Przebudowa oświetlenia drogowego na terenie Gminy Chocianów, w ramach konkursu horyzontalnego Gmin Polanica Zdrój, Chocianów, Ścinawa i Miasta Lubina
Gmina Chocianów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00138315
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00138315/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-04-28 09:05
- Lokalizacja
- Chocianów, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d535d5df-627a-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
- Identyfikator
- 6922253913
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00138315 z dnia 2022-04-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa oświetlenia drogowego na terenie Gminy Chocianów, w ramach konkursu horyzontalnego Gmin Polanica Zdrój, Chocianów, Ścinawa i Miasta Lubina
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Chocianów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647570
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Ratuszowa 10
1.5.2.) Miejscowość: Chocianów
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-140
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bok@chocianow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://chocianow.bip.pbox.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://chocianow.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa oświetlenia drogowego na terenie Gminy Chocianów, w ramach konkursu horyzontalnego Gmin Polanica Zdrój, Chocianów, Ścinawa i Miasta Lubina2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d535d5df-627a-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00138315
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-04-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Wdrażanie strategii niskoemisyjnych konkursy horyzontalne, Typ 3.4 e: samodzielne inwestycje związane z energooszczędnym oświetleniem ulicznym i drogowym przy drogach publicznych - 3.4 e: przebudowa oświetlenia ulicznego w gminach miejskich i gminach miejsko-wiejskich2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00326005/05
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RU.271.10.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
ZADANIE NR 1 – Przebudowa oświetlenia drogowego na terenie Gminy Chocianów, w ramach konkursu horyzontalnego Gmin Polanica-Zdrój, Chocianów, Ścinawa i Miasta Lubin” – część I miasto Chocianów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik do SWZ.4.5.3.) Główny kod CPV: 45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
4.5.5.) Wartość części: 2437500 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
ZADANIE NR 2 – Przebudowa oświetlenia drogowego na terenie Gminy Chocianów, w ramach konkursu horyzontalnego Gmin Polanica-Zdrój, Chocianów, Ścinawa i Miasta Lubin” – część II. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik do SWZ.miejscowości gminy Chocianów (12 wsi i dwie kolonie).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
4.5.5.) Wartość części: 2837500 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający dnia 21.12.2021 r. wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na za-danie pn. „Przebudowa oświetlenia drogowego na terenie Gminy Chocianów, w ramach konkursu horyzontalnego Gmin Polanica Zdrój, Chocianów, Ścinawa i Miasta Lubina”. Zamówienie podzielone było na części i prowadzone za pomocą platformy przetargowej pod adresem: https://chocianow.ezamawiajacy.pl. Przed upływem terminu otwarcia ofert zamawiający poinformo-wał o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w zakresie I części zamówie-nia. Kwota wynosiła 2.488.543,00 zł. W terminie wyznaczonym przez Zamawiającego tj. do dnia 23.02.2022 r. do godz. 12:00 do cz. I zamówienia wpłynęły trzy oferty, tj.:
1) Stangl Technik Polska Sp. z o.o. ul. Gdyńska 25, 58-100 Świdnica, z oferowaną ceną 4.966.093,71 zł,
2) ELEKTROTIM S.A. ul. Stargardzka 8, 54-156 Wrocław, z oferowaną ceną 7.058.224,72 zł,
3) ELEKTROS ENERGETYKA Sp. z o.o. ul. Ekonomiczna 1, 59-700 Bolesławiec, z oferowaną ceną 4.912.005,00 zł.
Termin związania ofertą wynosił 30 dni.
Dnia 16.03.2022 r. Zamawiający działając na podstawie art. 307 ust. 2 zwrócił się do Wykonawców o wyrażenie zgody na piśmie na przedłużenie terminu związania ofertą w terminie do 21.03.2022 r. do godz. 9:00. W wyznaczonym terminie wpłynęły dwa oświadczenia, od firmy Stangl Technik Polska Sp. z o.o. oraz ELEKTROIM S.A. Termin związania ofertą po przedłużeniu termin upływał dnia 13.04.2022 r.
W dniu 13.04.2022 r. Zamawiający poinformował o wyborze oferty dla cz. I niniejszego postępowania. Spośród ofert niepodlegających odrzuceniu, po zwiększeniu środków w budżecie na przedmiotowe zadania Zamawiający wybrał ofertę Wykonawcy Stangl Technik Polska Sp. z o.o. ul. Gdyńska 25, 58-100 Świdnica, stanowiącą ofertę najkorzystniejszą.
Pismem z dnia 14.04.2022 r. Wykonawca poinformował Zamawiającego o braku zgody na podpisanie umowy na warunkach zawartych w ofercie, a swoją decyzję uzasadnił znacznym wzrostem cen materiałów oraz zachwianiem rynku i brakiem stabilności.
Jednocześnie druga z ofert niepodlegających odrzuceniu złożona została na kwotę 7.058.224,72 zł przez firmę ELEKTROTIM S.A. ul. Stargardzka 8, 54-156 Wrocław co znacznie przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie posiada możliwości zwiększenia kwoty do wartości niniejszej oferty.
Biorąc pod uwagę powyższe Zamawiający niniejszym unieważnia postępowanie w zakresie cz. I zamówienia
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający dnia 21.12.2021 r. wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie pn. „Przebudowa oświetlenia drogowego na terenie Gminy Chocianów, w ramach konkursu horyzontalnego Gmin Polanica Zdrój, Chocianów, Ścinawa i Miasta Lubina”. Zamówienie podzielone było na części i prowadzone za pomocą platformy przetargowej pod adresem: https://chocianow.ezamawiajacy.pl. Przed upływem terminu otwarcia ofert zamawiający poinformował o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w zakresie II części zamówienia. Kwota wynosiła 4.000.000,00 zł. W terminie wyznaczonym przez Zamawiającego tj. do dnia 23.02.2022 r. do godz. 12:00 do cz. II zamówienia wpłynęły trzy oferty, tj.:
1) Stangl Technik Polska Sp. z o.o. ul. Gdyńska 25, 58-100 Świdnica, z oferowaną ceną 7.984.495,21 zł,
2) ELEKTROTIM S.A. ul. Stargardzka 8, 54-156 Wrocław, z oferowaną ceną 5.504.115.86 zł,
3) ELEKTROS ENERGETYKA Sp. z o.o. ul. Ekonomiczna 1, 59-700 Bolesławiec, z oferowaną ceną 3.677.700,00 zł.
Termin związania ofertą wynosił 30 dni.
Dnia 16.03.2022 r. Zamawiający działając na podstawie art. 307 ust. 2 zwrócił się do Wykonawców o wyrażenie zgody na piśmie na przedłużenie terminu związania ofertą w terminie do 21.03.2022 r. do godz. 9:00. W wyznaczonym terminie wpłynęły dwa oświadczenia, od firmy Stangl Technik Polska Sp. z o.o. oraz ELEKTROIM S.A.
W związku z wyjaśnieniem przez Zamawiającego kwestii związanych z cz. II postępowania i możliwością wyboru oferty w terminie związania ofertą, Zamawiający dnia 22.03.2022 r. ogłosił wynik postepowania wskazując jako najkorzystniejszą ofertę Wykonawcy ELEKTROS ENERGETYKA Sp. z o.o. ul. Ekonomiczna 1, 59-700 Bolesławiec i jednocześnie skierował do Wykonawcy zaproszenie na podpisanie umowy dotyczącej zamówienia publicznego, wyznaczając termin z uwzględnieniem art. 308 ust. 2 Pzp i wskazując datę podpisania na dzień 29.03.2022 r.
Dnia 25.03.2022 r. do Zamawiającego wpłynęło pismo od Wykonawcy tj. ELEKTROS ENERGETYKA Sp. z o.o. ul. Ekonomiczna 1, 59-700 Bolesławiec, w którym to wskazuje Zamawiającemu obowiązek odrzucenia jego oferty.
Biorąc pod uwagę powyższe pismo, pewnym jest, iż Wykonawca nie zamierza podpisać umowy w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
Jednocześnie druga z ofert złożona została na kwotę 5.504.115,86 zł przez firmę ELEKTROTIM S.A. ul. Stargardzka 8, 54-156 Wrocław co przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie posiada możliwości zwiększenia kwoty do wartości niniejszej oferty.
Biorąc pod uwagę powyższe Zamawiający niniejszym unieważnia postępowanie w zakresie cz. II zamówienia.
| 2022-04-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |