Przebudowa dróg gminnych ul. Jodłowej i Świerkowej w Kościerzynie.

Gmina Miejska Kościerzyna

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00125069
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00125069/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-04-19 09:07
Lokalizacja
Kościerzyna, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d1aca30d-a120-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
Identyfikator
5911566370
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógOgólne roboty budowlane związane z budową rurociągów

Wykonawcy

1 przyznane

HENRYK CZARNOWSKIKALISZ, PL · lot 0
663 035,4 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00125069 z dnia 2022-04-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg gminnych ul. Jodłowej i Świerkowej w Kościerzynie.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Kościerzyna

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675126

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 3 Maja 9a

1.5.2.) Miejscowość: Kościerzyna

1.5.3.) Kod pocztowy: 83-400

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki

1.5.7.) Numer telefonu: 58 680-23-00

1.5.8.) Numer faksu: 58 680-23-20

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wizp@koscierzyna.gda.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.koscierzyna.gda.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/koscierzyna

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa dróg gminnych ul. Jodłowej i Świerkowej w Kościerzynie.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d1aca30d-a120-11ec-80f8-1ad70aec7fa4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00125069

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00019574/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Przebudowa dróg gminnych ul. Jodłowa i Świerkowa w Kościerzynie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00083921/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP 5/2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 455284,55 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem inwestycji jest przebudowa dróg gminnych ul. Jodłowej i Świerkowej w Kościerzynie. Przedmiot zamówienia obejmuje przebudowę dróg o długości ok. 422 mb.
Parametry techniczne drogi:
 Klasa drogi D (dojazdowa)
 Kategoria ruchu KR1
 Szerokość jezdni 6,0 m
 Spadek poprzeczny 2%-6%
 Spadek podłużny zgodnie z profilem podłużnym
Zakres robót przewidzianych do wykonania:
 roboty przygotowawcze i pomiarowe,
 roboty ziemne powierzchowne wykonywane mechanicznie (wykonanie koryta pod konstrukcje nawierzchni, wykop pod przepust
 ułożenie opornika betonowego 12x25x100 jako obramowanie nawierzchni drogi - skrzyżowania
 ułożenie przepustu pod jezdnią skrzyżowania i drogi z rury GRP fi 800
 wykonanie podbudowy pomocniczej z mieszanki związanej cementem C3/4 na odcinku od km 0+200 do 0+400
 wykonanie podbudowy zasadniczej z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie
 ułożenie nawierzchni drogi z betonu asfaltowego
 ułożenie nawierzchni drogi z płyt betonowych typu YOMB
 wykonanie umocnienia wlotu i wyloty przepustu z kostki kamiennej
 wykonanie zabruków na skrzyżowaniu z kostki kamiennej
 wykonanie poboczy z kruszywa
 humusowanie i obsianie nasionami traw skarp
Konstrukcja nawierzchni:
Konstrukcja nawierzchni drogi:
 4 cm warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC11S
 5 cm warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC 16W
 22 cm warstwa podbudowy zasadniczej z mieszanki niezwiązanej kruszywem C 50/30
 15 cm warstwa z mieszanki związanej cementem C3/4 (na odcinku od km 0+220 do 0+400)
Konstrukcja nawierzchni zabruków pachwinowych:
 18-20 cm kostka kamienne granitowa
 5 cm podsypka cementowo-piaskowa
 20 cm warstwa podbudowy zasadniczej z betonu cementowego C20/25
Konstrukcja nawierzchni drogi z płyt betonowych:
 12,5 cm płyta betonowa typu YOMB
 10 m warstwa podsypki piaskowej
Roboty budowlane branży drogowej prowadzone będą w oparciu o zgłoszenie robót budowlanych oraz o decyzję o pozwoleniu na budowę.
Dla przedsięwzięcia wydano:
 decyzję pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków ,
 zaświadczenie Starosty Kościerskiego o braku podstaw di wniesienia sprzeciwu do zgłoszenia Gminy miejskiej Kościerzyna o zamiarze prowadzenia robót,
 decyzję Wojewody Pomorskiego o udzieleniu pozwolenia na budowę,
które zostają zamieszczone stronie prowadzonego postępowania.
W rejonie skrzyżowania ul. Jodłowej z drogą techniczną przy obwodnicy zlokalizowane jest stanowisko archeologiczne będące w strefie ochrony konserwatorskiej. Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków wydał decyzję na prowadzenie badań archeologicznych. Badania archeologiczne nie są w zakresie przedmiotu zamówienia. Zamawiający zrealizuje je we własnym zakresie w trakcie prowadzenia robót budowlanych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 663035,40 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 780966,37 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 663035,40 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Transportowe, Ziemne Melioracyjne i Ogólnobudowlane Henryk Czarnowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5911013240

7.3.3) Ulica: Jana Pawła II

7.3.4) Miejscowość: Kalisz

7.3.5) Kod pocztowy: 83-425

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-04-14

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 663035,40 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2022-04-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane