Remont drogi krajowej nr 61 - ul. Wojska Polskiego - III etap
MIASTO ŁOMŻA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00165548
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00165548/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-08-31 14:57
- Lokalizacja
- Łomża, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-493e80b3-f12c-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 7182144919
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00165548 z dnia 2021-08-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi krajowej nr 61 - ul. Wojska Polskiego - III etap
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO ŁOMŻA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 450669921
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Stary Rynek 14
1.5.2.) Miejscowość: Łomża
1.5.3.) Kod pocztowy: 18-400
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński
1.5.7.) Numer telefonu: 86 215 68 04
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: t.krajewski@um.lomza.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.lomza.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/um_lomza1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont drogi krajowej nr 61 - ul. Wojska Polskiego - III etap2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-493e80b3-f12c-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00165548
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000988/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Remont ul. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Polnej do ul. Tkackiej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00133969/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WIR.271.2.15.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 4226056,15 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest remont drogi krajowej nr 61 – ulicy Wojska Polskiego w Łomży na odc. od ulicy Poznańskiej do ul. Polnej (od km 152+901 do km 153+415) o długości ok. 514 m i szerokości od 11 m do 13 m - w następującym zakresie:
a) branża drogowa:
• wycinka wraz z karczowaniem pni drzew kolidujących z inwestycją,
• demontaż oznakowania pionowego ze słupkami oraz urządzeń brd z odwiezieniem ich
w miejsce wskazane przez Zamawiającego na terenie miasta Łomża,
• frezowanie nawierzchni bitumicznej jezdni z odwiezieniem destruktu w miejsce wskazane przez Zamawiającego na terenie miasta Łomża,
• rozbiórka krawężników wraz z ławą,
• roboty ziemne – wykonanie koryta pod nową konstrukcję jezdni z wywozem
i zagospodarowaniem/utylizacją urobku,
• budowa nowej konstrukcji jezdni (ulepszone podłoże, podbudowa pomocnicza, podbudowa zasadnicza, warstwy z mieszaki mineralno-asfaltowych, ułożenie geosyntetyku zbrojeniowego),
• ułożenie nowej kostki betonowej / płytek betonowych na chodnikach i wyspach oraz kostki kamiennej na zatokach autobusowych,
• rozebranie i ponowne ułożenie istniejącej nawierzchni z kostki betonowej nieprzewidzianej do rozbiórki, celem dostosowania układu do nowych rzędnych wysokościowych i nowego układu drogowego,
• wyrównanie istniejących trawników wraz z obsianiem trawą oraz ich pielęgnacja,
• wykonanie nowego oznakowania poziomego i pionowego drogi, montaż urządzeń brd,
• nasadzenie zastępcze drzew oraz ich pielęgnacja.
b) branża sanitarna:
• demontaż istniejącej kanalizacji deszczowej (rurociągi, studnie, wpusty deszczowe).
• roboty ziemne – wykopy, zabezpieczenie wykopów, zasypka itp.
• budowa kanału deszczowego (kanał deszczowy, przykanaliki, studnie kanalizacyjne, wpusty deszczowe). Kanał deszczowy z rur WIPRO lub z rur z polipropylenu PP klasy SN10 o średnicy 400 mm, przykanaliki z rur litych jednorodnych PVC klasy SN8 o średnicy 200 mm. Studnie rewizyjne prefabrykowane z betonu klasy C35/45 z kinetami monolitycznymi o średnicy 1200 mm wraz z płytą pokrywową oraz pierścieniem odciążającym, właz klasy D400 o wys. 15 cm, głębokość osadzenia pokrywy włazu 5 cm, z min. 1 ryglem zabezpieczającym obrót. Wpusty deszczowe betonowe (klasa betonu C25/45) o średnicy 500 mm z osadnikiem
h ≥ 75 m z płytą i pierścieniem odciążającym. Krata ściekowa klasy D400 na zawiasach, z ryglem zabezpieczającym otwarcie.
• regulacja wysokościowa studni kanalizacyjnych znajdujących się w pasie drogowym objętym zakresem robót, w tym m.in. podwyższenie lub obniżenie studni poprzez montaż kręgu o właściwej wysokości, wymiana płyt pokrywowych z montażem pierścieni odciążających oraz włazów klasy D400 o wys. 15 cm, głębokość osadzenia pokrywy włazu 5 cm, z min. 1 ryglem zabezpieczającym obrót.
• regulacja wysokościowa zasuw wodociągowych oraz gazowych z uwzględnieniem konieczności przedłużenia lub skrócenia sztycy, montaż skrzynek w przypadku jej braku lub złego stanu technicznego.
• Przebudowa wszystkich kolizji związanymi z przebudową sieci kanalizacji deszczowej z istniejącym uzbrojeniem terenu wchodzi w cenę ryczałtową. Należy uwzględnić przebudowę kanalizacji deszczowej przechodzącej przez studnię kanalizacji sanitarnej (załącznik nr 11 do SWZ) Prace te nie będą traktowane jako roboty dodatkowe.
• wykonanie monitoringu wizyjnego sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej (zarówno nowobudowanego kanału jaki i istniejącego – nieobjętego robotami budowlanymi, ale zlokalizowanego w pasie drogowym). Nagranie z monitoringu wizyjnego ww. sieci powinno być wykonane nie wcześniej niż po ułożeniu warstwy bitumicznej. Powyższe należy przekazać Zamawiającemu wraz z operatem kolaudacyjnym.
c) branża elektryczna i telekomunikacyjna:
• w przypadku ewentualnego wystąpienia kolizji ww. robót budowlanych z istniejącą infrastrukturą elektryczną lub telekomunikacyjną – przełożenie/korekta trasy tej infrastruktury w niezbędnym zakresie, zagłębienie istniejących kabli, założenie zabezpieczenia – rur osłonowych dwudzielnych na istniejące kable energetyczne. W przypadku wystąpienia kolizji z istniejącą infrastrukturą techniczną należy zawiadomić Inspektora nadzoru i odpowiedniego gestora sieci celem oceny sytuacji i uzgodnienia sposobu działania w zakresie zabezpieczenia infrastruktury.
• 3 szt. studni telekomunikacyjnych (na wysokości budynków 8 – wzmocnienie stropów studni oraz wymiana ram i pokryw na nowe typu ciężkiego. Regulacja pionowa i pozioma istniejących studni telekomunikacyjnych - ram i pokryw.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4982943,21 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4982943,21 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4982943,21 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BIK-PROJEKT Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7182028946
7.3.3) Ulica: Poligonowa 32
7.3.4) Miejscowość: Łomża
7.3.5) Kod pocztowy: 18-400
7.3.6.) Województwo: podlaskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Roboty sanitarne - Jemielity Inźynieria Sanitarna s.c. Witold i Andrzej Jemielity, ul. Szeroka 33, 18-400 Łomża
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4982943,21 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
| 2021-08-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |