„Remont dróg gminnych łączących przysiółki Kotulina - ul. Skalna, ul. Skały i ul. Nakło”
Gmina Toszek
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00165518
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00165518/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-08-31 14:47
- Lokalizacja
- Toszek, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cd210559-def1-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 9691605695
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00165518 z dnia 2021-08-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Remont dróg gminnych łączących przysiółki Kotulina
- ul. Skalna, ul. Skały i ul. Nakło”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Toszek
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257771
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Bolesława Chrobrego 2
1.5.2.) Miejscowość: Toszek
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-180
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki
1.5.7.) Numer telefonu: 32 237-80-00
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: umtoszek@toszek.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.toszek.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/toszek1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Remont dróg gminnych łączących przysiółki Kotulina- ul. Skalna, ul. Skały i ul. Nakło”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cd210559-def1-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00165518
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002316/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Remont dróg gminnych łączących przysiółki Kotulina - ul. Skalna, ul. Skały i ul. Nakło
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00109748/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZRP.271.7.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1239928,87 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest remont dróg gminnych łączących przysiółki Kotulina - ul. Skalna, ul. Skały i ul. Nakło” dofinansowanego ze środków budżetu państwa: Rządowy fundusz rozwoju dróg.
2. Oznaczenie przedmiotu zamówienia wg Wspólnego Słownika Zamówień CPV:
Przedmiot główny:
CPV 45.00.00.00-7 Roboty budowlane
Przedmioty dodatkowe:
CPV 45233142-6 Roboty w zakresie naprawy dróg
CPV 45233220-7 Roboty w zakresie nawierzchni dróg
CPV 45233140-2 Roboty drogowe
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia
3.1. „Remont dróg gminnych łączących przysiółki Kotulina - ul. Skalna, ul. Skały i ul. Nakło”
1. Przedmiot Inwestycji
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane obejmujące remont dróg gminnych łączących przysiółki Kotulina: ul. Skalna, ul. Skały i ul. Nakło. Ul. Skalna rozpoczyna się na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 2946 S – km 0+000 a kończy na skrzyżowaniu z ul. Nakło i ul. Skały – km 0+220. Ul. Skały rozpoczyna się od skrzyżowania z ulicami Skalną i Nakło - km 0+220 a kończy przy posesji położonej na działce nr 55/4 (koniec nawierzchni bitumicznej) - km 2+382. Ul. Nakło rozpoczyna się na skrzyżowaniu z ulicami Skalną i Skały - km 0+000 a kończy przy posesji położonej na działce nr 28 (początek dobrej nawierzchni bitumicznej) - km 2+001.
2. Istniejący stan zagospodarowania terenu z omówieniem przewidywanych w nim zmian,
w tym adaptacji i rozbiórek
Drogi gminne dojazdowe łączące przysiółki Kotulina, w chwili obecnej posiadają nawierzchnię bitumiczną o szerokości jezdni od 3,0m do 5,0m z obustronnymi poboczami ziemnymi o zmiennej szerokości. Jezdnia bitumiczna jest w złym stanie technicznym, duże nierówności, zniekształcenia w profilu podłużnym i poprzecznym.
3. Projektowane zagospodarowanie terenu
Na całej długości dróg gminnych, dojazdowych, projektuje się jezdnię z betonu asfaltowego
o szerokości jezdni od 3,0m do 5,0m (takie same szerokości jezdni jak dotychczas), z obustronnymi poboczami o szerokości od 60cm do 75cm (50cm utwardzenia poboczy kruszywem kamiennym frakcji 0-31,50mm oraz od 10cm do 25cm pobocza ziemne). Przekrój poprzeczny jezdni jednostronny lub dwustronny 2%. Profil podłużny jezdni taki sam jak na istniejących nawierzchniach.
Skrzyżowania dróg gminnych z drogami powiatowymi oraz pomiędzy sobą, wyokrąglono łukami o promieniach od R=3,0m do R=20,0m.
Odcinki istniejącej nawierzchni bitumicznej należy wyrównać betonem asfaltowym AC11W
do wymaganych spadków poprzecznych i podłużnych (średnia grubość wyrównania 4,0cm) a następnie wykonać warstwę ścieralną z betonu asfaltowego AC11S, grubości 4,0cm.
Na ul. Skały zaprojektowano trzy mijanki, ze względu na istniejącą szerokość jezdni,
w celu umożliwienia minięcia się pojazdów jadących z przeciwnych kierunków. Mijanki zaprojektowano w km 0+590 po stronie prawej jezdni, w km 1+210 po stronie lewej jezdni oraz w km 1+790 po stronie lewej jezdni. Mijanki o szerokości 2,0m i długości 10,0m. Skosy wjazdu i wyjazdu długości 4,0m (skosy 1:2), zgodnie z planem sytuacyjnym rysunek nr 1.1 - 1.3.
Na mijankach oraz gruntowych zjazdach do posesji i na drogi boczne należy wykonać koryta pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni.
Konstrukcja jezdni z masy bitumicznej na mijankach i ziemnych zjazdach do posesji składa się z następujących warstw:
• warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC11S, grub. 4,0cm,
• warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC11W, grub. 4,0cm,
• warstwa górna podbudowy z mieszanki kamiennej frakcji 0-31,5mm, grubości 8cm,
• warstwa dolna podbudowy z mieszanki kamiennej frakcji 0-63mm, grubości 15cm.
Przed ułożeniem warstw bitumicznych, poprzednią należy oczyścić i skropić emulsją asfaltową w ilości około 0,5kg/m².
Roboty ziemne tj. koryto pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni, należy wykonywać mechanicznie. Ziemię z korytowania należy wykorzystać do podsypania poboczy ziemnych.
Na poboczach ziemnych o szerokości 0,50m, należy wykonać utwardzenie warstwą kruszywa łamanego frakcji 0-31,5mm, grubości 10cm. Za utwardzonymi poboczami, pobocza ziemne o szerokości od 10cm do 25cm, należy uzupełnić ziemią do poziomu utwardzenia oraz wymaganych spadków poprzecznych i zagęścić.
W km 1+996 na skręcie w prawo w drogę powiatową nr 2946 S przed słupem energetycznym (uzgodnienie ZDP Gliwice), należy zamontować znak pionowy U-9b zgodnie z planem sytuacyjnym rys.
nr 1.3
4. Uwagi końcowe:
– Roboty budowlane powinny być prowadzane zgodnie z projektem, przepisami wynikającymi z Prawa Budowlanego oraz Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych.
– Zgodnie z Prawem Budowlanym przy wykonywaniu robót budowlanych należy stosować wyroby dopuszczone do obrotu i stosowania w budownictwie – posiadające stosowne certyfikaty, badania i aprobaty.
- Wykonawca będzie ponosić pełną odpowiedzialność za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków pracowników i osób trzecich, powstałych w związku z prowadzonymi robotami i ruchem pojazdów.
- Zabezpieczenie pomieszczeń socjalnych - Wykonawca we własnym zakresie, na podstawie odrębnych umów zabezpieczy i poniesie koszty dostawy niezbędnych do realizacji zamówienia pomieszczeń socjalnych i sanitarnych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233140-2 - Roboty drogowe
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 979988,79 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1364779,10 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 979988,79 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: OLS Spółka Z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5751886343
7.3.3) Ulica: ul. Chopina 2
7.3.4) Miejscowość: Lubliniec
7.3.5) Kod pocztowy: 42-700
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 979988,79 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2021-10-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne
| 2021-08-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |