Przebudowa drogi gminnej nr 689003S przy młynie w miejscowości Staromieście od 0+000 do 0+864 oraz 0+885 do 1+639

GMINA LELÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00129385
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00129385/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-04-21 12:26
Lokalizacja
Lelów, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-dc896bd2-9edc-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
Identyfikator
9492172992
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty na placu budowyRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabliRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Wykonawcy

1 przyznane

"BITUM" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄLipie Śląskie, PL · lot 0
1 789 190,98 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00129385 z dnia 2022-04-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej nr 689003S przy młynie w miejscowości Staromieście od 0+000 do 0+864 oraz 0+885 do 1+639

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA LELÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398089

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Szczekocińska 18

1.5.2.) Miejscowość: Lelów

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-235

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.5.7.) Numer telefonu: 34 3550121

1.5.8.) Numer faksu: 34 3550049

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: a.milek@lelow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lelow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej nr 689003S przy młynie w miejscowości Staromieście od 0+000 do 0+864 oraz 0+885 do 1+639

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dc896bd2-9edc-11ec-80f8-1ad70aec7fa4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00129385

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002563/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Przebudowa drogi gminnej Nr 689003 S - przy młynie w miejscowości Staromieście od 0+000 do 0+864 oraz 0+885 do 1+639

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PIR.271.4.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1274422,77 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest:przebudowa drogi gminnej nr 689003 S przy młynie w m. Staromieście od 0+000 do 0+864 i od 0+885 do 1+639, gmina Lelów. Zakres robót obejmuje:
- roboty przygotowawcze;
- roboty rozbiórkowe;
- roboty ziemne (w tym profilowanie i umocnienie skarp);
- zabezpieczenie elementów infrastruktury technicznej;
- korekty wysokościowe elementów infrastruktury (skrzynki zasuw i zaworów);
- renowację rowów przydrożnych z wyprofilowaniem skarp;
- wymianę istniejących przewodów przepustów wraz z umocnieniem skarp;
- wykonanie warstw podbudowy z kruszywa (w tym stabilizacji podłoża);
- wykonanie nawierzchni jezdni z AC;
- wykonanie nawierzchni poboczy i zjazdów z kruszywa;
- przebrukowanie nawierzchni istniejących zjazdów z kostki betonowej (wraz z wymianą obramowania);
- montaż urządzeń BRD;
- roboty wykończeniowe.
Projektowany przebieg drogi przedstawiono w części graficznej opracowania (dokumentacja Projektowa) – trasa przebiega po śladzie istniejącej drogi. Opis podstawowych parametrów technicznych przedstawiono na planie sytuacyjnym. Kilometraż drogi przyjęto lokalnie. Drogę opisują dwie osie oznaczone jako DG.01 oraz DG.02. Ze względu na konieczność skoordynowania kilometrażu ze wskazaną w odrębnych opracowaniach lokalizacją obiektu mostowego wprowadzono następujące ustalenia (metry zaokrąglono do wartości całkowitych):
• wyłączono z opracowania most wraz z przyczółkami wskazany w km 0+864,00 – 0+885,00 osi DG.01,
co zdefiniowało dalsze ustalenia kilometrażu;
• km 0+000 – 0+030 został przyjęty na osi DG.02;
• km 0+030 – 1+619 przypisano do osi DG.01;
• km 1+619 – 1+639,00 przyjęto ponownie na osi DG.02, za tym odcinkiem kontynuuje się kilometraż osi jako kilometraż sięgacza do kościoła, tj. od 0+050 do 0+106;
• dodatkowo z opracowania wyłączono odcinki dojazdowe do mostu, tj. 0+818 – 0+864 oraz 0+885 – 0+906 oraz odcinek 1+610-1+619.
Niniejsze zamówienie realizowane jest w ramach inwestycji pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 689003S – przy młynie w miejscowości Staromieście” dofinansowanej z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1789190,98 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2407164,59 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1789190,98 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BITUM Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5751663011

7.3.3) Ulica: Cegielniana

7.3.4) Miejscowość: Lipie Ślaskie

7.3.5) Kod pocztowy: 42-700

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-04-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1789190,98 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 180 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2022-04-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane