Przebudowa systemu wentylacji mechanicznej strzelnicy ćwiczebnej Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu
KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W KRAKOWIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2022/BZP 00148346
- Numer ogłoszenia
- 2022/BZP 00148346/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2022-05-06 13:58
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b5dc7a75-a06c-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
- Identyfikator
- 6750005594
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2022/BZP 00148346 z dnia 2022-05-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa systemu wentylacji mechanicznej strzelnicy ćwiczebnej Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W KRAKOWIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351081570
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Mogilska 109
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-571
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.fundusze@malopolska.policja.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://malopolska.policja.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://malopolska-policja.eb2b.com.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa systemu wentylacji mechanicznej strzelnicy ćwiczebnej Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b5dc7a75-a06c-11ec-80f8-1ad70aec7fa4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00148346
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2022-05-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00019525/14/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Remont strzelnicy ćwiczebnej - KPP Olkusz
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00082138/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.24.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 601955,60 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest przebudowa systemu wentylacji mechanicznej strzelnicy ćwiczebnej Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu przy ul. Jana Pawła II 32. W zakres zamówienia wchodzi przebudowa systemu wentylacji w pomieszczeniu strzelnicy ćwiczebnej w budynku KPP w Olkuszu przy ul. Jana Pawła II 32, w celu osiągnięcia wymaganych 10 wymian na godzinę. W zakres zamówienia wchodzi dostawa i montaż centrali wentylacyjnej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła, wykonanie demontażu starej i montażu nowej instalacji wentylacji mechanicznej, wykonanie zasilania elektrycznego centrali wentylacyjnej wraz z montażem tablicy i instalacją odgromową oraz szeregu prac budowlanych towarzyszących i zabezpieczających wykonywaną instalację. Wykonawca zobowiązany jest również w okresie gwarancji do wykonania nieodpłatnych serwisów i przeglądów zamontowanych urządzeń.
2) Opis stanu projektowanego.
Dla pomieszczenia strzelnicy ćwiczebnej w budynku KPP w Olkuszu zaprojektowano nowy system wentylacji nawiewno-wywiewnej z ponad 10-cio krotną wymiana powietrza. Zaprojektowano organizację wymiany powietrza w następującej wielkości: w strefie 25 m od kulochwytu (gdzie strzela się z broni gładkolufowej) 1/3 ilości powietrza wentylacyjnego tj. 2000 m3/h nawiew i 2200 m3/h wywiew, w strefie kulochwytu zaprojektowano te same ilości powietrz dla nawiewu 2000 m3/h i wywiewu 2200 m3/h, pozostała ilość powietrza nawiewanego 2000 m3/h i wywiewanego 2200 m3/h będzie równomiernie rozprowadzona na pozostałej przestrzeni pomieszczenia strzelnicy. Zaprojektowano nawiewniki wirowe, natomiast kratki wywiewne będą miały lamelki ruchome z możliwością ustawienia ich pod kątem. Przewidziano dwa poziomy wywiewu powietrza wentylacyjnego: jeden poziom pod sufitem w ilości 70 % a drugi na podłogą lub w podłodze w ilości 30 % powietrza wywiewanego. Ilość powietrza wentylacyjnego będzie na poszczególne przestrzenie odbywać się będzie regulatorami zmiennego przepływu sterowanymi z pomieszczenia instruktorów strzelania. Dla wyeliminowania potencjalnych martwych przestrzeni projektuje się skośną obudowę podciągów od strony stanowiska strzeleckiego. Rozmieszczenie kratek wentylacyjnych pokazano na rysunkach. Kanały wentylacyjne rozprowadzające będą prowadzone pod posadzką, zabezpieczone przed kulami. Centrala wentylacyjna nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła będzie zlokalizowana na zewnątrz budynku na poziomie terenu w bezpośredniej bliskości pomieszczenia strzelnicy w tzw. patio. Kanały wentylacyjne do pomieszczenia strzelnicy będą doprowadzone w kanałach podziemnych – tras kanałów. Nagrzewnica glikolowa w centrali wentylacyjnej będzie zasilana w energię cieplną z węzła cieplnego. Przewody wychodzące z węzła (stan istniejący o średnicy DN 40 mm dla istniejącej centrali wentylacyjnej) projektuje się przedłużyć do zasilania projektowanej centrali wentylacyjnej oraz dobrać i wykonać węzeł wymiennikowy woda/ glikol wraz z zabudową niezbędnego osprzętu instalacyjnego i pompy obiegowej.
Ponadto należy przewidzieć montaż 2 sztuk kamer AHD w obudowie kopułkowej w pomieszczeniu szczeliny, 3 sztuk kamer AHD w obudowie kopułkowej w ciągu komunikacyjnym prowadzącym do pom. strzelnicy oraz rejestrator wraz z dyskiem twardym i zasilacz zbiorczy do kamer w pomieszczeniu serwerowni. Pomiędzy kamerami a rejestratorem i zasilaczem należy ułożyć tory kablowe.
3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią: dokumentacja projektowa – załącznik 10 do SWZ oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych – załącznik 11 do SWZ. Przedmiar robót (załącznik nr 12 do SWZ) służy tylko jako pomoc w określeniu kwoty ryczałtowej na wykonanie w/w roboty budowlanej. Ilości podane w przedmiarze są orientacyjne i pomocnicze.
4) Jeśli w dokumentach składających się na opis przedmiotu zamówienia, wskazana jest nazwa handlowa firmy, towaru lub produktu lub w odniesieniu do wskazanych wprost w dokumentacji postępowania parametrów, czy danych (technicznych lub jakichkolwiek innych), identyfikujących towar bądź produkt - Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne zgodne z danymi technicznymi i parametrami zawartymi w w/w dokumentacji. Jako rozwiązania równoważne, należy rozumieć rozwiązania charakteryzujące się parametrami nie gorszymi od wymaganych, a znajdującymi się w dokumentacji.
5) Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne w zakresie opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego produkty lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. W przypadku zaoferowania materiałów równoważnych lub techniki wykonania robót budowlanych, Wykonawca musi wraz z drukiem „OFERTA” przedstawić oferowane materiały lub techniki wykonania robót budowlanych oraz dołączyć dokumenty potwierdzające parametry techniczne i analizę porównawczą, z której jednoznacznie będzie wynikać, że są one w pełni równoważne do rozwiązań wskazanych w dokumentacji postępowania
6) Wykonawca udzieli gwarancji: na przedmiot zamówienia nie krótszej niż 36 miesięcy licząc od daty odbioru końcowego. Szczegółowe warunki gwarancji wymagane przez Zamawiającego zawarte są w projekcie umowy.
7) Zamawiający będzie wymagał zawarcia umowy na warunkach określonych w załączniku Nr 5 do niniejszej SWZ.
8) Prace realizowane będą w czynnym obiekcie.
9) Uwaga! Zgodnie z art. 93 ust. 1a ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. Możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu.
10) UWAGA! Zamawiający, działając w oparciu o art. 285 Ustawy Pzp informuje, iż organizuje zebranie Wykonawców w celu wyjaśnienia treści SWZ. Zebranie odbędzie się w dniu 16.03.2022 r. zbiórka o godzinie 10:00 w Recepcji Komendy Powiatowej w Olkuszu, ul. Jana Pawła II 32, 32-300 Olkusz
4.5.3.) Główny kod CPV: 45331210-1 - Instalowanie wentylacji
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45321000-3 - Izolacja cieplna
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Za najkorzystniejsza została uznana oferta Wykonawcy: P.M. ELEKTRO-MAX MOROŃSKI, Raciborowice, ul. Pod Akacjami 6, 32-091 Michałowice.W dniu 04.04.2022 r. na podstawie art. 274 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. Dz.U. z 2019 r. poz., 1129 ze zm. – dalej Pzp) wezwano Wykonawcę P.M. ELEKTRO-MAX MOROŃSKI, Raciborowice, ul. Pod Akacjami 6, 32-091 Michałowice do złożenia podmiotowych środków dowodowych w terminie do dnia 12.04.2022 r. W wyznaczonym terminie Wykonawca przesłał wymagane dokumenty. Jednak okazały się one niekompletne – Wykonawca nie załączył podmiotowych środków podmiotowych w postaci dowodów czy roboty budowlane wykazane przez Wykonawcę zostały wykonane należycie. W dniu 15.04.2022 r. o godz. 9:51 na podstawie art. 128 ust. 1 ustawy Pzp wezwano Wykonawcę do uzupełnienia brakujących dowodów czy roboty budowlane wykazane przez Wykonawcę zostały wykonane należycie. Wykonawcy wyznaczono termin na uzupełnienie dokumentów do dnia 20.04.2022 r. do godz. 12:00. Wiadomość ta została odczytana przez Wykonawcę w dniu 18.04.2022 r. o godz. 21:17. W wyznaczonym w wezwaniu terminie Wykonawca nie uzupełnił dokumentów. W dniu 20.04.2022 r. o godz. 14:33 Wykonawca przysłał pismo, w którym, cyt. „W odpowiedzi na Pastwa wezwanie dotyczące złożenia podmiotowych środków dowodowych, pismem znak AQ.ZP.23.2022 z dnia 15 kwietnia 2022r, niniejszym pismem zwracam się do Państwa o przedłużenie terminu złożenia dokumentów w przedmiotowym postępowaniu przetargowym do dnia 21 kwietnia 2022r .Prośbą swą motywuję tym, że w dniach 15tego i 19tego kwietnia firma była nieczynna, z powodu przypadających w dniach od 16 do 18 kwietnia Świąt Wielkanocnych. W opisanej powyżej sytuacji oczekuję na pozytywne ustosunkowanie się do mojej prośby”.
Zgodnie z utrwalonym orzecznictwem tylko w uzasadnionym przypadku Wykonawca może wrócić się do Zamawiającego o przedłużenie terminu do złożenia, poprawienia lub uzupełnienia dokumentów.
W takim wypadku Wykonawca musi wykazać, że jego zdaniem przedłużenie terminu ze względu na wyjątkową sytuację, niewynikająca z przyczyn niezależnych od niego skutkowało uniemożliwieniem złożenia przez niego dokumentów w wyznaczonym terminie. Orzecznictwo wypowiada się także o fakcie wyznaczenia przez Zamawiającego terminu, biorąc pod uwagę wadliwość tego wezwania i niedopuszczalność przedłużenia przez Zamawiającego. Jeżeli wezwanie nie było wadliwe, w tym również, gdy termin wskazany w wezwaniu był terminem realnym do złożenia, poprawienia lub uzupełnienia, niedopuszczalne będzie przedłużenie tego terminu przez Zamawiającego, z jego własnej inicjatywy, gdyż byłoby to naruszenie zasady jednokrotnego wezwania.
Oferta podlega odrzuceniu z postępowaniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 b) ustawy Pzp: Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli została złożona przez Wykonawcę który nie złożył w przewidzianym terminie (podmiotowego środka dowodowego, potwierdzających brak podstaw wykluczenia lube spełnianie warunków udziału w postępowaniu (…)”.
W związku z powyższym oraz faktem, że cena kolejnej oferty przekracza kwotę jaką Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia komisją wnosi o unieważnienie postępowania na podstawie art. 255 ust. 3) ustawy Pzp: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena (…) najkorzystniejszej oferty (…) przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza p[przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia”.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 884000 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1340700 PLN
| 2022-05-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |