Budowa dróg wewnętrznych - ul. Tylnej (dz. 567) oraz ul. Krótkiej (dz. Nr 566) wraz z budową odwodnienia drogowego w miejscowości Zabór – II postępowanie.

Gmina Zabór

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00165662
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00165662/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-08-31 16:02
Lokalizacja
Zabór, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fa7631a6-e88b-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
9730822452
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty odwadniające

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00165662 z dnia 2021-08-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa dróg wewnętrznych - ul. Tylnej (dz. 567) oraz ul. Krótkiej (dz. Nr 566) wraz z budową odwodnienia drogowego w miejscowości Zabór – II postępowanie.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Zabór

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770764

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lipowa 15

1.5.2.) Miejscowość: Zabór

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-003

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugzabor@gminazabor.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminazabor.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bip.wrota.lubuskie.pl/ugzabor

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa dróg wewnętrznych - ul. Tylnej (dz. 567) oraz ul. Krótkiej (dz. Nr 566) wraz z budową odwodnienia drogowego w miejscowości Zabór – II postępowanie.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fa7631a6-e88b-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00165662

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00007094/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Budowa dróg wewnętrznych ul. Tylnej i Krótkiej wraz z budową odwodnienia drogowego w miejscowości Zabór

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00120487/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GKN.7021.1.7.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 401970,26 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.1. Przedmiotem zamówienia jest budowa dróg wewnętrznych - ul. Tylnej (dz. 567) oraz ul. Krótkiej (dz. Nr 566) wraz z budową odwodnienia drogowego w miejscowości Zabór, w tym między innymi:
a) roboty pomiarowe,
b) karczowanie pni i korzeni,
c) rozebranie nawierzchni z betonu cementowego gr. 20 cm,
d) rozbiórka odsadzek jezdni bitumicznej
e) transport materiału oraz gruzu z terenu rozbiórki,
f) roboty ziemne,
g) wykonanie podbudowy,
h) wpusty uliczne ściekowe jezdniowe
i) wykonanie kanału deszczowego z rury PVC
j) montaż studni kanalizacyjnej systemowej o śr 600 mm
k) montaż studni kanalizacyjnej systemowej o śr 315 mm
l) montaż studni kanalizacyjnej betonowej o śr 120
m) montaż osadnika wirowego piasku z kręgów betonowych
n) wykonanie przewiertów sterowanych rurą TS
o) regulacja pionowa studzienek kanalizacji sanitarnej i deszczowej
p) regulacja pionowa zaworów urządzeń obcych - zawory wody lub gazu
q) warstwa ścieralna z betonu asfaltowego gr. 5 cm
r) humusowanie z obsianiem trawą
s) ustawienie znaków zakazu
t) ułożenie krawężnika betonowego najazdowego 15x22 cm, na podsypce cem.-piask. gr. 5 cm i ławie bet. 0,08 m2 C12/15 (B15) z oporem
u) zabezpieczenie istniejących drzew zlokalizowanych w pasie drogowym na czas prowadzenia robót budowlanych
1.2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa:
- projekt wykonawczy zatwierdzony decyzją nr 1003/2019 z Starosty Zielonogórskiego z dnia 26.11.2019 r., oraz przedmiary robót i szczegółowe specyfikacje techniczne, które stanowią integralną część specyfikacji warunków zamówienia w zakresie budowy ul. Krótkiej i Tylnej w Zaborze. Budowa drogi w ul. Krótkiej w Zaborze jest dofinansowana z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych;
- oraz projekt wykonawczy szczegółowe specyfikacje techniczne, które stanowią integralną część specyfikacji warunków zamówienia w zakresie budowy ul. Witosa w Zaborze – wykonanie kanału deszczowego. Zamawiający zamieszcza dokumentację projektową budowy ul. Witosa w Zaborze – w zakresie branży sanitarnej dotyczącej budowy fragmentu kanału deszczowego, z zastrzeżeniem, że przedmiotem zamówienia jest wykonanie I Etapu w zakresie odwodnienia drogi ul. Witosa w Zaborze na odcinku ul. Tylnej, licząc od studni rozprężnej DR zlokalizowanej w dz. nr 281 (ul. Klonowa) do wylotu do stawu w dz. nr 145 (ul. Chłapowskiego). Przebieg odcinka kanalizacji deszczowej pokazano na rys. S1.3. Projekt budowlany zatwierdzony został decyzją Starosty Zielonogórskiego nr 3/2019 o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej polegającej na rozbudowie drogi gminnej nr 007002F (ul. Witosa) w km 0+000,00 - 0+681,83 wraz z budową odwodnienia i oświetlenia drogowego oraz rozbudowa dróg gminnych nr 007010F (ul. Akacjowej) i nr 007014F (ul. Leśnej) w zakresie wlotów skrzyżowania, w miejscowości Zabór.
1.3. Wykonawca zrealizuje roboty z nowych materiałów i urządzeń własnych, które zakupi i dostarczy na teren budowy na własny koszt i ryzyko. Koszt zakupu oraz dostawy w miejsce wbudowania wszelkich materiałów i urządzeń wykorzystanych do realizacji przedmiotu zamówienia uwzględniony jest w wynagrodzeniu Wykonawcy, o którym mowa w § 7 projektu umowy. Stosowane podczas realizacji robót materiały muszą posiadać, zgodnie z obowiązującymi w tym względzie przepisami prawa, dopuszczenie do stosowania w budownictwie.
1.4. Zamawiający zastrzega sobie prawo uzgadniania propozycji rozwiązań materiałowych oraz parametrów planowanych do zamontowania urządzeń/materiałów (w tym kolorystyka). Użycie przez Wykonawcę materiałów i urządzeń wskazanych przez Zamawiającego nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności, jeżeli nie uprzedził Zamawiającego o ryzyku związanym z użyciem określonych materiałów i urządzeń.
2. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych. W przypadku gdy w przedmiarze robót oraz dokumentacji projektowej użyte są nazwy własne materiałów i urządzeń Wykonawca może przewidzieć realizację zadania przy pomocy równoważnych materiałów i urządzeń o parametrach nie gorszych od zaprojektowanych.
3. Wybrany Wykonawca zobowiązany będzie do przedstawienia kosztorysu ofertowego, obejmującego całość robót, najpóźniej w dniu podpisania umowy.
4. Zamawiający wymaga, a Wykonawca zobowiązuje się przy realizacji przedmiotowego zamówienia zatrudniać pracowników wyłącznie w oparciu o umowy o pracę w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy: operatorów sprzętu - w tym kierowców oraz pracowników ręcznie wykonujących wszelkie prace budowlane związane z niniejszym postępowaniem.
5. W trakcie realizacji zamówienia zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec wykonawcy, podwykonawcy, a także dalszego podwykonawcy odnośnie spełniania przez nich wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w ppkt. 4 czynności. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do:
a) żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów i dokonywania ich oceny, w tym: żądania kopii tych dokumentów,
b) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów,
c) przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia.
6. W trakcie realizacji zamówienia na każde wezwanie Zamawiającego w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie wykonawca przedłoży zamawiającemu wskazane poniżej dowody w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących wskazane wyżej czynności w trakcie realizacji zamówienia:
a) oświadczenie Wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności, których dotyczy wezwanie zamawiającego. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że objęte wezwaniem czynności wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu wykonawcy lub podwykonawcy;
b) poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub podwykonawcę kopię umowy/umów o pracę osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia czynności, których dotyczy ww. oświadczenie wykonawcy lub podwykonawcy (wraz z dokumentem regulującym zakres obowiązków, jeżeli został sporządzony). Kopia umowy/umów powinna zostać zanonimizowana w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. w szczególności bez imion, nazwisk, adresów, nr PESEL pracowników). Informacje takie jak: data zawarcia umowy, rodzaj umowy o pracę i wymiar etatu powinny być możliwe do zidentyfikowania;
7. Z tytułu niespełnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w ppkt. 4 czynności zamawiający przewiduje sankcję w postaci obowiązku zapłaty przez wykonawcę kary umownej w wysokości określonej w § 12 projektu umowy. Strony uznają, że niezłożenie przez wykonawcę w wyznaczonym przez zamawiającego terminie żądanych przez zamawiającego dowodów w celu potwierdzenia spełnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę traktowane będzie jako niespełnienie przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane wyżej czynności i stanowić będzie podstawę do naliczenia kary umownej.
8. W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez wykonawcę lub podwykonawcę, zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.
9. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych i/lub częściowych.
Powody niedokonania podziału zamówienia na części:
Przewidziane do budowy w ramach niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego drogi wewnętrzne ul. Krótka i Tylna położone są w tej samej lokalizacji (drogi te dzieli odległość około 50 mb). Odwodnienie dróg będzie się odbywać poprzez nowoprojektowaną kanalizację deszczową, której docelowym odbiornikiem wód opadowych zarówno z drogi ul. Krótkiej i Tylnej będzie ten sam zbiornik małej retencji usytuowany przy drodze powiatowej Nr 1029F (ul. Chłapowskiego) w dz. nr 145. Ponadto, technologicznie kanalizacja deszczowa ul. Krótkiej i Tylnej będzie ze sobą połączona odcinkiem rury fi 315 poprowadzonym w działce budowlanej nr 131/1 i bez wykonania kanału deszczowego ramach projektu ul. Witosa, nie możemy wybudować ul. Tylnej. Wobec powyższego, z uwagi na realizację zadania w tej samej lokalizacji (jeden plac budowy dla budowy dwóch dróg) oraz połączenie technologiczne dróg, dokonanie podziału zadania na części wiązało by się nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia, nadmiernymi trudnościami technicznymi oraz potrzebą skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia, co mogłoby poważnie zagrozić właściwemu wykonaniu zamówienia. Ponadto ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia dokonanie podziału zamówienia na części byłoby nieracjonalne. Skutkowałoby wzrostem cen jednostkowych za poszczególne rodzaje prac z uwagi na zwiększenie kosztów po stronie wykonawców. Brak podziału przedmiotowego zamówienia na części nie ogranicza konkurencyjności.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45232452-5 - Roboty odwadniające

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

cena najkorzystniejszej oferty opiewa na kwotę 736 036,06 zł brutto
i przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie tego zamówienia tj. 494 423,42 zł brutto

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 736036,06 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 736036,06 PLN

2021-08-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane