Budowa nowych punktów oświetleniowych i modernizacja istniejących - rozbudowa oświetlenia ulicznego na ulicach: Bocznej, Wrzosowej i Głównej w Kudowie-Zdroju

Gmina Kudowa-Zdrój

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00163931
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00163931/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-08-30 13:37
Lokalizacja
Kudowa-Zdrój, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-558f6fd7-db42-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
8831679903
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty instalacyjne elektryczneRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

Wykonawcy

1 przyznane

JAROSŁAW ŁUCZAKPolanica Zdrój, PL · lot 0
182 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00163931 z dnia 2021-08-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa nowych punktów oświetleniowych i modernizacja istniejących - rozbudowa oświetlenia ulicznego na ulicach: Bocznej, Wrzosowej i Głównej w Kudowie-Zdroju

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kudowa-Zdrój

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890717929

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Zdrojowa 24

1.5.2.) Miejscowość: Kudowa-Zdrój

1.5.3.) Kod pocztowy: 57-350

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@kudowa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kudowa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/kudowa

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa nowych punktów oświetleniowych i modernizacja istniejących - rozbudowa oświetlenia ulicznego na ulicach: Bocznej, Wrzosowej i Głównej w Kudowie-Zdroju

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-558f6fd7-db42-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00163931

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004346/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.17 Budowa nowych punktów oświetleniowych i modernizacja istniejących - rozbudowa oświetlenia ulicznego na ulicach Bocznej, Wrzosowej i Głównej w Kudowie-Zdroju

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00103359/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IR.271.20.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 186315,61 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa oświetlenia ulicznego na ulicach: Bocznej, Wrzosowej i Głównej w Kudowie-Zdroju z podziałem na 4 zadania. Inwestycja zlokalizowana jest w województwie dolnośląskim, powiecie kłodzkim, na działkach stanowiących własność gminy Kudowa-Zdrój.
Wynikiem całości robót budowlanych będą obiekty budowlane w zakresie inżynierii lądowej i wodnej, które mogą samoistnie spełniać funkcję gospodarczą lub techniczną.
Zamawiający nie dopuszcza do składania ofert częściowych.

Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
Zadanie 1. Rozbudowa fragmentu oświetlenia ulicznego osiedla domków jednorodzinnych na ul. Wrzosowej – 5 punktów.
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia w ramach zadania 1 są roboty budowlane polegające na rozbudowie fragmentu oświetlenia ulicznego o 5 punktów przy ul. Wrzosowej na działce nr 701/10 obręb Słone w Kudowie-Zdroju. Inwestycja realizowana jest w ramach Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej 2021.
Zakres prac obejmuje w szczególności:
­ roboty ziemne,
­ montaż 5 sztuk kompletnych słupów oświetleniowych (dla punktów oznaczonych nr 38-42 na schemacie oświetlenia)w kolorze czarnym H=5 m wraz z fundamentem (punkty o numerach od 38-42 na schemacie oświetlenia załączonym do SWZ),
­ montaż 5 sztuk opraw oświetleniowych typu LED wyposażone w gniazdo NEMA lub możliwość integracji zasilacza z przekaźnikiem dwukierunkowym montowanym w oprawie,
­ ułożenie linii kablowych,
­ pomiar obwodu elektrycznego,
­ od słupa nr 42 należy pozostawić naddatek 3 metry kabla zasilającego oraz umieścić tam tymczasowe zabezpieczenia dla połączenia kolejnych lamp obwodu III.

UWAGA: przedmiot zamówienia nie obejmuje całego oświetlenia ulicznego objętego projektem pn. „Budowa układu komunikacyjnego dla terenów osiedla mieszkaniowego położonego pomiędzy ulicami Buczka i Aleją Jana Pawła II w Kudowie Zdroju. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie oświetlenia zgodnie z załącznikiem graficznym tj.: obwód III – lampy od nr 38 do nr 42.
Ze względu na utrzymanie jednolitej stylistyki oświetlenia drogowego w ciągu ul. Wrzosowej zaleca się przed przystąpieniem do wyceny prac dokonać wizji w terenie i dobrać wizualnie podobne elementy konstrukcyjne latarni do istniejących.

Zadanie 2. Rozbudowa oświetlenia ulicznego na ul. Głównej – 7 punktów
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia w ramach zadania 2 są roboty budowlane polegające na budowie 7 punktów oświetlenia ulicznego przy ul. Głównej na działkach nr 249, 251, 252/7 oraz 254/2 obręb Zakrze w Kudowie-Zdroju zgodnie z dokumentacją pn: „Budowa oświetlenia zewnętrznego przy ul. Głównej w miejscowości Kudowa-Zdrój”. Inwestycja realizowana jest w ramach Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej 2021.
Zakres prac obejmuje w szczególności:
­ budowę nowej sieci oświetleniowej,
­ montaż nowoprojektowanych słupów oświetleniowych,
­ zabezpieczenie sieci.

Zadanie 3. Rozbudowa oświetlenia ulicznego na ul. Bocznej – 25 punktów
Opis zamówienia:
Przedmiotem zamówienia w ramach zadania 3 są roboty budowlane polegające na rozbudowie oświetlenia ulicznego o 25 punktów przy ul. Bocznej na działkach nr 105, 128, 132/2, 50/2 obręb Zakrze w Kudowie-Zdroju. Inwestycja realizowana jest w ramach Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej 2021.
Zakres prac obejmuje w szczególności:
­ montaż 25 sztuk kompletnych słupów oświetleniowych (dla punktów oznaczonych nr 8-32 na schemacie oświetlenia) o wysokości 6 m wraz z prefabrykowanym fundamentem, wysięgnikiem o długości 1,5 m, wizualnie podobnych do istniejących przy ul. Bocznej (słupy szare, ocynkowane),
­ montaż 25 sztuk opraw typu LED o mocy 35-38W wyposażonych w przekaźniki dwukierunkowe w gnieździe NEMA, pracujące w DALI lub 1-10 zapewniających komunikację dwukierunkową oraz integrację z interoperacyjnym systemem zarządzania TIK,
­ do czasu uruchomienia systemu wymagane zaopatrzenie 25 sztuk opraw w łącznik umożliwiający pracę bez przekaźnika,
­ zasilanie nowych punktów oświetlenia należy wykonać z istniejącej latarni oznaczonej jako nr 7,
­ demontaż starych opraw oświetleniowych 10 sztuk oraz słupów oświetleniowych 5 sztuk będących własnością gminy Kudowa-Zdrój wraz z istniejącą instalacją oświetlenia ulicznego oraz przekazanie Zamawiającemu w wskazane miejsce na terenie Kudowy-Zdroju.
­ demontaż dwóch lamp solarnych na ul. Bocznej i ponowny montaż we wskazanym przez Zamawiającego miejscu na terenie Kudowy-Zdroju.

Zaleca się przed przystąpieniem do wyceny prac dokonać wizji w terenie i dobrać wizualnie podobne oprawy do istniejących na ul. Bluszczowej - zgodnie z załącznikiem graficznym.

Z tablicy bezpiecznikowej słupa nr 4 wykonano odejście kablowe do słupa nr 12.

UWAGA: przedmiot zamówienia nie obejmuje całego oświetlenia ulicznego objętego projektem pn.: „Przebudowa i remont ul. Bocznej w Kudowie-Zdroju wraz z oświetleniem i kanalizacją deszczową”. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie oświetlenia zgodnie wyciągiem z projektu budowlanego tj.: ze schematem oświetlenia ulicznego – E-1 - lampy od nr 8 do 32.

Zadanie 4 Dostawa i montaż 7 sztuk opraw oświetleniowych przy ul. Bocznej.
Przedmiotem zamówienia w ramach zadania 4 jest dostawa oraz montaż 7 sztuk opraw oświetlenia ulicznego (dla punktów oznaczonych nr 1-7 na schemacie oświetlenia) przy ul. Bocznej w Kudowie-Zdroju, tego samego rodzaju, typu oraz modelu jak w zadaniu 3 z gniazdami NEMA bez przekaźnika.
Zakres prac obejmuje w szczególności:
­ demontaż istniejących 7 sztuk opraw (dla punktów oznaczonych nr 1-7 na schemacie oświetlenia)oraz przekazanie Zamawiającemu we wskazane miejsce,
­ dostawa oraz montaż 7 sztuk opraw oświetlenia ulicznego typu LED bez przekaźników wyposażone w gniazdo NEMA lub możliwość integracji zasilacza z przekaźnikiem dwukierunkowym montowanym w oprawie,
­ do czasu uruchomienia systemu wymagane zaopatrzenie 7 sztuk opraw w łącznik umożliwiający pracę bez przekaźnika.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają: dokumentacja projektowa oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.
1) zał. nr 1 do SWZ. - dokumentacja projektowa. Plik zawierający skompresowane dokumenty w formacie ZIP., Nazwa pliku „Zał. nr 1 do SWZ – dokumentacja projektowa”
2) zał. nr 2 do SWZ- STWIORB. . Plik zawierający skompresowane dokumenty w formacie ZIP. Nazwa pliku „Zał. nr 2 do SWZ – STWIORB”,
3) zał. nr 3 do SWZ. Plik zawierający istotne postanowienia umowy w formacie PDF Nazwa pliku „Zał. nr 3 do SWZ - wzór umowy (IPU)”

4.5.3.) Główny kod CPV: 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 182000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 182000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 182000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Instalatorstwo Elektryczne mgr inż. Jarosław Łuczak

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 8831425462

7.3.3) Ulica: ul. Kilińskiego 2

7.3.4) Miejscowość: Polanica-Zdrój

7.3.5) Kod pocztowy: 57-320

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-11

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 182000 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2021-08-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane