Przebudowa drogi powiatowej nr 2494D Krobica – Przecznica o dł. 3,7 km w km 2+400-6+100

Powiat Lwówecki z siedzibą w Lwówku Śląskim

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00127653
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00127653/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-04-20 13:28
Lokalizacja
Lwówek Śląski, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cef465d0-9b8d-11ec-baa2-b6d934483bfb
Identyfikator
6161410172
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty budowlaneRoboty w zakresie nawierzchni drógUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00127653 z dnia 2022-04-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej nr 2494D Krobica – Przecznica o dł. 3,7 km w km 2+400-6+100

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Lwówecki z siedzibą w Lwówku Śląskim

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821606

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Szpitalna 4

1.5.2.) Miejscowość: Lwówek Śląski

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-600

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: w.rozycki@powiatlwowecki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.powiatlwowecki.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/sp_lwowekslaski

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi powiatowej nr 2494D Krobica – Przecznica o dł. 3,7 km w km 2+400-6+100

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cef465d0-9b8d-11ec-baa2-b6d934483bfb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00127653

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00027940/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Przebudowa drogi powiatowej nr 2494D Krobica – Przecznica o dł. 3,7 km w km 2+400-6+100

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00079347/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PI.272.5.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zamówienie obejmuje:
1.1. przebudowę drogi powiatowej nr 2494D Krobica-Przecznica w km 2+400-3+435 na podstawie projektu budowlano-wykonawczego.
1.2. prace w formule zaprojektuj i wybuduj odcinka drogi powiatowej nr 2494D Krobica-Przecznica w km od 3+435-6+100;
2. Wskaźnikowe parametry drogi:
o Klasa techniczna drogi powiatowej nr 2494D - Z (zbiorcza),
o Kategoria ruchu - podniesienie z KR1 do KR3 (jezdnia dwukierunkowa)
o Prędkość projektowa w terenie niezabudowanym - 70 km/h
o Prędkość projektowa w terenie zabudowanym - 50 km/h
o Szerokość jezdni w terenie niezabudowanym - min. 5,50 m
o Szerokość jezdni w terenie zabudowanym - po śladzie istniejącej trasy
o Szerokość poboczy gruntowych ulepszonych - min. 0,75 m
o Okres trwałości zmęczeniowej - 15-20 lat

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający na realizację przedmiotowego zadania ma zabezpieczone w budżecie środki w wysokości 5 456 436,00 zł. Wszystkie oferty jakie zostały złożone w niniejszym postępowaniu znacznie przewyższają kwotę jaką jest w stanie przeznaczyć Zamawiający. W związku z powyższym postanowiono unieważnić niniejsze postępowanie. Zgodnie z art. 255 pkt. 3 Ustawy Pzp z 11 września 2019 Dz. U. 2021 poz. 1129 ze zmianami Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 10503484,90 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 15476179,62 PLN

2022-04-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane