Modernizacja infrastruktury drogowej i terenów zieleni w Złotym Stoku

GMINA ZŁOTY STOK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00121816
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00121816/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-04-14 07:17
Lokalizacja
Złoty Stok, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ee0042a9-993a-11ec-baa2-b6d934483bfb
Identyfikator
8871635183
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUrządzenia do nadzoru wideoWyposażenie parków i placów zabawRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty w zakresie kształtowania parkówRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty budowlane w zakresie scenFundamentowanieBetonowanie konstrukcjiWznoszenie konstrukcji budynkówRoboty murarskie i muroweRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInstalowanie antenInstalacje zasilania elektrycznegoInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie wentylacjiWznoszenie ogrodzeńInstalowanie sprzętu gaśniczegoUsługi pomiarowe

Wykonawcy

1 przyznane

ZBYLBRUK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWABobolice, PL · lot 0
10 850 879,15 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00121816 z dnia 2022-04-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja infrastruktury drogowej i terenów zieleni w Złotym Stoku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ZŁOTY STOK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718484

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 22

1.5.2.) Miejscowość: Złoty Stok

1.5.3.) Kod pocztowy: 57-250

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.) Numer telefonu: 748164164

1.5.8.) Numer faksu: 748164133

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@zlotystok.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.zlotystok.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zlotystok.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja infrastruktury drogowej i terenów zieleni w Złotym Stoku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ee0042a9-993a-11ec-baa2-b6d934483bfb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00121816

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00026023/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Modernizacja infrastruktury drogowej i terenów zieleni w Złotym Stoku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00071489/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RL.271.2.1.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie stanowi I część postępowania pn. „Modernizacja infrastruktury drogowej i terenów zieleni w Złotym Stoku” uprzednio prowadzonego w trzech częściach. W przedmiotowym postępowaniu należy złożyć ofertę na całość zadania opisaną w niniejszej SWZ.

Część I: Rewitalizacja Parku Miejskiego w Złotym Stoku

1) Przedmiotem zamówienia jest rewitalizacja Parku Miejskiego w Złotym Stoku. Celem zamówienia jest podniesienie estetyki parku, poprawa zdrowotności roślinności zwłaszcza drzew, budowa nowej muszli koncertowej wraz z amfiteatrem w miejsce istniejących oraz wyposażenie parku w elementy małej architektury. Inwestycja obejmuje teren Parku Miejskiego w Złotym Stoku, w granicach działki nr 699/2, części działki nr 976, obręb Złoty Stok. Zakres prac budowlanych związanych z rewitalizacją parku obejmuje:
- zabiegi pielęgnacyjne i korektę istniejącego drzewostanu i krzewów,
- wycinkę drzew i krzewów ze względów inwestycyjnych,
- wykonanie nowych nasadzeń roślinnych,
- wykonanie nowych nawierzchni na istniejących i projektowanych placach, alejach, ścieżkach w tym schodów terenowych,
- budowę placu zabaw dla dzieci wraz z ogrodzeniem,
- przebudowę i wykonanie nowych ogrodzeń zewnętrznych,
- budowę muszli koncertowej wraz zapleczem,
- budowę amfiteatru,
- budowę informatora turystycznego,
- budowę trejaża,
- budowę fontanny,
- budowę zdroju wolno stojącego,
- wykonanie i montaż elementów małej architektury w tym ławek, koszy na śmieci, tablic informacyjnych, stojaków na rowery,
- wykonanie przyłącza wod-kan,
- wykonanie sieci deszczowej odwodnienia amfiteatru,
- wykonanie drenażu liniowego wokół budynku muszli koncertowej,
- przebudowę instalacji wod-kan,
- wykonanie instalacji nawadniającej części założenia parkowego,
- aktualizację uzgodnień z operatorem elektroenergetycznym oraz wykonanie przyłącza elektroenergetycznego,
- przebudowę instalacji oświetleniowej,
- budowę instalacji monitoringu wraz z kamerami i rejestratorem,
- opracowanie instrukcji bezpieczeństwa pożarowego i wyposażenie obiektu w sprzęt gaśniczy i gaśnice oraz oznakowanie zgodnie z opracowaną instrukcją,
- wywóz gruzu i odpadów na składowisko, uporządkowanie terenu budowy,
- wykonanie budowlanej dokumentacji powykonawczej, w tym badań, sprawdzeń i odbiorów przyłączy oraz sieci i instalacji opracowanie instrukcji użytkowania sieci, instalacji, urządzeń, obiektów oraz pomiaru powykonawczego geodezyjnego.

2) Szczegółowy zakres robót określają dokumentacje techniczne oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiar robót stanowią-cy materiał pomocniczy do oszacowania ceny ofertowej Wykonawcy stanowiące za-łączniki do SWZ.
3) Wykonawca zobowiązuje się do wykonania wszystkich robót niezbędnych w celu wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, z zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, obowiązującymi przepisami, normami, uzgodnieniami z uwzględnieniem likwidacji barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych, z zaleceniami inwestora oraz do oddania przedmiotu zamówienia Zamawiającemu, w określonym terminie.
4) Przedmiot zamówienia musi być wykonany zgodnie z obowiązującymi na dzień odbioru końcowego przepisami i normami, a w szczególności z przepisami Prawa budowlanego oraz na ustalonych w projekcie umowy warunkach.
5) Wykonawca, oprócz ww. obowiązków, zobowiązuje się do:
a) protokolarnego przejęcia terenu budowy w terminie 7 dni roboczych od dnia podpisania umowy, jego zabezpieczenia i należytego utrzymania,
b) wprowadzenia i utrzymania, przez okres wykonywanych robot, czasowej organizacji ruchu wraz z zatwierdzeniem go (tam gdzie jest wymagana),
c) organizacji zaplecza budowy oraz pomieszczeń socjalno-sanitarnych dla pracowników i miejsca składowania materiałów,
d) wystąpienia do gestorów sieci o protokolarne przekazanie urządzeń na czas prowadzenia robót, a po zakończeniu prac protokolarne przekazanie ich właścicielom, a także udostępnienia placu budowy gestorom sieci, celem wykonywania przez nich robót na swoich zasobach,
e) zapewnienia dostawy niezbędnych mediów do realizacji robót i opłaty za ich dostawę; wykonawca we własnym zakresie zapewnia niezbędne media warunkujące prawidłowe wykonawstwo robót,
f) wykonania robót z materiałów własnych, które powinny odpowiadać jakościowo wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie określonych w art. 10 ustawy z 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane. Wykonawca będzie każdorazowo zobowiązany do złożenia wniosku o zatwierdzenie materia-łów lub urządzeń, jakie będą użyte do wykonania przedmiotu zamówienia. Nie dotyczy to materiałów uważanych za powszechne, pomocnicze, tymczasowe. Wniosek podlegać będzie zatwierdzeniu przez inspektora nadzoru i/lub przez autora projektu. Użycie materiałów lub urządzeń bez zatwierdzonego wniosku jest niedopuszczalne,
g) okazania, na każde żądanie Zamawiającego i/lub Inspektora Nadzoru, w stosunku do użytych wyrobów dokumentów zgodności. W przypadku wątpli-wej jakości materiałów użytych do wbudowania, Zamawiający ma prawo wykonania badań tych materiałów zgodnie z obowiązującymi normami w celu stwierdzenia ich jakości. Jeśli badania wykażą, że jakość zastosowanych mate-riałów nie spełnia przedmiotowych wymogów, wówczas Wykonawca zostanie obciążony kosztem badań i na własny koszt dokona ich wymiany;
h) poniesienia wszelkich kosztów związanych z realizacją i bieżącym nadzorem nad robotami oraz wypełnieniem wszystkich zobowiązań wynikających z decyzji, uzgodnień i opinii w tym także tych, które Wykonawca zobowiązany jest uzyskać bądź zaktualizować w trakcie realizacji robót budowlanych,
i) przekazania Zamawiającemu oświadczenia o podjęciu obowiązków przez kierownika budowy/kierowników robót branżowych,
j) prowadzenia dokumentacji budowy oraz wykonania dokumentacji powykonawczej budowy;
k) utrzymywania czystości terenu budowy oraz usuwania ewentualnych zanieczyszczeń i zniszczeń dróg dojazdowych,
l) wykonania (w razie potrzeby) odtworzenia terenu i nawierzchni dróg zniszczonych w czasie wykonywania prac budowlanych, w tym także terenu należącego do osób trzecich, o ile do jego uszkodzenia doszło w wyniku robót związanych z realizacją przedmiotu zamówienia. Wykonawca jest zobowiązany do odtworzenia nawierzchni do stanu nie gorszego niż pierwotny i zapewnienia przejezdności dróg i dojazdów;
m) uporządkowania terenu budowy i terenu przyległego po zakończeniu robót, oraz likwidacji zaplecza własnego Wykonawcy niezwłocznie po zakończeniu robót;
n) postępowania z powstałymi w toku prac odpadami zgodnie z obowiązującymi przepisami. Na Wykonawcy w szczególności ciążą wszystkie obowiązki wynikające z aktualnie obowiązujących przepisów o odpadach,
o) obsługi geodezyjnej w trakcie realizacji robót budowlanych, jak i do wykonania pomiaru geodezyjnego powykonawczego wraz ze stroną tytułową i dołączoną legendą, dostarczonego również w formie elektronicznej na płycie CD (skan sekcji mapy rozdzielczej 300DPJ w formacie TIF),
p) ochrony punktów osnowy geodezyjnej, a w przypadku ich zniszczenia lub konieczności ich przeniesienia - zlecenia uprawnionej jednostce wykonawstwa geodezyjnego ich odtworzenia lub założenia nowych,
q) wykonania badań i pomiarów w czasie wykonywania robót budowlanych oraz badań odbiorowych zgodnie ze specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych.
6) Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, pa-tenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważ-ne w zakresie opisywanym.
7) Zadania finansowane będą z programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

32323500-8 - Urządzenia do nadzoru wideo

43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45112711-2 - Roboty w zakresie kształtowania parków

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45237000-7 - Roboty budowlane w zakresie scen

45262210-6 - Fundamentowanie

45262311-4 - Betonowanie konstrukcji

45262410-8 - Wznoszenie konstrukcji budynków

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45312300-0 - Instalowanie anten

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

45343200-5 - Instalowanie sprzętu gaśniczego

71355000-1 - Usługi pomiarowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 10850879,15 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 10850879,15 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 10850879,15 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZBYLBRUK SP. Z O.O. SP.K.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8871794970

7.3.4) Miejscowość: BOBOLICE

7.3.5) Kod pocztowy: 57-200

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-04-13

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 10850879,15 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 18 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2022-04-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane