Kompleksowa termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłodzku, ul. Zawiszy Czarnego 1 - 3.

Gmina Miejska Kłodzko

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2022/BZP 00145918
Numer ogłoszenia
2022/BZP 00145918/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2022-05-05 12:37
Lokalizacja
Kłodzko, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c027f3a1-aa97-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
Identyfikator
8831679027
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie usuwania gruzuRoboty instalacyjne elektryczneIzolacja cieplnaInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówRoboty malarskie

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2022/BZP 00145918 z dnia 2022-05-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Kompleksowa termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłodzku, ul. Zawiszy Czarnego 1 - 3.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Kłodzko

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890717912

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: plac Bolesława Chrobrego 1

1.5.2.) Miejscowość: Kłodzko

1.5.3.) Kod pocztowy: 57-300

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.) Numer telefonu: 74 865 46 82

1.5.8.) Numer faksu: 74 867 40 62

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.pub@um.klodzko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.bip.klodzko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://um-klodzko.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kompleksowa termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłodzku, ul. Zawiszy Czarnego 1 - 3.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c027f3a1-aa97-11ec-80f8-1ad70aec7fa4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00145918

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00030005/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Kompleksowa termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej Nr 1 ul. Zawiszy Czarnego 1-3 w Kłodzku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie jest elementem projektu „KOMPLEKSOWA TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW EDUKACYJNYCH W GMINACH OBSZARU ZIEMI KŁODZKIEJ”, ze środków EFRR w ramach RPOWD2014 – 2020.Nr projektu:RPDS.12.02.00-02-0037/21 Nr naboru: RPDS.12.02.00-IZ.00-02-414/20 Nr rundy: Runda IIOś priorytetowa 12: REACT-EU/(EFRR) Wspieranie kryzysowych działań naprawczych COVID-19 ekologicznej i cyfrowej odbudowy gospodarki.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00095868/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.8.2022.MG

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotowe zamówienie jest elementem projektu „KOMPLEKSOWA TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW EDUKACYJNYCH W GMINACH OBSZARU ZIEMI KŁODZKIEJ”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020 r.
Projekt pn. „KOMPLEKSOWA TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW EDUKACYJNYCH W GMINACH OBSZARU ZIEMI KŁODZKIEJ”
Nr projektu: : RPDS.12.02.00-02-0037/21
Nr naboru: RPDS.12.02.00-IZ.00-02-414/20
Nr rundy: Runda II
Dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.
Oś priorytetowa 12: REACT-EU/(EFRR) Wspieranie kryzysowych działań naprawczych w kontekście pandemii COVID-19 i przygotowanie do ekologicznej i cyfrowej odbudowy gospodarki zwiększającej jej odporność. Działanie: 12.2: Inwestycje przyczyniające się do ograniczania niskiej emisji.

Przedmiot zamówienia szczegółowo opisuje projekt techniczny, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (projekt techniczny Załącznik nr 7 do SWZ; Przedmiar robót Załącznik nr 8 do SWZ; STWiOR Załącznik nr 9 do SWZ).

Zakres planowanych do wykonania robót obejmuje prace budowlane w ramach termomodernizacji budynku w szczególności takie jak: docieplenie połaci dachowych, docieplenie fragmentu elewacji, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana oświetlenia, wymiana źródła ciepła, montaż zaworów termostatycznych, montaż paneli fotowoltaicznych oraz montaż wewnętrznych urządzeń dźwigowych – winda schodowa.

Wszelkie nazwy własne produktów i materiałów oraz normy jakości przywołane w dokumentacji projektowej i przedmiarze robót służą określeniu pożądanego standardu wykonania i określeniu właściwości i wymogów technicznych założonych do dokumentacji technicznej dla danych rozwiązań. Dopuszcza się rozwiązania równoważne (w oparciu na produktach innych producentów) pod warunkiem spełniania tych samych właściwości technicznych zgodnie z odpowiednimi zapisami Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót. Wykonanie i odbiór robót oraz użyte materiały muszą spełniać obowiązujące PN (EN-PN), odpowiednie normy krajów UE lub normy jakości równoważne.
UWAGI DODATKOWE DO REALIZACJI PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

1. Wykonawca robót zobowiązany jest do uzgodnienia rysunków wykonawczych stolarki zewnętrznej przez Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

2. Zamawiający wymaga realizacji części robót budowlanych w następujących terminach:
1) Zamawiający wymaga wykonania wymiany stolarki okiennej i drzwiowej w okresie wakacyjnym tj. w terminie od 1 lipca 2022 r. do 31 sierpnia 2022 r.
2) Zamawiający wymaga wykonania robót elektrycznych w pomieszczeniach klas lekcyjnych w okresie wakacyjnym tj. w terminie od 1 lipca 2022 r. do 31 sierpnia 2022 r.

3. Zamawiający wyłącza z zakresu robót do wykonania docieplenie sanitariatów (współczesna przybudówka) w zakresie jednej ściany tj. ściany czołowej. Ściana ta została wcześniej docieplona w związku z prowadzoną inną inwestycją w obrębie ściany czołowej. Do wykonania pozostaje docieplenie dwóch ścian budynku sanitariatów w zakresie jak w dokumentacji projektowej. Kolor elewacji zgodnie z wzornikiem kolorów – Ral 9001. Przy docieplanych ścianach należy dokonać wymiany nawierzchni na kostkę brukową betonową prostokątną o wymiarach 20 x 10 cm. grubości 8 cm. na podsypce piaskowej na szerokości 1m. na całej długości docieplanych ścian.

4. Po stronie Wykonawcy będzie dopełnienie wszelkich formalności związanych z wydaniem pierwszej decyzji zezwalającej na eksploatację urządzeń podlegających Urzędowi Dozoru Technicznego (w zakresie przygotowania i złożenia wniosku, opłatę na rzecz Urzędu Dozoru Technicznego poniesie Zamawiający). Dotyczy urządzeń będących przedmiotem niniejszego zamówienia (np. piece gazowe centralnego ogrzewania, windy schodowe).

5. Wykonawca dokona rozruchu całego obiektu (wszystkich zabudowanych urządzeń), dostarczy instrukcje obsługi wraz z odpowiednim przeszkoleniem osób wskazanych przez Zamawiającego, poniesie wszystkie koszty ww. czynności. Szkolenie obejmować będzie również osoby stale korzystające z budynku w ramach codziennych zajęć z obsługi urządzeń / systemów oraz w zakresie zasad wietrzenia, używania zaworów termostatycznych.

6. Wykonawca wykona dokumentację projekt wykonawczy instalacji fotowoltaicznej w oparciu o zastosowane urządzenia, uzgodni ten projekt z rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń pożarowych oraz dokona odbioru / zgłoszenia wybudowanej instalacji przez Państwową Straż Pożarną.

7. Dostarczone i zamontowane urządzenia do ogrzewania (piece kondensacyjne) muszą charakteryzować się minimalnym poziomem efektywności energetycznej i normami emisji zanieczyszczeń, które zostały określone w środkach wykonawczych do dyrektywy 2009/125/WE z dnia 21 października 2009 r. ustanawiającej ogólne zasady ustalania wymogów dotyczących ekoprojektu dla produktów związanych z energią.

8. Wykonawca dostarczy i uruchomi system zarządzania i monitoringu energią cieplną wraz z oprogramowaniem.

Zainstalowany system musi pozwalać na bieżący pomiar zużycia ciepła, kontrolę i sterowanie pracą instalacji centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. Celem systemu będzie utrzymanie optymalnych parametrów pracy instalacji przy zachowaniu komfortu cieplnego w czasie użytkowania obiektu.
Zainstalowany system musi obsługiwać liczniki mediów oraz urządzenia automatyki różnych producentów.
Odczyt danych powinien obejmować następujące media budynku, tzn. energię cieplną na potrzeby instalacji centralnego ogrzewania oraz energię cieplną na potrzeby instalacji ciepłej wody użytkowej z zamontowanych liczników ciepła.
System powinien zapewnić 24 godzinny monitoring parametrów charakterystycznych dla nośnika energii cieplnej.

8. wykonanie innych robót takich jak:
- usunięcie i utylizacja pustych zbiorników wykonanych z tworzywa sztucznego wykorzystywanych w przeszłości na olej opałowy, w ilości 10 szt. o wymiarach 1 x 1,5 x 2,5 [m] każdy oraz wlewy oleju opałowego zamontowane na elewacji. Powyższe zbiorniki znajdują się w pomieszczeniu sąsiadującym z kotłownią.

9. Odtworzenie tynków i powłok malarskich – miejscowe tj. w miejscach, w których wykonywane
były roboty (wymiana okien, drzwi, lamp, prowadzenie instalacji elektrycznej).

10. Obiekt winien być przekazany Zamawiającemu w stanie nadającym się do użytkowania, winien być wysprzątany.

11. Wykonawca wraz z przedstawicielem Zamawiającego przed rozpoczęciem robót na własny koszt dokona we współpracy ze specjalistą ornitologiem i chiropterologiem przeglądu budynku szkoły pod kątem występowania miejsc gniazdowania i schronień (ptaków i nietoperzy). Dotyczy to elementów budynku, które planuje się docieplać tj. ściany zewnętrzne, dach.
W przypadku potwierdzenia ich obecności prace należy prowadzić w terminach wyznaczonych przez ww. specjalistów.
Natomiast w przypadku, gdy w trakcie prowadzenia prac konieczne będzie zniszczenie miejsc gniazdowania lub siedlisk ptaków, a także miejsc rozrodu i zimowania nietoperzy, należy uzyskać stosowne zezwolenie na czynności zakazane w stosunku do chronionych gatunków zwierząt – zgodnie z zapisami art. 56 ust. 2 w związku z art. 52 ust. 1 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (t.j. Dz. U z 2020 r. poz. 55 ze zm.) oraz przewidzieć własne działania kompensujące, np. instalację budek lęgowych dla ptaków lub schronień dla nietoperzy. W przypadku wystąpienia koszt działań kompensujących pokryje Zamawiający.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45442100-8 - Roboty malarskie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt 3) ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm.), zwaną dalej ustawą Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie podstawowym bez negocjacji, przeprowadzonego na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy Pzp, pn. „Kompleksowa termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłodzku, ul. Zawiszy Czarnego 1-3”, nr postępowania ZP.271.8.2022.MG.

Oferty złożone w postępowaniu: Konsorcjum firm: WM - BUDOWNICTWO DAWID WITSANKO, ŁUKASZ MUC sp. j., ul. Główna 52 lok. 1, 57-256 Bardo – lider, Zakład Budowlany Dawid Witsanko, Brzeżnica 39A, 57-256 Bardo – Partner, ZPHU INSATALUX Marcin Czekaj, Jaworek 50, 57-200 Ząbkowice Śląskie - Partner. Cena 5 666 608,30 zł brutto (słownie pięć milionów sześćset sześćdziesiąt sześć tysięcy sześćset osiem złotych 30/100 ), w tym podatek Vat 23%, tj. kwota 1 059 609,68 zł, okres gwarancji 60 miesięcy.

Zgodnie z art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Kwota jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 2 540 001 zł brutto.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5666608,30 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5666608,30 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2022-05-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane