Wykonanie robót bud. związanych z remontem klatki schodowej, korytarza, pom. biurowych, socjalnych i sanitariatów, instal. elektrycz. i teletech. oraz dost. do przepisów ppoż. bud. O/PAN w Krakowie
Polska Akademia Nauk
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00124873
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00124873/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-04-15 16:12
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a8622385-9e0d-11ec-baa2-b6d934483bfb
- Identyfikator
- 5251575083
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00124873 z dnia 2022-04-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót bud. związanych z remontem klatki schodowej, korytarza, pom. biurowych, socjalnych i sanitariatów, instal. elektrycz. i teletech. oraz dost. do przepisów ppoż. bud. O/PAN w Krakowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Polska Akademia Nauk
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000325713
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Defilad 1
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-901
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@pan.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.pan.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://pan.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Nauka
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót bud. związanych z remontem klatki schodowej, korytarza, pom. biurowych, socjalnych i sanitariatów, instal. elektrycz. i teletech. oraz dost. do przepisów ppoż. bud. O/PAN w Krakowie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a8622385-9e0d-11ec-baa2-b6d934483bfb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00124873
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00038603/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Remont klatki schodowej, korytarza, pomieszczeń, sanitariatów, instalacji elektrycznych i teletechnicznych oraz dostosowaniem do przepisów p.poż. w budynku O/ PAN w Krakowie, ul. Św. Jana 28
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00077941/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZZP.261.4.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w zakresie:
1.1. remontu klatki schodowej, korytarza, pomieszczeń biurowych i socjalnych oraz sanitariatów,
1.2. remontu instalacji elektrycznych i teletechnicznych (na kondygnacjach od poziomu -1 do +2 ),
1.3. dostosowania budynku do przepisów przeciwpożarowych w zabytkowym budynku Oddziału PAN w Krakowie przy ul. Św. Jana 28.
2. Szczegółowy zakres, opis i sposób wykonania robót budowlanych określają:
1) Projekt budowlano-wykonawczy „Remont klatki schodowej, korytarza, pom. biurowych i socjalnych oraz sanitariatów w budynku biurowym” – branża budowlana z maja 2021 r. stanowiący Załącznik nr 6 do SWZ;
2) Program prac remontowo-konserwatorskich w kamienicy przy ul. Św. Jana 28 działka nr 23/1, obręb 0001 Śródmieście w Krakowie ze stycznia 2021 r. stanowiący Załącznik nr 6a do SWZ;
3) Decyzja nr 270/6740.2/2021 z dnia 14.05.2021 r. – pozwolenie na budowę stanowiąca Załącznik nr 6b do SWZ;
4) Pozwolenie nr ZR-I.5142.58.2021 z dnia 31.03.2021 r. MWKZ w Krakowie na prowadzenie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytku – stanowiące Załącznik nr 6c do SWZ;
Załącznik nr 6d do SWZ - Inwentaryzacja architektoniczno - budowlana zabytkowego budynku Oddziału PAN w Krakowie przy ul. Św. Jana 28;
5) Projekt budowlany „Remont instalacji elektrycznych i teletechnicznych w budynku Polskiej Akademii Nauk w Krakowie przy ul. św. Jana 28 w Krakowie” – branża elektryczna - z października 2018 r. stanowiący Załącznik nr 7 do SWZ;
6) Program prac konserwatorskich w budynku Polskiej Akademii Nauk w Krakowie przy ul. Św. Jana 28 w Krakowie (dotyczy instalacji elektrycznej i teletechnicznej)– stanowiący Załącznik nr 7a do SWZ;
7) Decyzja nr 79/6740.2/2019 z dnia 24.01.2019 r. – pozwolenie na budowę stanowiące Załącznik nr 7b do SWZ;
8) Pozwolenie nr 1383/18 z dnia 22.11.2018 r. MWKZ w Krakowie na prowadzenie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytku – stanowiące Załącznik nr 7c.1 do SWZ wraz z decyzją nr ZN-I.5142.570.2021 z dnia 05.10.2021 r. w sprawie zmiany pozwolenia – stanowiącą Załącznik 7c.2 do SWZ;
9) Projekt robót budowlanych polegających na dostosowaniu do przepisów przeciwpożarowych budynku Oddziału PAN w Krakowie ul. Św. Jana 28, działka 23/1, obręb nr 0001, jedn. ewidencyjna: Śródmieście, kategoria obiektu budowlanego IX – budynek nauki stanowiący Załącznik nr 8 do SWZ;
10) Decyzja nr 1183/6740.2/2019 z dnia 08.11.2019 r. – pozwolenie na budowę stanowiące Załącznik nr 8a do SWZ;
11) Pozwolenie 1054/19 z dnia 23.10.2019 MWKZ w Krakowie na prowadzenie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytku stanowiące Załącznik nr 8b.1 do SWZ wraz z decyzją nr ZN-I.5142.572.2021 z dnia 05.10.2021 r. w sprawie zmiany pozwolenia – stanowiącą Załącznik 8b.2do SWZ;
12) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych „Remont klatki schodowej, korytarza, pom. biurowych i socjalnych oraz sanitariatów w budynku biurowym” – branża budowlana z marca 2021 r.- stanowiąca Załącznik nr 9 do SWZ;
13) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót „Remont instalacji elektrycznych i teletechnicznych w budynku Polskiej Akademii Nauk w Krakowie przy ul. Św. Jana 28” ze stycznia 2019 r. – Instalacje elektryczne i teletechniczne - stanowiąca Załącznik nr 9a do SWZ;
14) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót instalacyjnych instalacji elektrycznej „Remont budynku w celu dostosowania do przepisów przeciwpożarowych Kraków ul. Św. Jana 28”- branża elektryczna- z czerwca 2019 r. - stanowiąca Załącznik nr 9b do SWZ;
15) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych polegających na dostosowaniu do przepisów przeciwpożarowych budynku Oddziału PAN w Krakowie ul. Św. Jana 28.” – branża budowlana - stanowiąca Załącznik nr 9c do SWZ.
3. Budynek Oddziału PAN w Krakowie przy ulicy Św. Jana 28 jest wpisany do rejestru zabytków pod numerem A-225.
4. Wykonywanie przedmiotu zamówienia będzie odbywało się w funkcjonującym budynku, dlatego każda konieczność wejścia do poszczególnych pomieszczeń wewnątrz budynku musi być uzgodniona z Zamawiającym, co najmniej jeden dzień wcześniej przed planowanym wejściem. O dostawach materiałów niezbędnych do realizacji zamówienia Wykonawca poinformuje Zamawiającego co najmniej na 3 dni robocze przed planowaną dostawą.
5. Przedmiary robót, stanowiące Załącznik nr 10, 10a, 10b, 10c, 10d, 10e do SWZ są jedynie dokumentem pomocniczym i nie stanowią wyłącznej podstawy do kalkulacji ceny oferty. Zakres świadczonych przez Wykonawcę robót jest taki, jak określono go w opisie przedmiotu zamówienia oraz w dokumentach, o których mowa w ust. 2 i musi ponadto zawierać wszelkie elementy, które w sposób oczywisty są potrzebne do tego, aby przedmiot zamówienia osiągnął wymagane cele, nawet jeżeli elementy takie nie zostały wyraźnie wyszczególnione.
Przedmiary robót mają za zadanie ułatwienie Wykonawcom obliczenie wynagrodzenia ryczałtowego za wykonanie całości robót budowlanych wraz z wykonaniem robót towarzyszących niezbędnych do prawidłowego wykonania zamówienia, w tym m.in. zabezpieczenie przed zniszczeniem i zabrudzeniem elementów architektonicznych, stolarki okiennej i drzwiowej nie objętych opracowaniem, wydzielenie ścieżek technicznych, oraz związane z realizacją robót m.in. dostawy i rozładunek materiałów, koszty ustawienia rusztowań, koszty związane z ewentualnym zajęciem chodnika lub drogi niezbędnym do rozładunku materiałów, koszty przenoszenia elementów wyposażenia (meble) budynku.6. Wykonawca zobowiązany będzie zrealizować roboty budowlane zgodnie
z dokumentacją projektową załączoną do SWZ.
7. Zamawiający przyjmuje, że Wykonawca zobowiązuje się wykonać wszystkie roboty budowlane wynikające z zakresu zamówienia zgodnie ze sztuką budowlaną, technologią wykonania poszczególnych prac oraz wiedzą fachową Wykonawcy, za zaproponowaną przez siebie cenę ryczałtową. Zamawiający informuję, ze instalacje elektryczne i teletechniczne na ostatniej kondygnacji nie są przedmiotem opracowania.8. Wszelkie nazwy własne produktów i materiałów przywołane w niniejszej SWZ służą jedynie ustaleniu wymaganego standardu. Wszystkie wymienione w dokumentacji materiały opatrzone nazwami mają na celu określenie wymaganych minimalnych parametrów, co oznacza, że Zamawiający dopuszcza materiały równoważne od innych producentów pod warunkiem spełnienia przez nie minimalnych parametrów określonych w dokumentacji projektowej. W przypadku podania w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1-3 ustawy Pzp, Zamawiający zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne. Wykonawca musi wykazać równoważność oferowanego przedmiotu zamówienia poprzez wskazanie w opisie rozwiązania równoważnego na podstawie zawartych w opisie przedmiotu zamówienia kryteriów oceny równoważności. Za produkt równoważny Zamawiający uzna jedynie taki, który ma tożsame lub nie gorsze parametry jakościowe i użytkowe w stosunku do opisanego w dokumentacji przedmiotu zamówienia. W takiej sytuacji na Wykonawcy ciążyć będzie obowiązek przedłożenia Zamawiającemu stosownych dokumentów stwierdzających, że proponowane materiały równoważne nie są gorsze od materiałów podanych w projekcie oraz uzyskanie zgody Zamawiającego na ich wprowadzenie. Możliwe jest zastosowanie innych równoważnych wyrobów budowlanych i technologii o nie gorszych parametrach technicznych, których zastosowanie zagwarantuje spełnienie wymagań podstawowych, o których mowa w art. 5 ustawy z dnia 7 lipca 1994r Prawo budowlane (Dz.U z 2021r. poz. 2351 ze zm.), warunków określonych w ustawie z 16 kwietnia 2004r. o wyrobach budowlanych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1213) oraz pozwoli na zachowanie standardu i poziomu jakości rozwiązania równoważnego lub nie gorszego od określonego w dokumentacji projektowej, w tym posiadanie stosowne dopuszczenia i atesty. W przypadku braku w dokumentacji projektowej parametrów dla produktu określonego znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem wykonawca winien zwrócić się z zapytaniem do Zamawiającego o wskazanie dodatkowych informacji niezbędnych do złożenia oferty.9. Opis zaproponowanych rozwiązań równoważnych powinien być dołączony do oferty i musi być na tyle szczegółowy, żeby Zamawiający przy ocenie oferty mógł ocenić spełnienie wymagań dotyczących zaproponowanego rozwiązania równoważnego. Oznacza to, że na Wykonawcy spoczywa obowiązek wykazania, że zaoferowane przez niego materiały i inne elementy są równoważne w stosunku do opisu przedmiotu zamówienia. Brak załączenia do oferty opisu oferowanych rozwiązań równoważnych skutkować będzie odrzuceniem złożonej w niniejszym postępowaniu oferty tego Wykonawcy na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.10. Zamawiający wymaga co najmniej 60 miesięcznego okresu gwarancji na wykonane roboty obejmującą naprawę ewentualnych usterek i wad w okresie gwarancyjnym.11. Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia jest budynek Oddziału PAN w Krakowie przy ul. Św. Jana 28.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45232460-4 - Roboty sanitarne
45262120-8 - Wznoszenie rusztowań
45262520-2 - Roboty murowe
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania
45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia
45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45317000-2 - Inne instalacje elektryczne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45422100-2 - Stolarka drewniana
45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45442100-8 - Roboty malarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu została złożona jedna oferta przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, tj.: Konsorcjum firm: Lider - Stambud Sp. z o.o., ul. Św. Wojciecha 89, 32-085 Modlnica oraz Partner:2K-Budownictwo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k., ul. Św. Wojciecha 89, 32-085 Modlnica. Cena oferty brutto wynosi 1 175 227,47 zł, która przekracza kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie niniejszego zamówienia, tj.: kwotę 740 000,00 zł brutto, podaną przez Zamawiającego przed terminem otwarcia ofert. Mając na uwadze powyższe okoliczności, Zamawiający unieważnia postępowanie, ponieważ nie istnieje możliwość zwiększenia kwoty na sfinansowanie zamówienia do ceny oferty nr 1.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1175227,47 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1175227,47 PLN
| 2022-04-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |