Zagosp. przestrzeni publicznej obejmujące m.in. przebudowę ul. Klimka, przebud. chodnika wzdłuż ul. Męczenników Ośw., rekonstrukcję muru obronnego, przebud. ścieżek i ogrodzenia w parku pocmentarnym
GMINA MIEJSKA ŻORY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00119038
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00119038/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-04-12 12:42
- Lokalizacja
- Żory, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b3c3dbe0-a457-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
- Identyfikator
- 6511706371
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00119038 z dnia 2022-04-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zagosp. przestrzeni publicznej obejmujące m.in. przebudowę ul. Klimka, przebud. chodnika wzdłuż ul. Męczenników Ośw., rekonstrukcję muru obronnego, przebud. ścieżek i ogrodzenia w parku pocmentarnym
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIEJSKA ŻORY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255542
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Aleja Wojska Polskiego 25
1.5.2.) Miejscowość: Żory
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-240
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.zory.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.zory.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zory.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zagosp. przestrzeni publicznej obejmujące m.in. przebudowę ul. Klimka, przebud. chodnika wzdłuż ul. Męczenników Ośw., rekonstrukcję muru obronnego, przebud. ścieżek i ogrodzenia w parku pocmentarnym2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b3c3dbe0-a457-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00119038
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00028788/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.18 Zielona brama do przyszłości – kompleksowa rewitalizacja przestrzeni starego miasta w Żorach - Przebudowa ul. Klimka
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
„Zielona brama do przyszłości – kompleksowa rewitalizacja przestrzeni starego miasta w Żorach”.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00087352/03
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.4.9.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na zagospodarowaniu przestrzeni publicznej obejmującym m.in. przebudowę części jezdni ul. Klimka, przebudowę chodnika na ścieżkę rowerową wzdłuż ul. Męczenników Oświęcimskich, rekonstrukcję fragmentu muru obronnego, przebudowę ścieżek i ogrodzenia w parku pocmentarnym przy ul. Klimka w Żorach wraz z zaprojektowaniem i budową sieci wodociągowej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45214100-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych
45214200-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych ze szkolnictwem
45214210-5 - Roboty budowlane w zakresie szkół podstawowych
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45314200-3 - Instalowanie linii telefonicznych
45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania
45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego
45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych
45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45317000-2 - Inne instalacje elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45410000-4 - Tynkowanie
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45431000-7 - Kładzenie płytek
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
71322200-3 - Usługi projektowania rurociągów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Po przeanalizowaniu własnych możliwości finansowych Zamawiający podał w dniu otwarcia ofert, że kwota jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i którą zabezpieczono w budżecie na realizację zamówienia wynosi: 4.501.309,61 zł brutto, z czego: Gmina Miejska Żory – 4.440.502,35 zł brutto; PWiK Żory Sp. z o.o. – 60.807,26 zł brutto.W przedmiotowym postępowaniu oferta z najniższą ceną, tj. 8.855.181,57 zł brutto, przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a zatem znacznie przekracza zamierzenia finansowe Zamawiającego na wykonanie przedmiotowego zamówienia. Zamawiający w chwili obecnej nie znajduje uzasadnienia (z punktu widzenia celowości i gospodarności wydatkowania środków) do pokrycia zobowiązania w ww. kwocie.
W związku z powyższym unieważniono postępowanie zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy pzp, ponieważ cena oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 8855181,57 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9453084,99 PLN
| 2022-04-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |