Przebudowa części poddasza nieużytkowego Domu Studenta nr 1 Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku wraz ze zmianą sposobu użytkowania – Etap II (część 2)
UNIWERSYTET MEDYCZNY W BIAŁYMSTOKU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00166203
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00166203/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-09-01 11:18
- Lokalizacja
- Białystok, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1edba444-f68b-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 5420211717
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty budowlaneRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00166203 z dnia 2021-09-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa części poddasza nieużytkowego Domu Studenta nr 1 Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku wraz ze zmianą sposobu użytkowania – Etap II (część 2)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: UNIWERSYTET MEDYCZNY W BIAŁYMSTOKU
1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Zamówień Publicznych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000288604
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Jana Kilińskiego 1
1.5.2.) Miejscowość: Białystok
1.5.3.) Kod pocztowy: 15-089
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampubl@umb.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.umb.edu.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://umedbialystok.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa części poddasza nieużytkowego Domu Studenta nr 1 Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku wraz ze zmianą sposobu użytkowania – Etap II (część 2)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1edba444-f68b-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00166203
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-09-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00141195/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: AZP.25.3.14.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: Przebudowa części poddasza nieużytkowego Domu Studenta nr 1 Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku wraz ze zmianą sposobu użytkowania – Etap II (część 2)
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 7 do SWZ. Wszystkie prace należy skalkulować i wykonać w oparciu o Załącznik nr 7 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Podstawa prawna: zgodnie z art. 255 pkt 5 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej „ustawą PZP” Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć.Uzasadnienie faktyczne:
Ogłoszone postępowanie przetargowe obejmuje przebudowę poddasza w zakresie jednego z projektowanych pomieszczeń tj. czytelni czasopism, jako kontynuacja wcześniejszych prac związanych z przebudową części poddasza i zostało ogłoszone na podstawie dokumentacji technicznej wykonanej w 2011. Po ogłoszeniu przetargu plany co do funkcji tego pomieszczenia uległy jednak zmianie na inne przeznaczenie niż określono w projekcie, będącej załącznikiem do dokumentacji przetargowej. Zrezygnowano z utworzenia czytelni czasopism. Planowane zmiany na inne potrzeby studentów będą skutkować koniecznością przearanżowania wnętrza, a tym samym koniecznością wykonania robót w innym zakresie niż przyjęto w postępowaniu przetargowym. Wymagają przeprowadzenia szeregu uzgodnień z organizacjami studenckimi, co będzie możliwe dopiero po rozpoczęciu roku akademickiego 2021/2022.
W zaistniałej sytuacji, której nie dało się przewidzieć przed wszczęciem postępowania przetargowego, kontynuacja przetargu naraziłaby Zamawiającego na dodatkowe koszty związane z koniecznością przebudowy powstałej czytelni czasopism i dostosowania jej do aktualnych potrzeb uczelni, wobec czego przedmiotowe postępowanie przetargowe stało się niecelowe i nie leży w interesie publicznym.
| 2021-09-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |