Remont sal zajęć, pracowni i klas lekcyjnych w I Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Katowicach

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Mikołaja Kopernika

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00119676
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00119676/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-04-12 14:43
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e515ed1e-ab52-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
Identyfikator
9542355922
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePodłogi z tworzyw sztucznychRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie stacji rozdzielczychRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty malarskie

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00119676 z dnia 2022-04-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont sal zajęć, pracowni i klas lekcyjnych w I Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Katowicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Mikołaja Kopernika

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276554291

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Sienkiewicza 74

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-039

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@kopernik.katowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kopernik.katowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/cuw_katowice

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont sal zajęć, pracowni i klas lekcyjnych w I Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Katowicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e515ed1e-ab52-11ec-80f8-1ad70aec7fa4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00119676

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00096651/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Remont sal zajęć, pracowni i klas lekcyjnych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00097124/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/128/2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest generalny remont sal zajęć nr 14, 15, 16 i 17 znajdujących się na pierwszym piętrze budynku I Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Katowicach, obejmujący roboty budowlane i elektryczne, w szczególności:
- wymiana podłóg,
- naprawa części tynków ścian i sufitów,
- odmalowanie ścian, sufitów, stolarki drzwiowej, grzejników c.o. z rurarzem,
- likwidacja podwyższenia podłogowego dla nauczyciela (sala nr 14),
- wymiana/ uzupełnienie ściennych desek odbojowych,
- wymiana oświetlenia, wymiana i rozbudowa gniazdek i wyłączników
Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej obejmującej Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, przedmiary robót i specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, stanowiących integralną część SWZ. Do dokumentacji projektowej dołączony jest przedmiar robót, jednakże nie stanowi on dokumentu przesądzającego o ilości robót – zamówienie winno zostać wykonane zgodnie z dokumentacją projektową, a nie przedmiarem robót. Zamawiający informuje, że przedmiar robót stanowi jedynie element pomocniczy dla Wykonawcy i nie zwalnia skalkulowania ryczałtowej ceny ofertowej na podstawie pozostałej dokumentacji projektowej i ewentualnie wizji lokalnej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

44112220-6 - Podłogi z tworzyw sztucznych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45442100-8 - Roboty malarskie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

art. 255 ust. 3 ustawy Pzp: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia kwotę 120 000,00 zł brutto. Cena najkorzystniejszej oferty złożonej przez firmę Pol Bud Sylwester Brzozowski z siedzibą ul. Sokolska 80/ 209, 40-087 Katowice w kwocie 157 207,28 zł znacząco przewyższa środki, które Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty.
2022-04-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane