do 6 km) oraz wyładunek materiałów w miejscu wbudowania - w zakresie Wykonawcy,
b/ przekazanie materiałów Wykonawcy nastąpi po wcześniejszym uzgodnieniu terminu uprawomocnionym przedstawicielem Zamawiającego (Inspektor Wydziału Dróg i Infrastruktury Miejskiej), od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu,
1.1.3 maksymalny czas wykonania remontu nawierzchni zleconych w trybie awaryjnym, zgłoszonych za pomocą telefonu, e-mail w okresie nie dłuższym niż 3 dni, maksymalne minimum podlegające wymogom w ofercie przetargowej lub oznakowanie i zabezpieczenie tych miejsc po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym w przypadku:
a. niesprzyjających warunków atmosferycznych ( opady deszczu, śniegu, temperatura poniżej - 5 °C,) uniemożliwiających wykonanie prac,
b. wskazanych w protokole typowania robót / harmonogramie robót jako miejsca niebezpieczne lub ich stan techniczny stanowi zagrożenie/,
c. gdzie uszkodzenie powstało w sposób nagły, w wyniku zdarzenia losowego np. wypadek drogowy, katastrofa budowlana itp.
d. wskazanych przez Zamawiającego, których stan techniczny stanowi zagrożenie i jednocześnie jest przedmiotem protokołu typowania,
1.2. wykonawca robót jest zobowiązany do czasu podpisania umowy przedłożyć zatwierdzony przez właściwy organ projekt organizacji ruchu dla robót drogowych, remontów cząstkowych nawierzchni ulicy lub chodnika dla typowych schematów ruchu.
1.3. Zakres prac wyszczególniony w pkt 1.1.3 obejmuje:
1.3.1 oznakowanie miejsc określonych w poz. 1.1.3 ppkt a-d zgodnie z projektem tymczasowej organizacji ruchu określonym w poz. 1.2,
1.3.2 kontrolę i utrzymanie we właściwym stanie technicznym oznakowania miejsc, o którym mowa w pkt. 1.1.3 ppkt a-d do czas zakończenia tych prac,
1.3.3 przeprowadzenie właściwej naprawy elementów infrastruktury drogowej o których mowa w pkt. 1.1.3 pkt, a w ciągu 2 dni od daty ustąpieni niekorzystnych warunków atmosferycznych.
1.3.4 podstawą realizacji zadań , o których mowa w pkt. 1.1.3, ppkt c jest informacja pozyskana przez Wykonawcę od Zamawiającego lub przekazana przez Straż Miejską, Policję za pomocą ,telefonicznego zgłoszenia lub e-mail.
1.4 wykonanie dokumentacji fotograficznej miejsca przed i po wykonaniu naprawy w ujęciu pozwalającym na zlokalizowanie miejsca w terenie.
1.4.1. Przedmiot zamówienia szczegółowo został opisany w: Specyfikacjach Technicznych stanowiących załącznik do niniejszej specyfikacji znajdują się na stronie internetowej prowadzącego postępowanie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 235274,40 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 235274,40 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 235274,40 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: OLTOM ROBOTY ZIEMNE BRUKARSTWO Tomasz Kuźma

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8840024797

7.3.3) Ulica: ul. B. Śmiałego 19/ 9

7.3.4) Miejscowość: Świdnica

7.3.5) Kod pocztowy: 58-100

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-03-11

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 235274,40 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

2025-03-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane