„Wykonanie rezerwowego otworu studziennego nr 2 na terenie gminnego ujęcia wód podziemnych w Kłącznie dz. nr 48, gm. Studzienice„
Gmina Studzienice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00125828
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00125828/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-04-19 13:11
- Lokalizacja
- Studzienice, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-aa026927-af28-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
- Identyfikator
- 8421663765
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00125828 z dnia 2022-04-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Wykonanie rezerwowego otworu studziennego nr 2 na terenie gminnego ujęcia wód podziemnych w Kłącznie dz. nr 48, gm. Studzienice„
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Studzienice
1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Studzienice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979559
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kaszubska
1.5.2.) Miejscowość: Studzienice
1.5.3.) Kod pocztowy: 77-143
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski
1.5.7.) Numer telefonu: 598216607
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia_publiczne@studzienice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.studzienice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Wykonanie rezerwowego otworu studziennego nr 2 na terenie gminnego ujęcia wód podziemnych w Kłącznie dz. nr 48, gm. Studzienice„2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-aa026927-af28-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00125828
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00002617/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Wykonanie rezerwowego otworu studziennego nr 2 na terenie gminnego ujęcia wód podziemnych w Kłącznie dz. nr 48, gm. Studzienice
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00101193/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.271.2.2022.NJ
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 188910,11 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie rezerwowego otworu studziennego nr 2 na terenie gminnego ujęcia wód podziemnych w Kłącznie dz. nr 48, gm. Studzienice z udziałem środków pochodzących z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL).
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
1) Przygotowanie placu wierceń:
a) Rozebranie ogrodzenia z siatki na słupkach prefabrykowanych osadzonych w gruncie (opcjonalnie po wykonaniu wizji lokalnej)
b) Montaż urządzeń i zagospodarowanie placu wierceń
2) Wiercenie otworu nr 2 metodą udarową:
a) Wiercenie rurami 508 mm w kat. I-III (strefa 0-30 m)
b) Wiercenie rurami 508 mm w kat. IV (strefa 0-30)
c) Zamykanie wód przez iłowanie
d) Przerwa w ruchu (12h obserwacji skuteczności zamknięcia poziomu wodonośnego)
e) Kolumnowe zapuszczanie rur 406 mm
f) Wiercenie rurami 406 mm w kat. IV (strefa 30-50 m)
g) Wiercenie rurami 406 mm w kat. I-III (strefa 30-50 m)
h) Wiercenie rurami 406 mm w kat. I-III (strefa 50-100 m)
i) Wiercenie rurami 406 mm w kat. IV (strefa 50-100 m)
j) Zdezynfekowanie piasków i żwirów filtracyjnych
k) Zabudowa filtra studziennego
l) Montaż pompy głębinowej Wykonawcy
m) Tymczasowy rurociąg z rur szybko złącznych 100 mm - montaż/demontaż
n) Chlorowanie otworu nr 2
o) Pompowanie oczyszczające otworu nr 2
p) Stabilizacja zwierciadła wody w otworze nr 2
q) Pompowanie pomiarowe otworu
r) Stabilizacja zwierciadła wody w otworze nr 2
s) Pompowanie kontrolne otworu nr 2 - określenie współczynnika sprawności
t) Demontaż pompy głębinowej Wykonawcy
u) Wyciąganie rur 508 mm wraz z izolacją od terenu
v) Demontaż urządzeń i likwidacja placu wierceń
3) Zagospodarowanie terenu po zakończeniu robót:
a) Budowa ogrodzenia z siatki na słupkach prefabrykowanych osadzonych w gruncie
b) Demontaż urządzeń i likwidacja placu wierceń.
4) Wykonawca przed realizacją zamówienia powinien porozumieć się z Zamawiającym w sprawie:
a) miejsca odprowadzenia wód z pompowania .
b) zaopatrzenie w energie elektryczna (podłączenie do infrastruktury Zamawiającego).
5) Inne elementy ujęte w dokumentacji projektowej załącznik Nr 5 i projekcie umowy stanowiącym załącznik Nr 10 do SWZ.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja techniczna obejmująca:
1) Przedmiar robót
2) Operat wodnoprawny
3) Projekt robót geologicznych
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
39370000-6 - Instalacje wodne
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45232430-5 - Roboty w zakresie uzdatniania wody
45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej
45255110-3 - Roboty budowlane w zakresie studni
45262220-9 - Wiercenie studni wodnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu do Zamawiającego wpłynęła jedna oferta złożona przez:1. STUDBUD Zakład Studniarski Stanisław Gąsior, Huta Strzelce 35 A, 86-320 Łasin– cena brutto: 298.398,00 zł
Zamawiający na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia zamierzał przeznaczyć kwotę 232.359,44 zł brutto. Oferta, która wpłynęła do Zamawiającego przewyższa kwotę przeznaczoną na realizację zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację przedmiotowej procedury. Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 298398,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 298398,00 PLN
| 2022-04-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |