Budowa parkingu dwupoziomowego z placem wielofunkcyjnym, budynkiem zaplecza i budynkiem usługowym w obrębie „Oświęcimskiej Przestrzeni Spotkań”

MIASTO OŚWIĘCIM

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00126972
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00126972/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-04-20 10:48
Lokalizacja
Oświęcim, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d277d4d0-a110-11ec-baa2-b6d934483bfb
Identyfikator
5492197458
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie parkingów podziemnychOznakowanie drogoweRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie budynków wielofunkcyjnychRoboty budowlane w zakresie gazociągówRoboty budowlane w zakresie kanałów ściekowychRoboty budowlane w zakresie dróg pieszychRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInstalowanie systemów alarmowych i antenInstalowanie urządzeń telekomunikacyjnychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalacje mechaniczneUsługi wycinania drzew

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00126972 z dnia 2022-04-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa parkingu dwupoziomowego z placem wielofunkcyjnym, budynkiem zaplecza i budynkiem usługowym w obrębie „Oświęcimskiej Przestrzeni Spotkań”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO OŚWIĘCIM

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181787

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Zaborska 2

1.5.2.) Miejscowość: Oświęcim

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-600

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.7.) Numer telefonu: +48338429311

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.oswiecim.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.oswiecim.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa parkingu dwupoziomowego z placem wielofunkcyjnym, budynkiem zaplecza i budynkiem usługowym w obrębie „Oświęcimskiej Przestrzeni Spotkań”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d277d4d0-a110-11ec-baa2-b6d934483bfb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00126972

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00023284/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Zagospodarowanie terenu pomiędzy ul. Berka Joselewicza i ul. Bulwary wraz z budową parkingu podziemnego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00083556/04

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.11.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 23641558,03 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia, do wykonania którego zobowiązany będzie wykonawca wybrany w niniejszym postępowaniu, jest budowa parkingu dwupoziomowego z placem wielofunkcyjnym, budynkiem zaplecza i budynkiem usługowym w obrębie „Oświęcimskiej Przestrzeni Spotkań” w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Zagospodarowanie terenu pomiędzy ul. Berka Joselewicza i ul. Bulwary wraz z budową parkingu podziemnego”.
1) Inwestycja zlokalizowana jest w Oświęcimiu na działkach nr 1831/36, 1831/73, 1831/72, 212/6, 212/1, 2218, 2652, 200/3, 200/4, 2213, 2220, 2219, 2214, 2770, 2771, 2272, 2215, 204/2, 7/7 obręb 0001 Oświęcim pomiędzy ul. Bulwary, ul. Berka Joselewicza, zabudowaną działką Zakładu Salezjańskiego oraz działkami z zabudową wielorodzinną.
2) Teren, o którym mowa w pkt. 2, zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla terenu Śródmieścia Starego Miasta w Oświęcimiu (Uchwała: MPZP Nr: XXIV/460/2016 z dnia 2016-08-31), znajduje się w jednostce C4.KP - Teren wydzielonego placu ogólnodostępnego. Inwestycja zlokalizowana jest w granicach strefy „A” - ścisłej ochrony konserwatorskiej na podstawie prawa miejscowego oraz w sąsiedztwie układu urbanistycznego Oświęcimia z Rynkiem datowanego na przełom XIV i XV wieku wpisanego do rejestru zabytków pod nr rej. A-483/87. Na etapie prac przedprojektowym na terenie wykonano sondażowe badania archeologiczne. Na ich podstawie zlokalizowano obiekt garażu, budynek zaplecza oraz inne elementy zagospodarowania terenu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45223310-2 - Roboty budowlane w zakresie parkingów podziemnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34922100-7 - Oznakowanie drogowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45211350-7 - Roboty budowlane w zakresie budynków wielofunkcyjnych

45231220-3 - Roboty budowlane w zakresie gazociągów

45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten

45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45350000-5 - Instalacje mechaniczne

77211400-6 - Usługi wycinania drzew

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 37815268,98 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 45152044,17 PLN

2022-04-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane