Usunięcie nieprawidłowości w stanie technicznym zapory przeciwrumowiskowej w km 15+115 potoku Wapienickiego w m. Bielsko – Biała, gm. Bielsko – Biała, w formule zaprojektuj i wybuduj

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00134481
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00134481/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-04-26 09:30
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cb554234-9613-11ec-9bc1-c2db95d08897
Identyfikator
5272825616
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej

Wykonawcy

1 przyznane

KRZYSZTOF PARDELAPorąbka, PL · lot 0
734 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00134481 z dnia 2022-04-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Usunięcie nieprawidłowości w stanie technicznym zapory przeciwrumowiskowej w km 15+115 potoku Wapienickiego w m. Bielsko – Biała, gm. Bielsko – Biała, w formule zaprojektuj i wybuduj

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żelazna 59a

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-848

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.rzgwgliwice@wody.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.wody.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.przetargi.wody.gov.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Państwowa osoba prawna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usunięcie nieprawidłowości w stanie technicznym zapory przeciwrumowiskowej w km 15+115 potoku Wapienickiego w m. Bielsko – Biała, gm. Bielsko – Biała, w formule zaprojektuj i wybuduj

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cb554234-9613-11ec-9bc1-c2db95d08897

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00134481

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00068383/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GL.ROZ.2810.5.2022.MPS

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 793375,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres robót obejmuje:
Zamówienie obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie na jej podstawie robót budowlanych polegających na:
- uzupełnieniu zniszczonych elementów ciosów kamiennych
- uzupełnieniu spoinowania pomiędzy ciosami kamiennymi
- wykonaniu impregnacji hydrofobowej na całej powierzchni zapory
- naprawieniu pęknięcia przez próg zapory poprzez iniekcję scalającą
- przywróceniu płyty dennej do jej pierwotnych parametrów poprzez przelanie betonem kamienia
- reprofilacji zaprawą wyrównawczą konstrukcji skrzydeł zapory
- remoncie umocnień skarpy powyżej oraz poniżej budowli hydrotechnicznej poprzez uzupełnienie lub wymianę zniszczonych płyt typu JOMB.
Ponadto należy wykonać:
- ścinanie i karczowanie gęstych krzewów
- oczyszczenie powierzchni obiektu z porostów, mchów i gruntu. Zaleca się stosowanie metody hydrodynamicznej.
- obsiew mieszanką traw, plantowanie
- roboty porządkowe po wykonaniu robót
Na obecnym etapie nie przewiduje się odżwirowywania niecki wypadowej ani zbiornika rumowiskowego.
Ogólne zestawienie przewidywanych robót, stanowi załącznik do Programu funkcjonalno - użytkowego. Podane dane są orientacyjne i należy je traktować informacyjnie. Zaleca się, aby Wykonawca przed złożeniem oferty dokonał wizji w terenie w celu właściwego oszacowania wszystkich czynności i robót koniecznych do wykonania zamówienia. Podczas opracowania dokumentacji projektowej Wykonawca zobowiązany jest dokonać weryfikacji ww. danych. Szczegółowy zakres robót winien wynikać z inwentaryzacji terenowej i pomiarów własnych oraz winien uwzględniać wszystkie roboty niezbędne do prawidłowego wykonania zamówienia.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: Załącznik nr 1 do SIWZ – Program Funkcjonalno - Użytkowy, Załącznik nr 10 do SWZ – Ocena stanu technicznego, stopnia bezpieczeństwa i przydatności do użytkowania wraz z kontrolą 5 – letnią zapory przeciwrumowiskowej na cieku Wapienickim w km 15+115 w m. Bielsko – Biała, gm. Bielsko – Biała, Załącznik Nr 12 – Decyzja ŚWINB nr 47/21 z dnia 24.06.2021r znak WINB-WI.7741.9.2021.MB1, Załącznik Nr 13 – Przewidywane orientacyjne rodzaje i ilości robót budowlanych

4.5.3.) Główny kod CPV: 45246400-7 - Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 734000 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 940950 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 734000 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Usługowa ATRA Krzysztof Pardela

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9371600897

7.3.4) Miejscowość: Porąbka

7.3.5) Kod pocztowy: 43-353

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-04-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 734000 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

2022-04-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane