Budowa drogi łączącej ul. Skarżyńskiego z ul. Kossaka (DW 214)

Gmina Miasto Lębork

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00143936
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00143936/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-05-04 11:32
Lokalizacja
Lębork, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d0811c0c-926f-11ec-94c8-de8df8ed9da1
Identyfikator
8411622090
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

Wykonawcy

2 przyznane

Produkcja i Eksploatacja Kruszywa Formella s.c.Linia, PL · lot 0
3 588 749,77 PLN
Produkcja i Eksploatacja Kruszywa Formella s.c.Linia, PL · lot 1
1 604 950,78 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00143936 z dnia 2022-05-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi łączącej ul. Skarżyńskiego z ul. Kossaka (DW 214)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Lębork

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979737

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Armii Krajowej 14

1.5.2.) Miejscowość: Lębork

1.5.3.) Kod pocztowy: 84-300

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski

1.5.7.) Numer telefonu: 608584785

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@um.lebork.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.lebork.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/lebork

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa drogi łączącej ul. Skarżyńskiego z ul. Kossaka (DW 214)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d0811c0c-926f-11ec-94c8-de8df8ed9da1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00143936

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00007574/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Remont przepustu linii PKP 229

1.1.13 Budowa drogi od ul. Kossaka do ul. Skarżyńskiego w Lęborku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00064757/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.271.2.2022.R

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 5591100,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest budowa drogi od skrzyżowania z ul. Nadmorską do ul. Skarżyńskiego wraz z remontem przepustów pod drogą linii kolejowej nr 229;
2. Zakres robót do realizacji zgodnie z dokumentacją projektową obejmuje w szczególności:
2.1. Część I obejmuje budowę drogi klasy D. Podstawowe parametry drogi dla poszczególnych branż:
a) Branża drogowa:
- jezdnia o nawierzchni asfaltowej o szerokości 6 m – długości około 700 m;
- chodnik szerokości 2 m z kostki betonowej fazowej gr. 6 cm – długości około 2316 m2;
- zjazdy na posesję z kostki betonowej gr. 8 cm – długości około 194 m2;
- wyniesione skrzyżowania z kostki betonowej niefazowanej gr. 8 cm – długości około 426 m2;
- ściek z kostki brukowej betonowej gr. 8 cm – długości około 95 m2;
- przepusty podchodnikowe betonowe – długości około 55 mb;
- kanał technologiczny przepustowy jako 2 rury o Ø 110mm – długości około 760 mb;
- humusowanie wraz z obsianiem trawą;
- pionowe i poziome oznakowanie drogowe wraz z elementami bezpieczeństwa.
b) Branża sanitarna - kanalizacja deszczowa:
- kanalizacja deszczowa o łącznej długości około 40 m z rur;
• PVC-U litych o średnicy Ø 200x7,7, SDR 26, SN16 – długości około 16 m;
• PP litych o średnicy Ø 200x9,1, S10,5, SN16 – długości około 17 m;
• PVC-U litych o średnicy Ø 250x9,6, SDR 26, SN16 – długości około 7 m;
- studnie z kręgów betonowych Ø1200mm z włazem żeliwnym DN600 klasy D400 bez wypełnienia betonowego – 3 szt.;
- wpusty uliczne bez syfonu z osadnikiem z kręgów betonowych Ø500mm i wysokości 0,5 m zwieńczone wpustem żeliwnym klasy D400 wyposażonym w zamknięcie zawiasowe – 2 szt.;
- wpusty uliczne bez syfonu z osadnikiem z kręgów betonowych Ø500mm i wysokości 1,0 m zwieńczone wpustem żeliwnym klasy D400 wyposażonym w zamknięcie zawiasowe – 1 szt.;
- wyloty prefabrykowane, betonowe – 2 szt. wraz z umocnieniem skarpy przy wylocie z prawej i lewej strony w postaci zabruku kamiennego o pow. około 8 m2;
- przepust podchodnikowy z betonowych korytech ściekowych o wymiarach 0,33x0,6x0,15 [m] ułożonych na sobie – długości około 54 m układanych odcinkowo;
- przebudowa istniejącego rowu na długości około 175 m wraz z przepustem długości około 6 m pod ścieżką rowerową;
- budowa przydrożnego rowu o przekroju trapezowym szerokości 4m (szerokość dna rowu 0,5 m) i głębokości 1,4 m - o długości około 43 m
- przebudowa istniejących przepustów na przepusty z rur strukturalnych z kielichem o średnicy wewnętrznej DN/ID 800mm z polipropylenu o sztywności obwodowej SN10 (TYPU K2-kan) - długości około 8 m i 16 m;
- budowa przepustu z rury strukturalnej z kielichem o średnicy wewnętrznej DN/ID 800mm z polipropyleny o sztywności SN10 (typu K2-KAN) – długości około 18 m;
- budowa przepustu z rury strukturalnej z kielichem o średnicy wewnętrznej DN/ID 600mm z polipropyleny o sztywności SN10 (typu K2-KAN) – długości około 2 m;
- budowa przepustu z rury strukturalnej z kielichem o średnicy wewnętrznej DN/ID 500mm z polipropyleny o sztywności SN10 (typu K2-KAN);
- na przepustach nowych i przebudowywanych wylać nowe ścianki czołowe
c) Branża elektroenergetyczna – oświetlenie uliczne;
- budowa kablowej sieci nn 0,4 kV typu YAKXS 4x35mm2/FeZn 25x4mm2 – długości około 804 m;
- montaż słupa oświetleniowego ocynkowanego malowanego na kolor RAL 9005 o przekroju zbieżnym, wysokości 8 m (zawieszenie oprawy) z wysięgnikiem pojedynczym 1mx1m, o kącie nachylenia wysięgnika 5 stopni – 19 kpl.;
- montaż słupa oświetleniowego ocynkowanego malowanego na kolor RAL 9005 o przekroju zbieżnym, wysokości 8 m (zawieszenie oprawy) z wysięgnikiem podwójnym 1mx1m, o kącie nachylenia wysięgnika 5 stopni – 1 kpl.;
- montaż słupa oświetleniowego ocynkowanego malowanego na kolor RAL 9005 o przekroju zbieżnym, wysokości 5 m (zawieszenie oprawy) z wysięgnikiem pojedynczym 1mx1m, o kącie nachylenia wysięgnika 5 stopni – 5 kpl.;
- montaż opraw oświetleniowych drogowych typu LED – 21 szt.;
- montaż opraw oświetleniowych ośw. Przejścia dla pieszych typu LED – 6 szt.;
- montaż rur ochronnych DVK 110 – 110m;
- montaż rur ochronnych SRS 110 – 32 m;
- montaż uziomów – 9 kpl.
d) Barierki ochronne rurowe U-12a typu „trzepak” – około 158 m.
2.1.1. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową pn. „Budowa drogi od skrzyżowania z ulicą nadmorską do ul. Skarżyńskiego w Lęborku” zawierającą;
Projekt budowlany stanowiący załącznik nr 11 do SWZ
Projekt techniczny - drogowy stanowiący załącznik nr 12 do SWZ
Projekt techniczny - kanalizacja stanowiący załącznik nr 13 do SWZ
Projekt techniczny - elektryczny stanowiący załącznik nr 14 do SWZ
Specyfikację techniczną stanowiącą załącznik nr 15 do SWZ
Projekt organizacji ruchu stanowiący załącznik nr 16 do SWZ
Przedmiar robót stanowiący załącznik nr 17 do SWZ
Decyzję Starosty Lęborskiego nr 544/2021 z dnia 26.11.2021 r. o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej stanowiącą załącznik nr 18 do SWZ
2.2. Remont przepustów:
a) Budowa dwóch przepustów ramowych długości około 9 m i 10 m na żelbetowym fundamencie monolitycznym o wymiarach 100x100 cm;
b) Montaż balustrady stalowej długości około 4,7 m i wysokości 1,1 m mocowanej na głowicy żelbetowej;
c) Odtworzenie zgodnie ze stanem istniejącym wszystkich uszkodzonych warstw (podtorze, pokrycia ochronne/wzmacniające, odwodnienie, nawierzchnia);
d) Ułożenie przestrzennej maty przeciwerozyjnej na powierzchni skarpy o powierzchni około 36 m2;
2.2.1. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową pn. „Remont przepustu pod drogą linii kolejowej nr 229 w km 104, 179” zawierającą:
Projekt budowlany - stanowiący Załącznik nr 19 do SWZ;
Projekt wykonawczy - stanowiący Załącznik nr 20 do SWZ;
Specyfikacja techniczna – stanowiący Załącznik nr 21 do SWZ;
Przedmiar - stanowiący Załącznik nr 22 do SWZ;
Zaświadczenie Wojewody Pomorskiego z dnia 02.03.2021 r. sygn. WI-IV.7843.2.1.2021.TH o braku sprzeciwu do zgłoszenia - stanowiący Załącznik nr 23 do SWZ; 3. Zakres zamówienia obejmuje również:
3.1. Przed przystąpieniem do robót budowlanych Wykonawca przedłoży Zamawiającemu 1 egz. uzgodnionego Projektu tymczasowej organizacji ruchu dla przedmiotowego zadania, którego wykonanie leży po stronie Wykonawcy;
3.2. Wykonawca wykona i umieści na terenie inwestycji w momencie faktycznego rozpoczęcia robót budowlanych 1 dwustronną tablicę informacyjną ustawioną prostopadle do osi drogi, której wzór musi być zgodny z wytycznymi wskazanymi w Załączniku nr 1 do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 maja 2021r. w sprawie określenia działań informacyjnych podejmowanych przez podmioty realizujące zadania finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych (Dz. U z 2021r. poz. 953). Miejsce ustawienia tablic wskaże Zamawiający. Treść tablic zostanie przekazana Wykonawcy przez Zamawiającego po podpisaniu umowy.
3.3. Oznakowanie poziome przejść dla pieszych ma być wykonane grubowarstwowo – strukturalnie (o nieregularnej strukturze) z szorstkością nie gorszą niż nawierzchnia jezdni.
3.4. Geodezyjne wytyczenie obiektów w terenie;
3.5. Ogrodzenie terenu budowy (odcinków prac tego wymagających);
3.6. Wykonanie niezbędnych pomiarów, prób i sprawdzenia prawidłowości realizowanych robót wynikających z obowiązujących przepisów dotyczących wykonania i odbioru robót budowlanych (z przekazaniem Zamawiającemu odpowiednich protokołów);
3.7. Zawiadomienie odpowiednich organów o wprowadzonej zmianie organizacji ruchu zgodnie z zatwierdzonym projektem wraz z przekazaniem Zamawiającemu przedmiotowego zawiadomienia w przypadku gdy dokumentacja projektowa obejmowała zmianę organizacji ruchu.
3.8. Organizację terenu budowy z zasileniem w niezbędne media, obsługę geodezyjną w trakcie budowy, bariery tymczasowe, pomosty przejściowe, uzyskanie decyzji zezwalającej na zajęcie pasa drogowego (wraz z wniesieniem opłaty) jeżeli zachodzi taka potrzeba. Zamawiający nie zapewnia dostawy wody, energii elektrycznej, odprowadzania ścieków w trakcie realizacji zadania. Wykonawca winien jest zapewnić je sobie własnym kosztem i staraniem;
3.9. Usuwanie wszelkich kolizji i prac nie wymienionych w dokumentacji technicznej, które można było przewidzieć po szczegółowym zapoznaniu się z zakresem robót i dokumentacją;
3.10. Realizacje prac zgodnie z uwagami zawartymi w uzgodnieniach branżowych;
3.11. Uporządkowanie terenu po zakończonych pracach budowlanych;
3.12. Przygotowanie i dostarczenie Zamawiającemu inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej, z potwierdzeniem o przyjęciu do zasobu geodezyjnego;
3.13. Wykonawca w imieniu Zamawiającego złoży zawiadomienie o zakończeniu robót oraz uzyska zaświadczenie z PINB o braku sprzeciwu użytkowania.
3.14. Przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji powykonawczej w 2 egzemplarzach, uwzględniającej wszelkie zmiany w stosunku do dokumentacji projektowej (wraz z uzyskaniem niezbędnych podpisów), zawierającej wszelkie potrzebne atesty, certyfikaty itp. dla wbudowanych materiałów;
3.15. Wszelkie materiały nie nadające się do ponownego wykorzystania (materiał ziemny) Wykonawca wywiezie i zutylizuje we własnym zakresie. Koszty te należy wliczyć w cenę ryczałtową;

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.5.5.) Wartość części: 3932779,74 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa ulicy dojazdowej z DW 214 do ul. Nadmorskiej.
2. Zakres robót do realizacji zgodnie z dokumentacją projektową obejmuje w szczególności:
2.1. Część II: budowę drogi klasy L o kategorii ruchu KR1. Podstawowe parametry drogi dla poszczególnych branż:
a) Branża drogowa:
- Jezdnia o nawierzchni z betonu asfaltowego o szerokości 6 m (na odcinku 0+305,00 do 0,325,00 należy wykonać dodatkową podbudowę) – długości około 310 m;
- Chodnik szerokości 1,5 m z kostki betonowej gr. 6 cm – długości około 660 m;
- Ścieżka rowerowa o nawierzchni z betonu asfaltowego - długości około 325 m;
- Wyniesione skrzyżowanie z kostki betonowej gr. 8 cm – powierzchnia około 150 m2;
- Barierki ochronne rurowe U-12a typu „trzepak” – około 188 m.
b) Branża sanitarna – kanalizacja deszczowa:
Branża sanitarna – kanalizacja deszczowa:
- Kanał deszczowy z rur PVC 200x5,9 SN8 SDR 34 lite – długości około 57 m;
- Kanał deszczowy z rur PVC 250x7,3 SN8 SDR 34 lite – długości około 53 m;
- Studnia betonowa DN/ID 1000 – 1 szt.;
- Studnia betonowa DN/ID 1000 z osadnikiem h=0,5 m – 3 szt.;
- Studnia betonowa DN/ID 1000 z osadnikiem h=0,8 m – 1 szt.;
- Wpusty uliczne betonowe dn 500 z osadnikiem h=0,5 m – 10 szt.;
- Separator lamelowy z osadnikiem – 1 szt.;
- Wylot (WL1) umocniony na szerokości 2 m kamieniem polnym 12-18 cm na podsypce piaskowo-cementowej i podbudowie z betonu – 1 szt.;
- Przebudowa rowu na długości 220 m z przepustami pod przejazdami;
- Umocnienie skarp rowu na całej długości płytami „Meba” o wym. 60x40x8 cm – około 490 m2;
c) Branża elektryczna – oświetlenie uliczne:
- kablowa linia oświetleniowa YAKXS 4x35mm2 obejmująca 6 słupów oświetleniowych Orion PS 8 m na fundamencie 120/43 z wysięgnikiem OC S 1m/1m/10;
- oprawy ze źródłem oświetlenia LED (dobrane jako równoważne do wskazanego w dokumentacji jako parametr natężenia oświetlenia drogi – 6 szt..
d) Branża teletechniczna – w zakresie od 0+000 do 0+324,50 km.
2.2.1. Zakres wyłączony z realizacji (już zrealizowany):
a) Budowa ulicy wraz z przebudową rowu zgodnie z dokumentacją projektową „Przebudowa ulicy dojazdowej z DW 214 do ul. Buczka w Lęborku” branża drogowa stanowiąca załącznik nr 23 do SWZ bez wykonywania (już zrealizowany zakres)
• Jezdni od 0+324,50 do końca opracowania;
• Od chodnika i zjazdów ze ścieżki rowerowej strona północna 0+324,50 do końca opracowania;
• Chodnik i zjazd strona południowa od 0+326,50 do końca opracowania.
b) Budowa kanalizacji deszczowej zgodnie z dokumentacją projektową „Przebudowa ulicy dojazdowej z DW 214 do ul. Buczka w Lęborku” branża sanitarna stanowiąca załącznik nr 24 do SWZ bez wykonywania (już zrealizowany zakres):
• Odcinka kanalizacji od studni D-9 do D-8;
• Wylotu WL2, SEP-OS;
• Wpustów W11 i W12 wraz z przykanalikami.
c) Budowa oświetlenia ulicznego zgodnie z dokumentacją projektową „Przebudowa ulicy dojazdowej z DW 214 do ul. Buczka w Lęborku” branża elektryczna przebudowa oświetlenia ulicznego załącznik nr 25 do SWZ w zakresie ograniczonym do budowy linii oświetlenia od stacji transformatorowej t-167 do istniejącego słupa Nr 6 z którego wyprowadzony jest 10 m odcinek kabla w kierunku projektowanego słupa D5.
2.2.2. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową pn. „Przebudowa ulicy dojazdowej z DW 214 do ul. Buczka w Lęborku” zawierającą:
Projekt budowlany stanowiący załącznik nr 24 do SWZ
Projekt budowlany – branża sanitarna stanowiący załącznik nr 25 do SWZ
Projekt budowlany – branża elektrycznej – przebudowa oświetlenia drogowego stanowiący załącznik nr 26 do SWZ
Dokumentacja Geotechniczna stanowiąca załącznik nr 27 do SWZ
Projekt wykonawczy stanowiący załącznik nr 28 do SWZ
Projekt wykonawczy – branża sanitarna stanowiący załącznik nr 29 do SWZ
Projekt wykonawczy – branża elektrycznej – przebudowa oświetlenia drogowego stanowiący załącznik nr 30 do SWZ
Projekt organizacji ruchu stanowiący załącznik nr 31 do SWZ
Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót stanowiący załącznik nr 32 do SWZ
Decyzję Starosty Lęborskiego nr 5/14 z dnia 25.09.2014 r. o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej stanowiącą załącznik nr 33 do SWZ
3. Zakres zamówienia obejmuje również:
3.1. 5.5. Nawierzchnię ścieżki rowerowej dla części II zadania tj. „Przebudowy ulicy dojazdowej z DW 214 do ul. Nadmorskiej” należy wykonań zgodnie z poniższym:
- warstwa asfaltowa 0/8 KR ½ - grubość 4 cm;
- 15 cm podbudowa z kruszywa łamanego o uziarnieniu ciągłym 0/31,5 mm;
- 45 cm warstwa odsączająca z piasku o dobrej wodoprzepuszczalności;
- geotkanina o min Rr=50kN/m w obydwu kierunkach.
3.2. Przed przystąpieniem do robót budowlanych Wykonawca przedłoży Zamawiającemu 1 egz. uzgodnionego Projektu tymczasowej organizacji ruchu dla przedmiotowego zadania, którego wykonanie leży po stronie Wykonawcy;
3.3. Wykonawca wykona i umieści na terenie inwestycji w momencie faktycznego rozpoczęcia robót budowlanych 1 dwustronną tablicę informacyjną ustawioną prostopadle do osi drogi, której wzór musi być zgodny z wytycznymi wskazanymi w Załączniku nr 1 do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 maja 2021r. w sprawie określenia działań informacyjnych podejmowanych przez podmioty realizujące zadania finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych (Dz. U z 2021r. poz. 953). Miejsce ustawienia tablic wskaże Zamawiający. Treść tablic zostanie przekazana Wykonawcy przez Zamawiającego po podpisaniu umowy.
3.4. Oznakowanie poziome przejść dla pieszych ma być wykonane grubowarstwowo – strukturalnie (o nieregularnej strukturze) z szorstkością nie gorszą niż nawierzchnia jezdni.
3.5. Geodezyjne wytyczenie obiektów w terenie;
3.6. Ogrodzenie terenu budowy (odcinków prac tego wymagających);
3.7. Wykonanie niezbędnych pomiarów, prób i sprawdzenia prawidłowości realizowanych robót wynikających z obowiązujących przepisów dotyczących wykonania i odbioru robót budowlanych (z przekazaniem Zamawiającemu odpowiednich protokołów);
3.8. Zawiadomienie odpowiednich organów o wprowadzonej zmianie organizacji ruchu zgodnie z zatwierdzonym projektem wraz z przekazaniem Zamawiającemu przedmiotowego zawiadomienia w przypadku gdy dokumentacja projektowa obejmowała zmianę organizacji ruchu.
3.9. Organizację terenu budowy z zasileniem w niezbędne media, obsługę geodezyjną w trakcie budowy, bariery tymczasowe, pomosty przejściowe, uzyskanie decyzji zezwalającej na zajęcie pasa drogowego (wraz z wniesieniem opłaty) jeżeli zachodzi taka potrzeba. Zamawiający nie zapewnia dostawy wody, energii elektrycznej, odprowadzania ścieków w trakcie realizacji zadania. Wykonawca winien jest zapewnić je sobie własnym kosztem i staraniem;
3.10. Usuwanie wszelkich kolizji i prac nie wymienionych w dokumentacji technicznej, które można było przewidzieć po szczegółowym zapoznaniu się z zakresem robót i dokumentacją;
3.11. Realizacje prac zgodnie z uwagami zawartymi w uzgodnieniach branżowych;
3.12. Uporządkowanie terenu po zakończonych pracach budowlanych;
3.13. Przygotowanie i dostarczenie Zamawiającemu inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej, z potwierdzeniem o przyjęciu do zasobu geodezyjnego;
3.14. Wykonawca w imieniu Zamawiającego złoży zawiadomienie o zakończeniu robót oraz uzyska zaświadczenie z PINB o braku sprzeciwu użytkowania.
3.15. Przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji powykonawczej w 2 egzemplarzach, uwzględniającej wszelkie zmiany w stosunku do dokumentacji projektowej (wraz z uzyskaniem niezbędnych podpisów), zawierającej wszelkie potrzebne atesty, certyfikaty itp. dla wbudowanych materiałów;
3.16. Wszelkie materiały nie nadające się do ponownego wykorzystania (materiał ziemny) Wykonawca wywiezie i zutylizuje we własnym zakresie. Koszty te należy wliczyć w cenę ryczałtową;

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

4.5.5.) Wartość części: 16658320,26 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3588749,77 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5054709,62 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3588749,77 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Produkcja i Eksploatacja Kruszywa FORMELLA s.c.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5882007968

7.3.3) Ulica: Niepoczołowice 3A

7.3.4) Miejscowość: Linia

7.3.5) Kod pocztowy: 84-223

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-04-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3588749,77 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1604950,78 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2941665,70 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1604950,78 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Produkcja i Eksploatacja Kruszywa FORMELLA s.c.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5882007968

7.3.3) Ulica: Niepoczołowice 3A

7.3.4) Miejscowość: Linia

7.3.5) Kod pocztowy: 84-223

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-04-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1604950,78 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące

2022-05-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane