BUDOWA EKRANÓW AKUSTYCZNYCH W CIĄGU DROGI EKSPRESOWEJ S6 NA ODCINKACH OD KM 327+660 DO KM 328+400 (STRONA PRAWA) ORAZ OD KM 327+450 DO KM 328+160 (STRONA LEWA)
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00124678
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00124678/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-04-15 12:47
- Lokalizacja
- Gdańsk, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b153faa9-8b2e-11ec-9bc1-c2db95d08897
- Identyfikator
- 5842456536
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00124678 z dnia 2022-04-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
BUDOWA EKRANÓW AKUSTYCZNYCH W CIĄGU DROGI EKSPRESOWEJ S6 NA ODCINKACH OD KM 327+660 DO KM 328+400 (STRONA PRAWA) ORAZ OD KM 327+450 DO KM 328+160 (STRONA LEWA)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 5842456536
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Subisława 5
1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 80-354
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rejon_gdansk@gddkia.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gddkia.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gddkia.eb2b.com.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zarządzanie drogami krajowymi
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
BUDOWA EKRANÓW AKUSTYCZNYCH W CIĄGU DROGI EKSPRESOWEJ S6 NA ODCINKACH OD KM 327+660 DO KM 328+400 (STRONA PRAWA) ORAZ OD KM 327+450 DO KM 328+160 (STRONA LEWA)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b153faa9-8b2e-11ec-9bc1-c2db95d08897
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00124678
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00055289/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: O.GD.Z-12.2411.06.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 3595238,35 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje:
a) Rozbiórkę stalowych barier drogowych – 1 294 m;
b) Rozbiórka tablicy E-1 i drogowskazu tablicowego E-2a;
c) Rozbiórka ogrodzenia drogi – 724 m;
d) Wykonanie przepustu z rur GRP o średnicy 80 cm – 24,75 m
e) Ustawienie stalowych barier drogowych – 1962,0 m;
f) Montaż stalowej konstrukcji wsporczej ekranu – 79 000 kg;
g) Wykonanie ekranu akustycznego – 3 591 m2;
h) Wykonanie pali wierconych CFA o średnicy 50 cm – 1 745 mb.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233292-2 - Instalowanie urządzeń ochronnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233140-2 - Roboty drogowe
45233280-5 - Wznoszenie barier drogowych
45262210-6 - Fundamentowanie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne i prawne:Zamawiający informuję, że w niniejszym postępowaniu przetargowym złożono 6 ofert. Zamawiający, działając na podstawie art. 307 ust. 2) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm.), zwrócił się do Wykonawców z wnioskiem o wyrażenie zgody na przedłużenie terminu związania ofertą o 30 dni tj. do 29.04.2022 r.
W wyznaczonym terminie, tj. do 30.03.2022 r. Wykonawcy, którzy złożyli oferty od nr 2 do nr 6 nie wyrazili pisemnej zgody na przedłużenie terminu związania ofertą. W związku z powyższym Zamawiający, działając na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 12) ustawy Pzp, odrzucił oferty w/w Wykonawców.
Oferta nr 1 jako jedyna niepodlegająca odrzuceniu, przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
Mając na uwadze powyższe, Zamawiający na podstawie art. 255 pkt 3) unieważnia postępowanie przetargowe.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 5
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 7095719,58 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7095719,58 PLN
| 2022-04-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |