Przebudowa dróg powiatowych nr 1440G w m. Leśniewo, nr 1523G w m. Lisewo, nr 1524G w m. Jeldzino, nr 1525G w m. Karlikowo oraz nr 1526G w m. Lubkowo w zakresie budowy chodników/poboczy
Zarząd Drogowy dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego z siedzibą w Wejherowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00187626
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00187626/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-21 14:46
- Lokalizacja
- Wejherowo, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-81a92b69-dfc9-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 5871475424
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
3 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00187626 z dnia 2021-09-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg powiatowych nr 1440G w m. Leśniewo, nr 1523G w m. Lisewo, nr 1524G w m. Jeldzino, nr 1525G w m. Karlikowo oraz nr 1526G w m. Lubkowo w zakresie budowy chodników/poboczy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Drogowy dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego z siedzibą w Wejherowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191686680
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Pucka 11
1.5.2.) Miejscowość: Wejherowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 84-200
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zarzadddrogowy.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zarzaddrogowy.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/zarzaddrogowy1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
drogownictwo
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa dróg powiatowych nr 1440G w m. Leśniewo, nr 1523G w m. Lisewo, nr 1524G w m. Jeldzino, nr 1525G w m. Karlikowo oraz nr 1526G w m. Lubkowo w zakresie budowy chodników/poboczy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-81a92b69-dfc9-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00187626
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001053/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.16 Przebudowa dróg powiatowych nr 1440G w m. Leśniewo, nr 1523G w m. Lisewo, nr 1524G w m. Jeldzino, nr 1525G w m. Karlikowo oraz nr 1526G w m. Lubkowo w zakresie budowy chodników /poboczy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00108446/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP-19/2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przebudowa drogi powiatowej nr 1440G w zakresie budowy chodnika na terenie gminy Puck (Leśniewo). Przekazanie placu budowy nastąpi nie szybciej niż 01.01.2022 r. Zakres prac obejmuje budowę jednostronnego chodnika z kostki betonowej o szerokości 2,0 m na odcinku ok. 780 m, chodnik usytuowany przy jezdni;4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych
4.5.5.) Wartość części: 903002,44 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przebudowa drogi powiatowej nr 1523G w zakresie budowy chodnika na terenie gminy Krokowa (Lisewo). Przekazanie placu budowy nastąpi nie szybciej niż 01.01.2022 r. Zakres prac obejmuje budowę jednostronnego chodnika o szerokości 1,50 ÷ 2,00 m, na odcinku o długości 725 m, na prawie całym odcinku chodnik odsunięty od jezdni.4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych
4.5.5.) Wartość części: 959761,99 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przebudowa drogi powiatowej nr 1524G w zakresie budowy chodnika na terenie gminy Krokowa (Jeldzino). Zakres prac obejmuje budowę jednostronnego chodnika o szerokości 1,50 ÷ 2,00 m, na odcinku o długości ok. 804 m, na prawie całym odcinku chodnik odsunięty od jezdni.4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych
4.5.5.) Wartość części: 587889,20 PLN
Część 4
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przebudowa drogi powiatowej nr 1525G w zakresie budowy pobocza na terenie gminy Krokowa (Karlikowo). Przekazanie placu budowy nastąpi nie szybciej niż 01.01.2022 r. Zakres prac obejmuje utwardzenie pobocza betonową kostką brukową o szerokości 1,50 ÷ 2,00 m, na odcinku o długości ok. 710 m, na prawie całym odcinku chodnik odsunięty od jezdni.4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych
4.5.5.) Wartość części: 726343,50 PLN
Część 5
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przebudowa drogi powiatowej nr 1526G w zakresie budowy chodnika na terenie gminy Krokowa (Lubkowo). Zakres prac obejmuje:- budowę chodnika o szerokości 1,50 m, na odcinku o długości ok. 741 m na prawie całym odcinku chodnik odsunięty od jezdni;
- budowę chodnika o szerokości 2,00 m, na odcinku o długości ok. 149 m przy krawędzi jezdni.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych
4.5.5.) Wartość części: 376571,39 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 691876,85 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1047584,36 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 691876,85 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Specjalistycznych REWERS Agnieszka Wojciech Formela Sp.j.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5882202440
7.3.4) Miejscowość: Bożepole Wielkie
7.3.5) Kod pocztowy: 84-214
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-27
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 691876,85 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 747457,54 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 747457,54 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 747457,54 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma GMM Marzena Gaffka
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5871516146
7.3.4) Miejscowość: Tyłowo-Dąbrowa
7.3.5) Kod pocztowy: 84-106
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-16
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 747457,54 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W trakcie badania i oceny ofert Zamawiający stwierdził, iż oferta Wykonawcy G&G Firma Drogowa została najwyżej oceniona w zakresie zadania nr 3. W związku z powyższym Zamawiający wezwał w dniu 02.08.2021 r. Wykonawcę do złożenia podmiotowych środków dowodowych.
W dniu 09.08.2021 r. Wykonawca przedłożył zamawiającemu wymagane dokumenty. W toku badania złożonej dokumentacji Zamawiający ocenił podmiotowe środki dowodowe jako niewystarczające do udzielenia zamówienia w zakresie obu zadań. Wykonawca dla potwierdzenia zdolności zawodowej wskazał w wykazie robót jedno i to samo zamówienie dla obu zadań (Zamawiający wymaga co najmniej dwóch udokumentowanych robót dla każdego z zadań). Ponadto Wykonawca nie wykazał wartości konkretnych robót zrealizowanych przy użyciu kostki betonowej – podał jedynie całkowity koszt realizowanej inwestycji. W świetle przedstawionych dokumentów stwierdzono również, że Wykonawca nie przedstawił dowodu na posiadanie środków finansowych lub zdolności kredytowej wymaganej przez Zamawiającego oraz nie załączył zaświadczeń z Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Wobec zaistniałej sytuacji, Wykonawca został wezwany w dniu 11.08.2021 r. do uzupełnienia oraz wyjaśnienia następujących środków dowodowych:
a) wykaz robót dla zadania nr 3
b) informacja z banku potwierdzająca posiadanie środków finansowych lub zdolność kredytową na łączną kwotę 400 000,00 zł,
c) zaświadczenie z Urzędu Skarbowego,
d) zaświadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Wykonawca winien był przedstawić powyższe podmiotowe środki dowodowe
w nieprzekraczalnym terminie 16.08.2021r. Ponieważ tego nie uczynił, tym samym nie wykazał spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw wykluczenia, Zamawiający zmuszony jest na mocy art. 226 ustawy Pzp do odrzucenia oferty.
Biorąc pod uwagę powyższe Zamawiający odrzucając jedyne, złożone oferty jest zobowiązany unieważnić postępowanie w zakresie zadania nr 3.
Część 4
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 539814,41 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 673663,93 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 539814,41 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma GMM Marzena Gaffka
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5871516146
7.3.4) Miejscowość: Tyłowo-Dąbrowa
7.3.5) Kod pocztowy: 84-106
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 4)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-09-16
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 539814,41 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 5
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 5)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W trakcie badania i oceny ofert Zamawiający stwierdził, iż oferta Wykonawcy G&G Firma Drogowa została najwyżej oceniona w zakresie zadania nr 5. W związku z powyższym Zamawiający wezwał w dniu 02.08.2021 r. Wykonawcę do złożenia podmiotowych środków dowodowych.
W dniu 09.08.2021 r. Wykonawca przedłożył zamawiającemu wymagane dokumenty. W toku badania złożonej dokumentacji Zamawiający ocenił podmiotowe środki dowodowe jako niewystarczające do udzielenia zamówienia w zakresie obu zadań. Wykonawca dla potwierdzenia zdolności zawodowej wskazał w wykazie robót jedno i to samo zamówienie dla obu zadań (Zamawiający wymaga co najmniej dwóch udokumentowanych robót dla każdego z zadań). Ponadto Wykonawca nie wykazał wartości konkretnych robót zrealizowanych przy użyciu kostki betonowej – podał jedynie całkowity koszt realizowanej inwestycji. W świetle przedstawionych dokumentów stwierdzono również, że Wykonawca nie przedstawił dowodu na posiadanie środków finansowych lub zdolności kredytowej wymaganej przez Zamawiającego oraz nie załączył zaświadczeń z Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Wobec zaistniałej sytuacji, Wykonawca został wezwany w dniu 11.08.2021 r. do uzupełnienia oraz wyjaśnienia następujących środków dowodowych:
a) wykaz robót dla zadania nr 5,
b) informacja z banku potwierdzająca posiadanie środków finansowych lub zdolność kredytową na łączną kwotę 250 000,00 zł,
c) zaświadczenie z Urzędu Skarbowego,
d) zaświadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Wykonawca winien był przedstawić powyższe podmiotowe środki dowodowe
w nieprzekraczalnym terminie 16.08.2021r. Ponieważ tego nie uczynił, tym samym nie wykazał spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw wykluczenia, Zamawiający zmuszony jest na mocy art. 226 ustawy Pzp do odrzucenia oferty.
| 2021-09-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |