Przebudowa placu zabaw przy ul. Tysiąclecia w Białej
Gmina Biała
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00117118
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00117118/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-04-11 11:30
- Lokalizacja
- Biała, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c224ef49-a0c3-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
- Identyfikator
- 7551912048
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00117118 z dnia 2022-04-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa placu zabaw przy ul. Tysiąclecia w Białej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Biała
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413343
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 10
1.5.2.) Miejscowość: Biała
1.5.3.) Kod pocztowy: 48-210
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski
1.5.7.) Numer telefonu: 774388531
1.5.8.) Numer faksu: 774387679
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@biala.gmina.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.biala.gmina.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.biala.gmina.pl/9060/1105/przebudowa-placu-zabaw-przy-ul-tysiaclecia-w-bialej.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa placu zabaw przy ul. Tysiąclecia w Białej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c224ef49-a0c3-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00117118
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00021877/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Przebudowa placu zabaw przy ul. Tysiąclecia w Białej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Dokument dotyczy projektu pn. „Aktywizacja i integracja poprzez sport - rewitalizacja kluczowej infrastruktury sportowej w mieście Biała” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 (nr umowy o dofinansowanie: RPOP.10.02.00-16-0012/21)2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00082661/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GKZP.271.6.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zamówienie obejmuje przebudowę istniejącego placu zabaw przy ul. Tysiąclecia w Białej (dz. nr 1361/2) w miejscu publicznym oraz dostosowaniu do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami oraz dzieci z dysfunkcjami. W ramach zamierzenia inwestycyjnego pod nazwą przebudowa placu zabaw planuje się:
− zmianę usytuowania istniejących urządzeń zabawowych,
− montaż nowych urządzeń zabawowych,
− montaż ławek parkowych, ławek ze stolikami, koszy na śmieci, tablicy informacyjnej, donic,
− budowa wiaty,
− remont istniejącego chodnika,
− montaż ogrodzenia oraz bram.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 557 000,00 zł. Wprzedmiotowym postępowaniu złożono 6 ofert. Oferty dwóch wykonawców Zbigniew Dwornicki
Usługi Budowlane Radostynia nr 48a, 48-210 Biała oraz Delta Cert Sp. z o.o. ul. Powstańców
Listopadowych 29C/7, 35-606 Rzeszów, mieściły się w kwocie, którą Zamawiający zamierza
przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Po zbadaniu oferty wykonawcy Zbigniew Dwornicki Usługi Budowlane Radostynia nr 48a, 48-210
Biała, Zamawiający odrzucił ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 ustawy Pzp. Wykonawca
zaproponował urządzenia, które są niezgodne z zapisami Specyfikacji Warunków Zamówienia. Z
załączonych karta katalogowych wynika, że oferowane urządzenia:
1. U7 Wiata rekreacyjna posiada pokrycie dachu z falistej płyty bitumicznej natomiast
Zamawiający wymagał pokrycia dachu blachodachówką. Zaproponowany materiał na
pokrycie dachu wiaty jest gorszej jakości i mniej trwały.
2. U 11 Urządzenie sprawnościowe posiada za dużą strefę bezpieczeństwa i nie będzie
możliwości zainstalowania urządzeń zabawowych zgodnie z projektem
zagospodarowania terenu.
3. U 13 Piaskownica, zaproponowane urządzenie posiada wymiary 1.8 m x 1,8, natomiast
Zamawiający wymagał 2,2 m x 2,2 m tym samym zaproponowane urządzenie nie mieści
się w granicach wymiarów +/ - 15 %.
Następnie zbadano ofertę wykonawcy Delta Cert Sp. z o.o. ul. Powstańców Listopadowych 29C/7,
35-606 Rzeszów. Zamawiający na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 ustawy Pzp odrzucił ofertę
wykonawcy. Wykonawca zaoferował urządzenia zabawowe niezgodne z zapisami Specyfikacji
Warunków Zamówienia. Wykonawca w załączonych przedmiotowych środkach dowodowych
wskazał urządzenia:
1. U4 Aktywna ścianka insGraf z dostępnością dla osób niepełnosprawnych wykonana jest
ze stali ocynkowanej i malowanej proszkowo co jest niezgodne z zapisami w
dokumentach zamówienia. Zamawiający w projekcie zagospodarowania terenu w części opisowej wskazał, że U4 Aktywna ścianka insGraf z dostępnością dla osób
niepełnosprawnych ma być wykonana ze stali nierdzewnej. Zamawiający nie ma
wątpliwości, że materiał, z którego wykonane jest urządzenie zaproponowane przez
wykonawcę Delta Cert sp. z o.o. jest gorszej jakości i nie odpowiada warunkom stawianym
przez Zamawiającego.
2. U10 głuchy telefon, filar zaproponowany przez wykonawcę jest wykonany
ze stali galwanizowanej, natomiast Zamawiający wymagał wykonania filaru z
elastycznego tworzywa.
W związku z tym Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, ponieważ ceny pozostałych ofert przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 569385,94 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 787194,59 PLN
| 2022-04-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |