Utrzymanie chodników, parkingów i ścieżek rowerowych oraz sąsiadujących z nimi terenów zieleni

GMINA ŻARÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00144646
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00144646/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-03-13 12:19
Lokalizacja
Żarów, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e30cbda7-101b-4309-a107-36d07ffd1e8e
Identyfikator
8842365232
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązaneUsługi odśnieżaniaUsługi sprzątania

Wykonawcy

3 przyznane

"RAZ DWA TRZY" SPÓŁDZIELNIA SOCJALNAŻarów, PL · lot 0
202 176 PLN
"RAZ DWA TRZY" SPÓŁDZIELNIA SOCJALNAŻarów, PL · lot 1
229 392 PLN
"RAZ DWA TRZY" SPÓŁDZIELNIA SOCJALNAŻarów, PL · lot 2
162 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00144646 z dnia 2025-03-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Utrzymanie chodników, parkingów i ścieżek rowerowych oraz sąsiadujących z nimi terenów zieleni

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŻARÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718395

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Zamkowa 2

1.5.2.) Miejscowość: Żarów

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-130

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.) Numer telefonu: 743067333

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@um.zarow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.zarow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://umzarow.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Utrzymanie chodników, parkingów i ścieżek rowerowych oraz sąsiadujących z nimi terenów zieleni

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e30cbda7-101b-4309-a107-36d07ffd1e8e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00144646

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-03-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00014621/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Utrzymanie chodników, parkingów i ścieżek rowerowych oraz sąsiadujących z nimi terenów zieleni

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00048063

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RiOŚ.271.3.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 500400 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Utrzymanie chodników, parkingów i ścieżek rowerowych oraz sąsiadujących z nimi terenów zielonych zwane dalej „przedmiotem umowy” obejmujące trzy części (zadania) pn.:
Część 1 (Zadanie 1) - Żarów strefa I
Część 2 (Zadanie 2) – Żarów strefa II
Część 3 (Zadanie 3) – Żarów WSSE
2. Zakres rzeczowy przedmiotu umowy obejmuje:
1) Część 1 (Zadanie 1) - Żarów strefa I
Przedmiot umowy obejmuje bieżące utrzymanie w sposób zapewniający czystość i porządek chodników, ścieżek rowerowych i parkingów na terenie miasta Żarów (Żarów strefa I) o powierzchni:
- chodniki - 10.918,02 m2,
- parkingi – 2.832,06 m2,
- ścieżki rowerowe – 8.891,31 m2,
- tereny zieleni – 27.175,00 m2,
poprzez:
a) zbieranie codziennie, nie później niż do godz. 10.00, wszelkich odpadów stałych,
b) systematyczne (minimum raz w tygodniu) zamiatanie chodników, ścieżek rowerowych i parkingów (usunięcie zalegającego piasku, darni, błota, liści oraz innych zanieczyszczeń) oraz cykliczne odchwaszczanie zapewniające utrzymanie ich bez przerostów,
c) systematyczne utrzymywanie w odpowiednim stanie porządkowym terenów zieleni poprzez grabienie i wywóz liści, gałęzi itp. zanieczyszczeń, zgodnie z załącznikiem nr 3 do umowy,
d) odśnieżanie w sposób pozwalający na właściwe użytkowanie chodników, ścieżek rowerowych i parkingów oraz zwalczanie śliskości i gołoledzi piaskiem. Chodniki, parkingi i ścieżki rowerowe muszą być odśnieżone i posypane materiałem uszarstniającym do godz. 7.00.
Szczegółowe wykazy powierzchni chodników, ścieżek rowerowych, parkingów i terenów zieleni stanowią załączniki nr 1,2,3 i 4 do umowy.
Dla prawidłowego zwalczania skutków zimy Wykonawca przygotuje i zabezpieczy
we własnym zakresie niezbędny sprzęt i środki włącznie ze skrzyniami na piasek.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90600000-3 - Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90620000-9 - Usługi odśnieżania

90910000-9 - Usługi sprzątania

4.5.5.) Wartość części: 170400 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest Utrzymanie chodników, parkingów i ścieżek rowerowych oraz sąsiadujących z nimi terenów zielonych zwane dalej „przedmiotem umowy” obejmujące trzy części (zadania) pn.:
Część 1 (Zadanie 1) - Żarów strefa I
Część 2 (Zadanie 2) – Żarów strefa II
Część 3 (Zadanie 3) – Żarów WSSE

2) Zakres rzeczowy przedmiotu umowy obejmuje:Część 2 (Zadanie 2) – Żarów strefa II
Przedmiot umowy obejmuje bieżące utrzymanie w sposób zapewniający czystość i porządek chodników, ścieżek rowerowych i parkingów na terenie miasta Żarów (Żarów strefa II) o powierzchni:
- chodniki - 10.600,85 m2,
- parkingi – 4.519,63 m2,
- ścieżki rowerowe – 5.347,17 m2,
- tereny zieleni – 70.905,00 m2,
poprzez:
a) zbieranie codziennie, nie później niż do godz. 10.00, wszelkich odpadów stałych,
b) systematyczne (minimum raz w tygodniu) zamiatanie chodników, ścieżek rowerowych i parkingów (usunięcie zalegającego piasku, darni, błota, liści oraz innych zanieczyszczeń) oraz cykliczne odchwaszczanie zapewniające utrzymanie ich bez przerostów,
c) systematyczne utrzymywanie w odpowiednim stanie porządkowym terenów zieleni poprzez grabienie i wywóz liści, gałęzi itp. zanieczyszczeń, zgodnie z załącznikiem nr 3 do umowy,
d) odśnieżanie w sposób pozwalający na właściwe użytkowanie chodników, ścieżek rowerowych i parkingów oraz zwalczanie śliskości i gołoledzi piaskiem. Chodniki, parkingi i ścieżki rowerowe muszą być odśnieżone i posypane materiałem uszarstniającym do godz. 7.00.
Szczegółowe wykazy powierzchni chodników, ścieżek rowerowych, parkingów i terenów zieleni stanowią załączniki nr 1,2,3 i 4 do umowy.
Dla prawidłowego zwalczania skutków zimy Wykonawca przygotuje i zabezpieczy
we własnym zakresie niezbędny sprzęt i środki włącznie ze skrzyniami na piasek.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90600000-3 - Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90620000-9 - Usługi odśnieżania

90910000-9 - Usługi sprzątania

4.5.5.) Wartość części: 193200 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

3) Część 3 (Zadanie 3) – Żarów WSSE
Przedmiot umowy obejmuje bieżące utrzymanie w sposób zapewniający czystość i porządek chodników i ścieżek rowerowych na terenie miasta Żarów (WSSE podstrefa Żarów) o powierzchni:
- chodniki - 11.230,20 m2,
- ścieżki rowerowe – 2.082,84 m2,
- tereny zieleni – 24.165,00 m2.
poprzez:
a) zbieranie codziennie, nie później niż do godz. 10.00, wszelkich odpadów stałych,
b) systematyczne (minimum raz w tygodniu) zamiatanie chodników i ścieżek rowerowych (usunięcie zalegającego piasku, darni, błota, liści oraz innych zanieczyszczeń) oraz cykliczne odchwaszczanie zapewniające utrzymanie ich bez przerostów,
c) systematyczne utrzymywanie w odpowiednim stanie porządkowym terenów zieleni poprzez grabienie i wywóz liści, gałęzi itp. zanieczyszczeń, zgodnie z załącznikiem nr 3 do umowy,
d) odśnieżanie w sposób pozwalający na właściwe użytkowanie chodników i parkingów oraz zwalczanie śliskości i gołoledzi piaskiem; przy odśnieżaniu nie wymaga się objęcia usługą całej szerokości chodnika a jedynie ciąg o szerokości 1 metra w celu zapewnienia komunikacji; długość chodników na objętym usługą terenie wynosi 3622 metrów. Chodniki i ścieżki rowerowe muszą być odśnieżone i posypane materiałem uszarstniającym do godz. 7.00.
Szczegółowe wykazy powierzchni chodników, ścieżek rowerowych i terenów zieleni stanowią załączniki nr 1,2 i 3 do umowy.
Dla prawidłowego zwalczania skutków zimy Wykonawca przygotuje i zabezpieczy
we własnym zakresie niezbędny sprzęt i środki włącznie ze skrzyniami na piasek.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90600000-3 - Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90620000-9 - Usługi odśnieżania

90910000-9 - Usługi sprzątania

4.5.5.) Wartość części: 136800 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 202176 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 202176 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 202176 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Raz Dwa Trzy Spółdzielnia Socjalna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8842714603

7.3.3) Ulica: Ogrodowa 6

7.3.4) Miejscowość: Żarów

7.3.5) Kod pocztowy: 58-130

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 202176 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 229392 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 229392 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 229392 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Raz Dwa Trzy Spółdzielnia Socjalna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8842714603

7.3.3) Ulica: Ogrodowa 6

7.3.4) Miejscowość: Żarów

7.3.5) Kod pocztowy: 58-130

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 229392 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 162000 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 162000 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 162000 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Raz Dwa Trzy Spółdzielnia Socjalna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8842714603

7.3.3) Ulica: Ogrodowa 6

7.3.4) Miejscowość: Żarów

7.3.5) Kod pocztowy: 58-130

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-03-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 162000 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2025-03-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi