Kompleksowe wykonanie instalacji C.O., C.W.U. oraz Z.W. w 3 budynkach położonych w Mysłowicach przy ul. Bytomskiej numer 13, 21 i 33
Miasto Mysłowice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00142404
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00142404/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-01 23:17
- Lokalizacja
- Mysłowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ebca77ac-7d21-11ec-beb3-a2bfa38226ab
- Identyfikator
- 2220009027
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00142404 z dnia 2022-05-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Kompleksowe wykonanie instalacji C.O., C.W.U. oraz Z.W. w 3 budynkach położonych w Mysłowicach przy ul. Bytomskiej numer 13, 21 i 33
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Mysowice
1.3.) Oddział zamawiającego: Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej w Mysłowicach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271570799
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Partyzantów 21
1.5.2.) Miejscowość: Mysłowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-400
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mzgk@mzgk.myslowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://mzgk.myslowice.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://mzgk.nowybip.pl/article/pow-30-kropka-000-euro1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Kompleksowe wykonanie instalacji C.O., C.W.U. oraz Z.W. w 3 budynkach położonych w Mysłowicach przy ul. Bytomskiej numer 13, 21 i 332.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ebca77ac-7d21-11ec-beb3-a2bfa38226ab
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00142404
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00014195/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Wykonanie wewnętrznej instalacji C.O. i C.W.U. w 3 obiektach położonych w Mysłowicach przy ul. Bytomskiej numer 13, 21, 33
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
„Ograniczenie niskiej emisji poprzez poprawę efektywności energetycznej w budynkach mieszkalnych na terenie Miasta Mysłowice – etap II”2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00032804/04
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.3.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1400000 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie i zmianie sposobu
ogrzewania oraz kompleksowym wykonaniu instalacji C.O., C.W.U. i Z.W. w 3 budynkach położonych w
Mysłowicach przy:
1) ul. Bytomskiej 13,
2) ul. Bytomskiej 21,
3) ul. Bytomskiej 33.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45321000-3 - Izolacja cieplna
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45410000-4 - Tynkowanie
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45421131-1 - Instalowanie drzwi
45442100-8 - Roboty malarskie
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45454000-4 - Roboty restrukturyzacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Do upływu terminu przewidzianego na składanie ofert, tj. do dnia 16 lutego 2022 roku do godz. 10:00 złożono jedną ofertęniepodlegającą odrzuceniu: na kwotę 531 360,00 zł brutto. Na sfinansowanie realizacji zamówienia Zamawiający zamierzał
przeznaczyć kwotę 400 000,00 zł brutto, co wykazano przed momentem otwarcia ofert (na stronie BIP Zamawiającego o godzinie
10:02 opublikowano informację o kwocie, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia). Wartość oferty
przewyższa wartość jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na zamówienie o kwotę 131 360,00 zł brutto, co Zamawiający uznał
za kwotę znacznie przewyższającą środki zabezpieczone na realizację zadania. Zamawiający jednocześnie stwierdził, iż nie jest w
stanie zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie niniejszego zamówienia. Tym samym Zamawiający działając zgodnie z
art. 255 pkt 3 ustawy Pzp unieważnia postępowanie. Zgodnie z przytoczoną podstawą: „Zamawiający unieważnia postępowanie o
udzielenie zamówienia, jeżeli: (…) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą
zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub
kosztu najkorzystniejszej oferty”.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 531360 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 531360 PLN
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Wyniki postępowania:część I: Udzielono zamówienia firmie Hydratec Sp. z o.o. z siedzibą w Białystok (NIP 9662135620), wartość zamówienia: 614 520,00 zł, termin realizacji umowy: 3 miesiące (liczba ofert złożonych w części I: 3, w tym 1 odrzucona)
część II: unieważniono postępowanie na podstawie 255 ust 3 pzp
część III: Udzielono zamówienia firmie KOMA DG Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie ( NIP 8970020450 ) wartość zamówienia: 264 791,76 zł, termin realizacji umowy: 3 miesiące (liczba złożonych ofert w części III: 4)
Uzupełniono informacje stosownie do pouczeń infolinii portalu eZamówienia, informacje o postępowaniu są dostępne na stronie BIP Zamawiającego:
https://mzgk.nowybip.pl/article/kompleksowe-wykonanie-instalacji-c-kropka-o-cwu-oraz-zw-w-3-budynkach-polozonych-w-myslowicach-przy-ul-bytomskiej-numer-13-21-i-33-zp-kropka-271-kropk/#kompleksowe-wykonanie-instalacji-c-kropka-o-cwu-oraz-zw-w-3-budynkach-polozonych-w-myslowicach-przy-ul-bytomskiej-numer-13-21-i-33-zp-kropka-271-kropk
| 2022-05-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |