Rozbudowa drogi krajowej nr 46 w m. Dąbrowa wraz z rozbiórką istniejącego i wykonaniem nowego wiaduktu w km 95+294 zlokalizowanego nad linią kolejową nr 132

GENERALNA DYREKCJA DRÓG KRAJOWYCH I AUTOSTRAD ODDZIAŁ W OPOLU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00163722
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00163722/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-08-30 12:26
Lokalizacja
Opole, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c54a792e-bd44-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
7540003773
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy mostów

Wykonawcy

1 przyznane

HIMMEL I PAPESCH OPOLE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄOpole, PL · lot 0
19 785 318,75 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00163722 z dnia 2021-08-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi krajowej nr 46 w m. Dąbrowa wraz z rozbiórką istniejącego i wykonaniem nowego wiaduktu w km 95+294 zlokalizowanego nad linią kolejową nr 132

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GENERALNA DYREKCJA DRÓG KRAJOWYCH I AUTOSTRAD ODDZIAŁ W OPOLU

1.3.) Oddział zamawiającego: Oddział w Opolu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 017511575

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Niedziałkowskiego 6

1.5.2.) Miejscowość: Opole

1.5.3.) Kod pocztowy: 45-085

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 77 4016300

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi_opole@gddkia.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gddkia.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

gddkia.eb2b.com.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


zarządzanie drogami krajowymi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa drogi krajowej nr 46 w m. Dąbrowa wraz z rozbiórką istniejącego i wykonaniem nowego wiaduktu w km 95+294 zlokalizowanego nad linią kolejową nr 132

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c54a792e-bd44-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00163722

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00011850/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Rozbudowa drogi krajowej nr 46 w m. Dąbrowa wraz z rozbiórką istniejącego i wykonaniem nowego wiaduktu w km 95+294 zlokalizowanego nad linią kolejową nr 132

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00064253/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: O.Op.D-3.2412.09.2021(18)

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 13966820,30 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych – budowa nowego wiaduktu nad linią PKP po południowej stronie istniejącego wraz z przebudową odcinka drogi dojazdowej wraz ze zmianą geometrii trasy drogi krajowej DK 46 z obu stron na długości 650m oraz rozbiórka istniejącego wiaduktu.

- PARAMETRY NOWEGO OBIEKTU
Wiadukt jednoprzęsłowy o ustroju płytowo – belkowym, zespolonym, dźwigary stalowe (Langera) o przekroju skrzynkowym
- Rozpiętość teoretyczna 0biektu - 41,60m,
- szerokość całkowita obiektu - 13,90m,
- kąt skrzyżowania z osią przeszkody - 42,50

- ZAKRES ROBÓT BUDOWLANYCH
Zakres robót budowlanych obejmuje :
- budowę nowego wiaduktu po południowej stronie, równolegle do istniejącego obiektu,
- rozbiórkę istniejącego wiaduktu,
- rozbiórkę istniejącej nawierzchni drogi na odcinku przeznaczonym do przebudowy,
- przebudowę odcinka drogi krajowej nr 46 na długości ok 650m, wraz ze zmianą geometrii trasy drogi,
- wymianę istniejącej konstrukcji nawierzchni jezdni – dostosowanie do obciążenia 115kN i prognozowanego natężenia ruchu,
- przebudowę skrzyżowania z ul. Kamienną,
- rozbudowę istniejących nasypów (najazdów),
- budowę/przebudowę kanalizacji deszczowej i wodociągowej,
- budowę kanałów kablowych na terenie kolejowym,
- przebudowę elektroenergetycznej sieci oświetleniowej,
- przebudowę sieci teletechnicznych,
- budowę poboczy utwardzonych i gruntowych, budowę zatoki przystankowej, budowę/przebudowę zjazdów, budowę chodników,
- wycinkę kolidującego drzewostanu/krzewostanu

Roboty należy prowadzić przy zachowaniu ruchu kołowego w obszarze placu budowy i w uzgodnieniu z zarządcami infrastruktury technicznej, między innymi PKP

4.5.3.) Główny kod CPV: 45221100-3 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 19785318,75 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 26109790,39 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 19785318,75 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Himmel i Papesch Opole Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 531605730

7.3.3) Ulica: ul. Jagiełły 39,

7.3.4) Miejscowość: Opole

7.3.5) Kod pocztowy: 45-920

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

branża drogowa, branża elektroenergetyczna, kanalizacja deszczowa,
branża wodociągowa, SRK, branża teletechniczna.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 19785318,75 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 14 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2021-08-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane